Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Koleksiyonu İçin Mercedes ve F1, FTX İle İşbirliği Yapıyor

Paylaş

Mercedes-AMG Petronas, hayranlarıyla MÜJDE! Hızlı araç severler için bir F1 NFT koleksiyonu yayınlamak için FTX ile işbirliği yaptı. Yapılan basın açıklamasına göre, Formula 1 takımı 2022 yarış takvimi boyunca farklı sanatçılarla ortaklık yapıyor. Yarış severler için derlediğimiz bu haberin detayları şimdi NFXHaber’de.

NFT endüstrisi yükselişin tadını sektöre giren markalar ile çıkarıyor. Yine de, milyonlarca kişiye giden her proje için yüzlerce kişi sıfırlanacak. Bu riskleri almak istemeyen koleksiyonerler içinde şimdi yeni bir seçenek ortaya çıkıyor.

Girişim, 7 ve 8 Mayıs’ta Miami Grand Prix’sinin açılışında başlayacak. Buna ek olarak, tüm gün eğlence ve gösteriyi her gün kapatan epik manşetleri içeren bir film müziği ile sahilde yarışmanın heyecanını talep etmekte.

‘Mercedes-AMG Petronas x NFTs’ konseptinin ilk duyurusu, ücretsiz talep edilebilen ‘Ticket Stubs’ NFT’leridir. Aslında “Ticket Stubs”, Mercedes F1 yarış biletlerinin dijital ve sanatsal bir açıklamasıdır. Böylelikle hatıra içeriğe sahip olup kâr amacı gütmeyen koleksiyoncular içinde bir çalışma yapılmakta.

NFT Koleksiyonu Çıkartan Mercedes Hayranlarına Hediye Dağıtacak

Bu nedenle, sezonun her yarışına tahsis edilen 2.500 NFT Ticket Stubs NFT olacaktır. Buna ek olarak, Bilet Stubs NFT’leri, girişime kaydolan hayranlara rastgele verilmesine karar alındı. Ücretsiz olan NFT’ler gerçekten hayran olan koleksiyonculara tamamen düzensiz bir dağıtım politikası güdecek.

Böylece, ikinci NFT serisi, ücretsiz dağıtım için 1.000 adet sınırlı sayıda Bilet Stub’u içerecek. Mercedes, bunları sezon takvimi boyunca beş yarışta yine ücretsiz olarak dağıtacak. Bu ödüller ile birlikte Mercedes fanları şanslılar ise NFT kazanma şansına sahipler.

Sonunda, üçüncü seride on benzersiz NFT var. Bununla birlikte, ilk iki serinin aksine, bunları yalnızca bir FTX US NFT Marketplace müzayedesiyle satın alabilirsiniz.

NFT koleksiyonu, Miami versiyonunda takım sürücüleri Lewis Hamilton ve George Russell tarafından kullanılan arabaları gösteriyor. Ayrıca, yarış gününde arabada kullanılan Mad Dog Jones tasarımı arka kanat plakalarını içerecek.

Mercedes F1 tarafından “hem dijital hem de fiziksel motor sporları tarihinin bir parçasına sahip olmak için ilk fırsat” olarak tanımlanan NFT’ler, 6 Mayıs’ta FTX NFT pazarında açık artırmaya çıkarılacak.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...