Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Koleksiyonu: En İyi 10 Anime NFT!

Paylaş

NFT alanında çok fazla anime sever var. Animeler, NFT koleksiyonu yaratıcıları ve hayran kitlesi için ortak bir tutku. Bu nedenle, animelerden ilham alarak oluşturulan NFT koleksiyonları ilgi görüyor. Peki en iyi NFT koleksiyonu hangisi? NFXhaber olarak, anime tabanlı en iyi 10 NFT’yi sizin için derledik.

0N1 Force NFT koleksiyonu

0N1 Force

Her şey düşünüldüğünde, ON1 Force muhtemelen piyasaya sürülen ilk anime NFT değildi. Ancak, son birkaç aydaki anime NFT koleksiyonlarının yükselişi, bu koleksiyonun muazzam popülaritesine kadar uzanıyor.

Ağustos 2021’de piyasaya sürülen ve dakikalar içinde tükenen 0N1 Force, birçok canlı renge sahip. Bunun yanında, soğuk karakterlere sahip yaratıcı bir NFT koleksiyonu olarak öne çıkıyor. Bu PFP avatarları, eksantrik maskeler, kulaklıklar, saç stilleri gibi bir dizi harika özelliğe sahiptir. Ayrıca temel karakterler, klasik anime görünümüyle yer alıyor.

0N1 Force’nin piyasaya çıkması bir sansasyon yarattı. O sırada 0N1 NFT’lerini satın alan birkaç influencer ve ünlü mevcuttu. Bu ünlülerin arasında ise en yüksek fiyatı ödeyen kişi Logan Paul’du. Paul, NFT koleksiyonu içerisindeki efsanevi bir parçaya 100 ETH’nin üzerinde bir fiyat ödemişti. Koleksiyon, şu anda 0,4 ETH’lik bir taban fiyatıyla zirvede olduğu dönemden oldukça düşük.

Lider Anime NFT koleksiyonu: Azuki NFT

Anime NFT koleksiyonu Azuki

0N1 Force NFT koleksiyonu piyasasında anime çılgınlığını ortaya çıkardı. Ancak, bu trend ile özdeşleşen NFT projesi Azuki. Azuki NFT, eski tarz bir Japon estetiği ile pop-kültürel öğeleri bir araya getiriyor. NFT koleksiyonu, her biri PFP olan ve karakterin kendi hikayesini anlattığı çok çeşitli özelliklere sahip.

Azuki 2022’nin ocak ayında piyasaya sürüldü. Ancak, bu kadar yeni olmasına rağmen OpenSea’nin NFT projeleri sıralamasında toplam hacme göre 6. sırada yer alıyor. Yazı yazılırken koleksiyonun taban fiyatı şaşırtıcı bir şekilde 23.9 ETH’ydi. Bunun yanında, Azuki’nin şimdiye kadarki en hızlı yükselişi sağladığını söylemek doğru olur.

Azuki’nin başarısı, NFT alanındaki birçok izleyici için şok etkisi yarattı. Azuki’nin arkasındaki ekip geniş. Ayrıca bu ekip, Blizzard ve Facebook gibi şirketlerde önceden çalışmış kişilerden oluşuyor. Ekip, ilk günlerde bir yol haritası konusunda sessiz kaldı. Ancak NFT projesi, son zamanlarda ikincil koleksiyonlar ve diğer gelişmelerle daha aktif olmaya başladı.

Karafuru

Karafuru NFT

Karafuru, Japon çizgi filmlerinden ilham alıyor. Ayrıca, bu listedeki herhangi bir NFT’nin tartışmasız en belirgin anime görünümüne sahip. Diğer anime NFT’leri daha geleneksel bir görünüme sahipken, Karafuru; canlı, daha yuvarlak ve eğlenceli stiliyle öne çıkıyor. 5.555 öğeden oluşan NFT koleksiyonu, bu yılın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana iyi performans sergiledi. Tam mavi çipler listesine girmedi. Ancak şu anki 2.94 ETH taban fiyatı ve sağlıklı bir tutucu dağılımı ile Karafuru, en iyi anime NFT’leri listesinde yer alıyor.

Kiwami

Kiwami bu listedeki diğer koleksiyonlara göre oldukça yeni. Bu anime NFT’nin aslında Japonya’dan bir ekibi var ve ilk çıkışını mart ayında Ethereum Blockchain’de yaptı. OpenSea sayfaları, NFT’leri “yeni nesil sanatçılar, geliştiriciler ve kural bozucular için 10.000 avatar koleksiyonu” olarak tanımlıyor. Kiwami koleksiyonu içerisinde, şık profil fotoğrafı NFT’leri (PFP) bulunuyor. Bu, NFT koleksiyonu, 10 bin benzersiz öğeden oluşuyor. Ayrıca proje, koleksiyonlarına stratejik bir yaklaşım uyguluyor. Bu, fiziksel ürünler ve projenin hazinesi olarak kalacak bir Kiwami DAO’yu içeriyor. Yazı yazılırken NFT koleksiyonu, OpenSea’de 0.24 ETH taban fiyatına sahipti.

Hikari

Hikari NFT koleksiyonu

Hikari NFT koleksiyonu, ilgi çekici anime görünümünü, kapsamlı bilgi ve ciddi bir yol haritasıyla harmanlıyor. Koleksiyon, Chainlink ve Jeez adlı iki ekip tarafından oluşturuldu. Bunun yanında, 11 Nisan 2022 gibi yakın bir tarihte basıldı. Hikari yol haritasında bir dizi heyecan verici hedef yer alıyor. Aslında proje, diğer şeylerin yanı sıra bir çizgi roman, sokak giyimi ve bir Hikari MOBA oyunu sunmak istiyor. Bunlar oldukça zor vaatler, ancak Hikari ekibi bunu başarabilirse, bu anime NFT koleksiyonunun piyasada uzun süre bulunması mümkün.

Akuma Origins

Akuma Origins NFT

Akuma, tarzı diğer projelerden biraz daha farklı olan bir anime temelli NFT koleksiyonu. Özellikler ve genel estetik açısından önceki anime NFT koleksiyonlarını takip ediyor. Ancak, Naruto ve Gorillaz’ın bir karışımını akla getiren illüstrasyon stili, koleksiyonun diğer anime NFT’lerinden ayırıyor.

2022’nin nisan ayında piyasaya çıkan koleksiyon, 5.555 adet benzersiz NFT’den oluşuyor. Şu an itibariyle, NFT’lerin taban fiyatı 0,47 ETH seviyesinde yer alıyor. Renkli uzaylı benzeri avatarlar ve anime öğeleri ile NFT’ler, çok sayıda koleksiyoncusuna hitap ediyor. Ayrıca Akuma ekibi, yakın zamanda Twitter’da Akuma çocuklarına benzeyen bir NFT koleksiyonunu duyurdu.

Haki NFT

Haki

Haki, 5.000 adet benzersiz öğeden oluşan animelerden ilham alınarak oluşturulmuş bir NFT koleksiyonu. Bu koleksiyon, en başından beri dijital alanın ötesine geçmek için tasarlandı. Buna göre, koleksiyonun avantajlarından bazıları, sokak giyimi, NFT airdrop’ları, canlı etkinlikler ve diğer tutucu yardımcı programlarını içeriyor. Mevcut taban fiyatı 0,075 ETH olan Haki, NFT koleksiyonuna girmek isteyen anime hayranları için iyi bir başlangıç.

Shonen Junk

Shonen Junk

Shonen Junk, bir anime NFT koleksiyonu. Koleksiyonun yazılım mühendisi James Lin, aslında Crunchyroll’un kurucu ortağıdır. Bilmeyenler için Crunchyroll, Kuzey Amerika’daki anime ve manga mülklerinin ana distribütörüdür. Ayrıca Crunchyroll, zaman içinde ABD’de animenin artan popülaritesinin önemli bir nedenidir. Koleksiyonun arkasındaki sanatçıların şimdiye kadarki en popüler anime özelliklerinden bazıları üzerinde çalışıyor. Shonen Junk sahipleri bu yetenekli ekibin gelecekteki NFT koleksiyonlarına erişecek.

Muri

Muri NFT koleksiyonu

Haus’un yeni projesi Muri, anime tarzı ile oluşturulmuş bir diğer NFT koleksiyonu. Çoğu anime NFT’sindeki avatar, genellikle bir yere bakıyor. Ancak Muri’nin bakışları, düz bir biçimde sahibine yöneliyor. Bazı Muri’ler; kılıçlar, silahlar ve hatta ışın kılıçlarına sahiptir. Ayrıca, onları havalı yapan sert ve karanlık bir hisleri mevcuttur. Bunlara ek olarak Haus, Muri’yi geniş ekosistemlerine entegre etmeyi hedefliyor. Ekip ayrıca NFT’ler için ürün ve hatta bir manga bulundurmayı planlıyor.

Yeni NFT koleksiyonu Aswang Tribe

Aswang Tribe

Bu listenin son sırasında henüz piyasaya sürülmemiş bir NFT koleksiyonu yer alıyor. Dahası, pek çok koleksiyonun peşinden koştuğu anime tarzından en uzak koleksiyon bu. Bununla birlikte Aswang Tribe, Twitter’da insanları kendine çekiyor. Hesabı 100.000’den fazla takipçiye ulaştı. Ayrıca, ekibin düzenlediği diğer yarışmalarla yoğun bir şekilde ilgilenen aktif bir topluluğu da mevcut. Her şey düşünüldüğünde, bu 3.333 NFT, yayınlandığında dalga yaratacak.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...