Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT İle Para Kazanmanın Yolları

Paylaş

NFT endüstrisi patlama yaşıyor. Yine de, milyonlarca kişiye giden her proje için yüzlerce kişi sıfırlanacak. Peki bir nasıl öne çıkabiliriz? İyiyi kötüden ve çirkinden nasıl ayırabiliriz?

NFT’ler veya takas edilemeyen coinler, sanatçıların, girişimcilerin, kripto yatırımcılarının ve sanat koleksiyoncularının dikkatini çekmekte. Avatar NFT’lerinin trendini fark ettiler ve adeta üzerine atladılar. CryptoPunks ve Bored Apes’e benzer şekilde, bu projeler oradaki en popüler koleksiyonlardan bazıları. CryptoPunks koleksiyonundaki bireysel NFT’ler yaklaşık 300 bin dolara çıkıyor. Nadir ürünler birkaç milyon dolara bile satılmakta.

Her hafta bunun gibi yüzlerce yeni proje başlıyor. Öncelikle, alıcıların profil resimleri olarak kullandıkları, çeşitli nadirliklerden oluşan bir koleksiyon oluşturmak gerekmektedir. Kulağa basit geliyor. Fakat bu formül yüzlerce NFT sanatçısı için milyonlar kazandırdı.

Ancak bu, risklerin olmadığı anlamına gelmez. Üreticisini sıfıra götürecek potansiyele sahip her projeden yüzbinlerce var. Bu nedenle her NFT sanatçısı, bir koleksiyon başlatmadan önce bu noktaları göz önünde bulundurmalıdır.

Ayrıca, NFT satmak istiyorsanız, bu kılavuz da size yardımcı olacaktır. Desteklemek istediğiniz projelerin başarılı olmak için ellerinden geleni yapıp yapmadığını size göstermeye çalışacağız. Bu makale, potansiyeli muhtemelen hiçbir yere varamayacak NFT’leri fark etmenize yardımcı olacaktır.

NFT İle Para Kazanmanın Yolları!

  • Kitleyi Tanımalıyız!

Her hafta binlercee NFT projesinin olduğu bir pazarda rekabet etmek zor olacak. Bu nedenle doğru pazarlamayı yapmak çok önemlidir. Daha önceleri kullanılan bir strateji başarı fırsatı tanımaktadır. Bu strateji, doğru nişi, sanatınız için doğru izleyiciyi bulmaktır. Projenizin başlaması gereken yer burasıdır. NFT’lerinizi tasarlamadan önce, izleyicilerim ne tür sanatlardan hoşlanırlar diye sormalısınız.

  • Pazarlama Şart!

Birçok insan para kazanmak için NFT satın alır. Çok az insan, sırf havalı olduğunu düşündükleri için bir profil fotoğrafına on binlerce dolar bırakır. Çoğu, yalnızca fiyatın artacağından emin olduklarında önemli bir yatırım yapacaktır. Ayrıca bunun olması için yeni alıcıların projeyi duyması gerekiyor.

  • En Önemlisi de Sanat!

Açık gibi görünse de, sanat kalitesi NFT başarısı için çok önemlidir. Yarattığınız görüntüler, NFT’nin kimliğinin özüdür. Bu nedenle, yardımcı NFT’ler yapmayı planlıyorsanız bile, iyi görünmeleri gerekir. Ancak, NFT sanat eserleri galerilerde gördüğümüz sanat türünden biraz farklıdır. Birçok sanatçı, her bir sanat eserini elle çizmeye çalışmak gibi bir hata yapar. Arz miktarı sanat değerinin büyük bir parçası olsa da, popülerlik çok önemlidir. Ve mesele şu ki, 20-30 NFT’lik bir koleksiyon yaparsanız, muhtemelen viral olmayacaklardır. Benzersizlik de en kritik faktör değildir. Ancak anlamlı bir şekilde, süper popüler avatar NFT projeleri, görüntüleri oluşturmak için bir bilgisayar programı kullanılmakta. Bu, birçok “benzersiz” sanat yaratmak için nispeten az sayıda öğe kullanmalarına izin verir.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...