Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT İle Para Kazanmanın Yolları

Paylaş

NFT endüstrisi patlama yaşıyor. Yine de, milyonlarca kişiye giden her proje için yüzlerce kişi sıfırlanacak. Peki bir nasıl öne çıkabiliriz? İyiyi kötüden ve çirkinden nasıl ayırabiliriz?

NFT’ler veya takas edilemeyen coinler, sanatçıların, girişimcilerin, kripto yatırımcılarının ve sanat koleksiyoncularının dikkatini çekmekte. Avatar NFT’lerinin trendini fark ettiler ve adeta üzerine atladılar. CryptoPunks ve Bored Apes’e benzer şekilde, bu projeler oradaki en popüler koleksiyonlardan bazıları. CryptoPunks koleksiyonundaki bireysel NFT’ler yaklaşık 300 bin dolara çıkıyor. Nadir ürünler birkaç milyon dolara bile satılmakta.

Her hafta bunun gibi yüzlerce yeni proje başlıyor. Öncelikle, alıcıların profil resimleri olarak kullandıkları, çeşitli nadirliklerden oluşan bir koleksiyon oluşturmak gerekmektedir. Kulağa basit geliyor. Fakat bu formül yüzlerce NFT sanatçısı için milyonlar kazandırdı.

Ancak bu, risklerin olmadığı anlamına gelmez. Üreticisini sıfıra götürecek potansiyele sahip her projeden yüzbinlerce var. Bu nedenle her NFT sanatçısı, bir koleksiyon başlatmadan önce bu noktaları göz önünde bulundurmalıdır.

Ayrıca, NFT satmak istiyorsanız, bu kılavuz da size yardımcı olacaktır. Desteklemek istediğiniz projelerin başarılı olmak için ellerinden geleni yapıp yapmadığını size göstermeye çalışacağız. Bu makale, potansiyeli muhtemelen hiçbir yere varamayacak NFT’leri fark etmenize yardımcı olacaktır.

NFT İle Para Kazanmanın Yolları!

  • Kitleyi Tanımalıyız!

Her hafta binlercee NFT projesinin olduğu bir pazarda rekabet etmek zor olacak. Bu nedenle doğru pazarlamayı yapmak çok önemlidir. Daha önceleri kullanılan bir strateji başarı fırsatı tanımaktadır. Bu strateji, doğru nişi, sanatınız için doğru izleyiciyi bulmaktır. Projenizin başlaması gereken yer burasıdır. NFT’lerinizi tasarlamadan önce, izleyicilerim ne tür sanatlardan hoşlanırlar diye sormalısınız.

  • Pazarlama Şart!

Birçok insan para kazanmak için NFT satın alır. Çok az insan, sırf havalı olduğunu düşündükleri için bir profil fotoğrafına on binlerce dolar bırakır. Çoğu, yalnızca fiyatın artacağından emin olduklarında önemli bir yatırım yapacaktır. Ayrıca bunun olması için yeni alıcıların projeyi duyması gerekiyor.

  • En Önemlisi de Sanat!

Açık gibi görünse de, sanat kalitesi NFT başarısı için çok önemlidir. Yarattığınız görüntüler, NFT’nin kimliğinin özüdür. Bu nedenle, yardımcı NFT’ler yapmayı planlıyorsanız bile, iyi görünmeleri gerekir. Ancak, NFT sanat eserleri galerilerde gördüğümüz sanat türünden biraz farklıdır. Birçok sanatçı, her bir sanat eserini elle çizmeye çalışmak gibi bir hata yapar. Arz miktarı sanat değerinin büyük bir parçası olsa da, popülerlik çok önemlidir. Ve mesele şu ki, 20-30 NFT’lik bir koleksiyon yaparsanız, muhtemelen viral olmayacaklardır. Benzersizlik de en kritik faktör değildir. Ancak anlamlı bir şekilde, süper popüler avatar NFT projeleri, görüntüleri oluşturmak için bir bilgisayar programı kullanılmakta. Bu, birçok “benzersiz” sanat yaratmak için nispeten az sayıda öğe kullanmalarına izin verir.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...