Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Fiyatları Kripto Piyasasında Yaşanan Kaosa Dayanamadı

Paylaş

Kripto parlar, son birkaç haftadır düşüş eğiliminde. Bununla birlikte NFT fiyatları da dolar karşısında düşüşle aynı yöne gitmekte. TerraUSD ve LUNA, %99’luk büyük bir kayıp yaşadı. UST şu anda 0,13 dolardan işlem görmekte. LUNA Cuma öğleden sonra 0,000914 ABD dolarına düştü. Luna coin neredeyse değersiz hale gelmişti. Sonuç olarak, Terra ile bağlantılı NFT’ler ticaret aktivitesinde düşüş göstermekte.

Öte yandan, Ethereum şu anda 2 bin dolardan işlem görmekte. Geçen hafta 2.800 dolar olan işlem değerine kıyasla düşüş yaşıyor. ETH, Ethereum blok zincirini güçlendiren gaz ücretlerindeki düşüşle ilişkili olarak ETH NFT fiyatlarındaki düşüşü tetikledi.

NFT Fiyatları Neden Düşüyor?

Bu arada, CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve diğer projeler de ticaret değerlerinin geçen ay en düşük seviyelere inmesiyle aşağı çekildi. Fiyatları 12 Mayıs’ta %63 düştü. Günlük hacim, Mayıs ayının ilk günlerinden bu yana düşüşe devam etmekte. Gözlemlenen 67 NFT aralığında devam eden inanılmaz derecede düzensiz devam etmekte.

Taban fiyatı, 12 Mayıs’ta yaklaşık 89 ETH veya 169.792 dolara düştü. Ayrıca piyasanın istikrar kazandığı Cuma günü 99 ETH’ye kadar toparladı. Yuga Labs’ın Otherdeed’in Otherside koleksiyonu için Mayıs ayında lansmanı sırasında taban fiyat 152 Ethereum’da zirveye ulaştı. Otherdeed NFT’leri, OpenSea NFT pazarında piyasaya sürülmesinden bu yana en fazla işlem hacmine sahip ilk 10 koleksiyondan biri olarak yükselmeye devam ediyor. Mutuant Ape Yacht Club, Otherdeed NFT ve BAYC’nin diğer koleksiyonlarıyla aynı kadroda. Otherdeed tahsilatının işlemleri, lansmanından sonra düşüşe geçti. Rakamlar bu yazı itibariyle 375 milyon dolardan sadece 6,5 milyon dolara düştü.

Geçen hafta listelere hakim olan sadece Otherdeed koleksiyonu değil. Doodles, Azuki ve Beanz, Art Blocks ve Moonbirds gibi diğer NFT koleksiyonları da popülerlik ve fiyat çizelgelerinde yükseliyor. Hakim piyasa koşulları ile daha fazla NFT yatırımcısı panik modunda ve varlıkları tasfiye etmeye çalışıyor. Bu arada Meta, şu anda özel bir IG koleksiyoncusu ve yaratıcısı grubuna yönelik bir NFT görüntüleme işlevini test ediyor. Bu yeni özellik kullanıma sunulduğunda, NFT alanını büyük ölçüde etkilemesi beklenmekte.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...