Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Fiyatları Kripto Piyasasında Yaşanan Kaosa Dayanamadı

Paylaş

Kripto parlar, son birkaç haftadır düşüş eğiliminde. Bununla birlikte NFT fiyatları da dolar karşısında düşüşle aynı yöne gitmekte. TerraUSD ve LUNA, %99’luk büyük bir kayıp yaşadı. UST şu anda 0,13 dolardan işlem görmekte. LUNA Cuma öğleden sonra 0,000914 ABD dolarına düştü. Luna coin neredeyse değersiz hale gelmişti. Sonuç olarak, Terra ile bağlantılı NFT’ler ticaret aktivitesinde düşüş göstermekte.

Öte yandan, Ethereum şu anda 2 bin dolardan işlem görmekte. Geçen hafta 2.800 dolar olan işlem değerine kıyasla düşüş yaşıyor. ETH, Ethereum blok zincirini güçlendiren gaz ücretlerindeki düşüşle ilişkili olarak ETH NFT fiyatlarındaki düşüşü tetikledi.

NFT Fiyatları Neden Düşüyor?

Bu arada, CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve diğer projeler de ticaret değerlerinin geçen ay en düşük seviyelere inmesiyle aşağı çekildi. Fiyatları 12 Mayıs’ta %63 düştü. Günlük hacim, Mayıs ayının ilk günlerinden bu yana düşüşe devam etmekte. Gözlemlenen 67 NFT aralığında devam eden inanılmaz derecede düzensiz devam etmekte.

Taban fiyatı, 12 Mayıs’ta yaklaşık 89 ETH veya 169.792 dolara düştü. Ayrıca piyasanın istikrar kazandığı Cuma günü 99 ETH’ye kadar toparladı. Yuga Labs’ın Otherdeed’in Otherside koleksiyonu için Mayıs ayında lansmanı sırasında taban fiyat 152 Ethereum’da zirveye ulaştı. Otherdeed NFT’leri, OpenSea NFT pazarında piyasaya sürülmesinden bu yana en fazla işlem hacmine sahip ilk 10 koleksiyondan biri olarak yükselmeye devam ediyor. Mutuant Ape Yacht Club, Otherdeed NFT ve BAYC’nin diğer koleksiyonlarıyla aynı kadroda. Otherdeed tahsilatının işlemleri, lansmanından sonra düşüşe geçti. Rakamlar bu yazı itibariyle 375 milyon dolardan sadece 6,5 milyon dolara düştü.

Geçen hafta listelere hakim olan sadece Otherdeed koleksiyonu değil. Doodles, Azuki ve Beanz, Art Blocks ve Moonbirds gibi diğer NFT koleksiyonları da popülerlik ve fiyat çizelgelerinde yükseliyor. Hakim piyasa koşulları ile daha fazla NFT yatırımcısı panik modunda ve varlıkları tasfiye etmeye çalışıyor. Bu arada Meta, şu anda özel bir IG koleksiyoncusu ve yaratıcısı grubuna yönelik bir NFT görüntüleme işlevini test ediyor. Bu yeni özellik kullanıma sunulduğunda, NFT alanını büyük ölçüde etkilemesi beklenmekte.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...