Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Film Infinite Machine İçin Dev Şirketler Bir Araya Geliyor!

Paylaş

Versus Entertainment, ileri bir tarihte çekilmesi planlanan NFT film “Infinite Machine” için NFT ve Metaverse fikirleri geliştirmek üzere Decentraland ve Lumiere ile iş birliği yaptı. Filmin Camilla Russo’nun aynı adlı kitabından uyarlanması planlanıyor. Konu olarak ETH kurucu ortağı Vitalik Buterin’in hikayesini anlatıyor. Film yayın hayatı başlangıcında birbirinden farklı NFT’ler yayınlayacak. Bu da onu ilk NFT tarafından finanse edilen film haline getirecek. Bu iş birliği için NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

NFT Film

NFT Film ve İş Birliği Hakkında Detaylar

Versus, Decentraland ve Lumiere, NFT filmini hayata geçirmek için bir iş birliği imzaladı. İlk aşamada Versus, yönetmen Ridley Scott’ın yapım şirketi Scott Free ile ortaklaşa filmin yapımcılığını üstlenecek. Daha sonra, Hong Kong ve Singapur merkezli bir eğlence uzmanı olan Lumiere ve Decentraland, kripto ve NFT tabanlı arsalar geliştirecek. Bazı detayların anlamlandırılabilmesi için Lumière, filmin deneyimini Decentraland’de inşa edecek ve birleştirecek.

Bu filmin toplam bütçesi 16 milyon dolar. Bu amaçla, önümüzdeki aylarda NFT’lerinin üçüncü setini kısa süre içinde piyasaya sürecek. Filmin 36 sanatçı tarafından tasarlanan 10.499 özel NFT’ye sahip olduğu açıkladı. Kısaca bazı NFT sanatçılarının adlarını söylemek gerekirse, Lucas Riberiro, Marella Gonzalez ve Eduardo Calegari’dir. Tahmin edileceği üzere, NFT satışlarından elde edilen gelirin çoğu filmin bütçesine gidecek. Ayrıca kazançların bir kısmı da sanatçılara ve Infinite Machine DAO arasında paylaşılması planlanıyor.

Infinite Machine Filmi Hakkında Detaylar

Senaryoyu Shyam Madiraju yazacak ve yönetecek. Filmin yapımcılığını da Scott, Tom Moran, Vera Meyer ve Versus’tan Alejandro Miranda üstleniyor. Lumiere CEO’su Patrice Poujol, Variety’ye Bu, tüm endüstrinin geliştirme içeriğini hayranlarına ve izleyicilerine tanıtma şeklini değiştireceğini dile getirdi.

Infinite Machine, NFT’lerin özellikle film endüstrisi başta olmak üzere farklı endüstrilere sağlayabileceği birçok fırsata örnektir. Hızla gelişmeye devam eden sektör için böylesine önemli bir adım atılması çok önemli. Aslında, geçen yıl Anthony Hopkins yeni filmini NFT olarak yayınladı. Gelecekte kesinlikle daha fazla kullanım bekleyebiliriz. Genel olarak farkındalığın artmasıyla gelişen sektör, kendini yeniliğe her zaman açık bırakıyor.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...