Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Dünyasına Giriş İçin En İyi Yol Nedir?

Paylaş

NFT’lerin sanatçılara ve müzisyenlere kendilerini finansal olarak ayakta tutacak? Bunun yanı sıra hayranlarla bağlantı kurmaları için nasıl yeni yollar sunduğu hakkında çok şey söylendi. Ama ya yazarlar? NFT dünyasına giriş için en doğru yol artık yazarlar için bile çok kolay olabilmekte.

Kasım 2021’de efsanevi yönetmen ve senarist Quentin Tarantino’da NFT dünyasına giriş yaptı. Orijinal Pulp Fiction senaryosundan el yazısı sayfaların görüntülerini açık artırmaya çıkararak NFT alanına girmeye çalıştı. Miramax, Tarantino’nun planlarını çabucak bozdu. Hatta filmin senaryosunun telif hakkına sahip olduğunu iddia etti ve yasal yollara başvurdu.

Peki, yayınlanmış bir yazarın çalışmalarını bir NFT koleksiyonu olarak satmasının en iyi yolu nedir? Cevap şaşırtıcı derecede basit. İşle ilgili dijital ürünler yaratın ve onu NFT’lere dönüştürün.

NFT Dünyasına Giriş! Denenmişi Denemek…

Uzaydaki yenilikçiler arabaları, yatları ve çok daha fazlasını üretmekte. Ayrıca, mevcut koleksiyoncu eşyaları NFT’lere dönüştürülmüştür. Örneğin, NBA NFT’leri, modellerinde benimsediği ticaret kartlarını blok zincirine aktardığını görmekteyiz.

Basketbol ticaret kartlarından uzak bir dünyadır. Kripto basın yayını Untitled Frontier, NFT’leri yazılı eserler için dijital ürünler olarak kullanma potansiyelini gördü. Fakat üretken sanat yaratmak için makine öğrenimi teknolojisini zincirleme SVG’yi kullanmak zorundalar. Yazarlar ve hikayeleri için ilgi çekici NFT’ler oluşturabilmektedirler.

Dijital Dünya İçin Dijital Ürünler

2022 yılının Nisan ayında Untitled Frontier, yazar Vanessa Rosa’nın kısa bir bilim kurgu ve devam eden Kayıtlı Evren serisinde planlanan altı bölümden üçüncüsü olan “Küçük Marslılar ve İnsan Anıtı Anıtı ”nı yayınladı. Bu hikayeleri okumak veya dinlemek ücretsiz olsa da, projeyi desteklemek isteyen hayranların dijital ürünler satın alarak 16 Mayıs’a kadar süreleri var.

Ürün, Untitled Frontier kurucusu Simon de la Rouviere ve makine öğrenimi uzmanı Gene Kogan tarafından geliştirilen algoritmalar kullanılarak üretiliyor. NFT Now ile yaptığı bir röportajda de la Rouviere, Logged Universe’deki her taksit için, hikayeye uygun “En azından zincir üzerinde üretken bir sanat koleksiyonu olacağını” belirtti.

Untitled Frontier, bilgisayarların yardımıyla sanat üretmeye yabancı değil. Fakat bu son lansman, sürecini daha da kolaylaştırmak için makine öğrenimi teknolojisini ve kaynak materyaliyle daha yakından ilgili sanat üretmeyi getirdi.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...