Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Dünyasına Giriş İçin En İyi Yol Nedir?

Paylaş

NFT’lerin sanatçılara ve müzisyenlere kendilerini finansal olarak ayakta tutacak? Bunun yanı sıra hayranlarla bağlantı kurmaları için nasıl yeni yollar sunduğu hakkında çok şey söylendi. Ama ya yazarlar? NFT dünyasına giriş için en doğru yol artık yazarlar için bile çok kolay olabilmekte.

Kasım 2021’de efsanevi yönetmen ve senarist Quentin Tarantino’da NFT dünyasına giriş yaptı. Orijinal Pulp Fiction senaryosundan el yazısı sayfaların görüntülerini açık artırmaya çıkararak NFT alanına girmeye çalıştı. Miramax, Tarantino’nun planlarını çabucak bozdu. Hatta filmin senaryosunun telif hakkına sahip olduğunu iddia etti ve yasal yollara başvurdu.

Peki, yayınlanmış bir yazarın çalışmalarını bir NFT koleksiyonu olarak satmasının en iyi yolu nedir? Cevap şaşırtıcı derecede basit. İşle ilgili dijital ürünler yaratın ve onu NFT’lere dönüştürün.

NFT Dünyasına Giriş! Denenmişi Denemek…

Uzaydaki yenilikçiler arabaları, yatları ve çok daha fazlasını üretmekte. Ayrıca, mevcut koleksiyoncu eşyaları NFT’lere dönüştürülmüştür. Örneğin, NBA NFT’leri, modellerinde benimsediği ticaret kartlarını blok zincirine aktardığını görmekteyiz.

Basketbol ticaret kartlarından uzak bir dünyadır. Kripto basın yayını Untitled Frontier, NFT’leri yazılı eserler için dijital ürünler olarak kullanma potansiyelini gördü. Fakat üretken sanat yaratmak için makine öğrenimi teknolojisini zincirleme SVG’yi kullanmak zorundalar. Yazarlar ve hikayeleri için ilgi çekici NFT’ler oluşturabilmektedirler.

Dijital Dünya İçin Dijital Ürünler

2022 yılının Nisan ayında Untitled Frontier, yazar Vanessa Rosa’nın kısa bir bilim kurgu ve devam eden Kayıtlı Evren serisinde planlanan altı bölümden üçüncüsü olan “Küçük Marslılar ve İnsan Anıtı Anıtı ”nı yayınladı. Bu hikayeleri okumak veya dinlemek ücretsiz olsa da, projeyi desteklemek isteyen hayranların dijital ürünler satın alarak 16 Mayıs’a kadar süreleri var.

Ürün, Untitled Frontier kurucusu Simon de la Rouviere ve makine öğrenimi uzmanı Gene Kogan tarafından geliştirilen algoritmalar kullanılarak üretiliyor. NFT Now ile yaptığı bir röportajda de la Rouviere, Logged Universe’deki her taksit için, hikayeye uygun “En azından zincir üzerinde üretken bir sanat koleksiyonu olacağını” belirtti.

Untitled Frontier, bilgisayarların yardımıyla sanat üretmeye yabancı değil. Fakat bu son lansman, sürecini daha da kolaylaştırmak için makine öğrenimi teknolojisini ve kaynak materyaliyle daha yakından ilgili sanat üretmeyi getirdi.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...