Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Dolandırıcılığı Yeni Boyut Kazandı!

Paylaş

World Of Solana pazarı, NFT’leri tekrar elde etmek için dahiyane bir planla çaldırdıklarını geri aldı. Dolandırıcı satıştan sonra içerik oluşturuculara verilen telif ücretlerini yalnızca yükseltti. Böylece çalınan NFT’leri üyelere tekrar teklif ederken, istemeden de olsa değerin %98’ini telif ücretlerinden vazgeçti. Bu da NFT Dolandırıcılığı için yeni bir boyut anlamına gelmekte. Teklif ücretlerini ardı ardına yükselten dolandırıcı yanlışlıkla teklif ücretinden vazgeçti.. Yaşanan bu hack olayını NFXHaber olarak sizin için araştırdık.

NFT Dolandırıcılığı Nasıl Başladı?

Zincirler arası oyun geliştirme stüdyosu Uncharted NFT, Discord kanalı hackinde yer aldıkları için şanssız durumlar. Dolandırıcılar, 150’den fazla SOL ve 25 World of Solana NFT ile 109 cüzdanını boşaltmayı başardı. Çalınan birçok NFT arasında nadir ve değerli üç dijital koleksiyon var. Fakat mağdurlar çözüm aramak için sosyal medyada tweet atmak dışında bir yol buldu.

Dolandırıcılar topluluğu dolandırdıktan sonra grup, çalınan NFT’leri geri almaya karar verdi. Uzun bir değerlendirmeden sonra, personel iyileştirme işbirlikçileriyle temasa geçti. Daha sonra çalınan NFT’lerin telif ücretlerini varsayılan %5’ten %98’e yükseltti. Böylece, dolandırıcı parayı dışarı çıkarır çıkarmaz, toplam tutarını geri dağıttı.

Telif ücretlerinde yapılan bazı değişikliklerden sonra, topluluk yeni listeler için MagicEden’i izlemekle görevlendirildi. İki gün sonra, dolandırıcının elinden tüm hırsızlık malları kurtarılmıştır. Ardından 15 NFT için yerel olarak alışveriş yapılırken, diğer on tanesi keskin nişancı atışı gibi tek seferde alındı. Gerçek bir ekip olarak topluca geldikten sonra, personel fazladan 10 NFT’yi aldı ve 25 WOS NFT’yi hak sahibine iade etti. Böylece kendi ekip kendi içinde yaptığı kurtarma operasyonunu yönetmiş oldu.

World Of Solana seçenekleri 2.222 kadınsı karakter, yarı gerçekçi modeliyle tanınan tanınmış bir 2D sanatçısı olan BTG tarafından kavramsallaştırıldı. İnsan anatomisinde uzmanlaşan, vücut oranlarındaki ustalığı, illüstrasyonlarına farklı kıvrımlar eklemesine izin veriyor. Bunun yanı sıra, ikincil brüt satış telif ücretlerinin %20’si, 25 bin ABD doları kadar, tropik bölgelerde ve vahşi yaşam çeşitliliğinin tehlikede olduğu yerlerde saf ekosistemleri ve biyolojik çeşitliliği korumayı amaçlayan bir STK olan Kanada Dünya Çapında Koruma Fonu’na (ICFC) gidiyor.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...