Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Coinler Kazandırıyor: Son 24 Saatte En Çok Kazandıran NFT Coinler

Paylaş

Kripto para ve dolayısıyla NFT piyasası zor bir dönemden geçiyor. Birçok kripto, yakın zamanda %20’nin üzerinde düşüşler kaydetti. Bu durumdan, doğal olarak NFT piyasası da oldukça etkilendi. Peki non-fungible token dünyasında, son dönemde öne çıkan NFT coinler hangileri? Yükselmesi veya düşmesi beklenen coinleri, NFXhaber olarak, sizin için derledik.

NFT piyasası ne durumda

Öncelikle, NFT sektöründeki günlük verilere bir göz atalım. CoinMarketCap verilerine göre, 13 Mayıs Cuma günü, NFT piyasasının toplam piyasa değeri 10 milyar 618 milyon dolar civarında yer alıyordu. CryptoSlam’ın verilerine göre ise, NFT koleksiyonlarının ay boyunca yaptığı satışlardan elde edilen miktar 50 milyon dolar seviyesindeydi. Gelin şimdi en çok kazanan 10 NFT koleksiyonuna bakalım.

NFT coinler
Grafik: Koleksiyonların dolar ve ETH cinsinden satışları

NFT koleksiyonları, karışık bir satış tablosu sergiliyor. Azuki %10,96 artış kaydederken hemen ardından gelen Otherdeed %34’e varan bir düşüş yaşadı. Peki NFT coinlerde durum nasıl? Hangi coinler yükselişte? Gelin son 24 saatte en çok kazanan NFT coinlere bir bakalım.

En çok kazanan NFT coinler

Son 24 saatte en çok yükselen NFT coin, Crabada oldu. Crabada, cuma günü %138,9’luk bir artış yaşadı. Kripto paranın toplam piyasa değeri 22.3 milyon dolara ulaştı. Bunun yanında, 1 Crabada (CRA) 0,208 dolardan satılmaya başladı.

Bunun yanında, en çok kazanan NFT coinler arasında ikinci sırayı ise, Treasure Under Sea (TUS) coin aldı. TUS, son 24 saatte %117,5’lik bir artış kaydetti. Bunun yanında token, 0.010 dolar civarında satılıyordu. TUS’un ardından üçüncü sırada GALA coin geliyor. GALA, son 24 saatte %78,2 oranında arttı. Yazının yazıldığı sırada GALA 0.093 dolardan işlem görüyordu.

Ayrıca, GALA büyük yükseliş kaydeden son NFT coin değildi. Boson Protocol coin, son 24 saatte %64,5 oranında artarak dördüncü sırada yer aldı. Boson Protocol’ün ardından, NFT coinler arasında en çok yükselen token ise ApeCoin (APE) oldu. APE, son 24 saatte %59,6 artış yükseldi. Ayrıca yazı yazılırken, 7.83 dolardan el değiştiriyordu.

En çok kaybeden NFT coinler

Son verilere göre, bazı NFT coinler, son 24 saat içerisinde büyük düşüşler yaşadı. Bu düşüş yaşayan coinler arasında ilk sırada Decentral Games Governance (XDG) yer alıyor. XDG coin, %22,8 oranında düştü ve şu anda 0.089 dolara alıcı buluyor. Ayrıca bu düşüş, onu en çok kaybeden NFT coin yapıyor.

XDG’yi Universe.XYZ (XYZ) izledi. XYZ, son 24 saatte %17,8 oranında düştü. Token, yazının yazıldığı sırada 0.014 dolardan işlem görüyordu. En çok kaybeden üçüncü NFT coin ise Stargaze (STARS) oldu. Stargaze, %3,8’lik bir düşüş ile 0,029 dolardan el değiştiriyordu.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...