Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Coinler Kazandırıyor: Son 24 Saatte En Çok Kazandıran NFT Coinler

Paylaş

Kripto para ve dolayısıyla NFT piyasası zor bir dönemden geçiyor. Birçok kripto, yakın zamanda %20’nin üzerinde düşüşler kaydetti. Bu durumdan, doğal olarak NFT piyasası da oldukça etkilendi. Peki non-fungible token dünyasında, son dönemde öne çıkan NFT coinler hangileri? Yükselmesi veya düşmesi beklenen coinleri, NFXhaber olarak, sizin için derledik.

NFT piyasası ne durumda

Öncelikle, NFT sektöründeki günlük verilere bir göz atalım. CoinMarketCap verilerine göre, 13 Mayıs Cuma günü, NFT piyasasının toplam piyasa değeri 10 milyar 618 milyon dolar civarında yer alıyordu. CryptoSlam’ın verilerine göre ise, NFT koleksiyonlarının ay boyunca yaptığı satışlardan elde edilen miktar 50 milyon dolar seviyesindeydi. Gelin şimdi en çok kazanan 10 NFT koleksiyonuna bakalım.

NFT coinler
Grafik: Koleksiyonların dolar ve ETH cinsinden satışları

NFT koleksiyonları, karışık bir satış tablosu sergiliyor. Azuki %10,96 artış kaydederken hemen ardından gelen Otherdeed %34’e varan bir düşüş yaşadı. Peki NFT coinlerde durum nasıl? Hangi coinler yükselişte? Gelin son 24 saatte en çok kazanan NFT coinlere bir bakalım.

En çok kazanan NFT coinler

Son 24 saatte en çok yükselen NFT coin, Crabada oldu. Crabada, cuma günü %138,9’luk bir artış yaşadı. Kripto paranın toplam piyasa değeri 22.3 milyon dolara ulaştı. Bunun yanında, 1 Crabada (CRA) 0,208 dolardan satılmaya başladı.

Bunun yanında, en çok kazanan NFT coinler arasında ikinci sırayı ise, Treasure Under Sea (TUS) coin aldı. TUS, son 24 saatte %117,5’lik bir artış kaydetti. Bunun yanında token, 0.010 dolar civarında satılıyordu. TUS’un ardından üçüncü sırada GALA coin geliyor. GALA, son 24 saatte %78,2 oranında arttı. Yazının yazıldığı sırada GALA 0.093 dolardan işlem görüyordu.

Ayrıca, GALA büyük yükseliş kaydeden son NFT coin değildi. Boson Protocol coin, son 24 saatte %64,5 oranında artarak dördüncü sırada yer aldı. Boson Protocol’ün ardından, NFT coinler arasında en çok yükselen token ise ApeCoin (APE) oldu. APE, son 24 saatte %59,6 artış yükseldi. Ayrıca yazı yazılırken, 7.83 dolardan el değiştiriyordu.

En çok kaybeden NFT coinler

Son verilere göre, bazı NFT coinler, son 24 saat içerisinde büyük düşüşler yaşadı. Bu düşüş yaşayan coinler arasında ilk sırada Decentral Games Governance (XDG) yer alıyor. XDG coin, %22,8 oranında düştü ve şu anda 0.089 dolara alıcı buluyor. Ayrıca bu düşüş, onu en çok kaybeden NFT coin yapıyor.

XDG’yi Universe.XYZ (XYZ) izledi. XYZ, son 24 saatte %17,8 oranında düştü. Token, yazının yazıldığı sırada 0.014 dolardan işlem görüyordu. En çok kaybeden üçüncü NFT coin ise Stargaze (STARS) oldu. Stargaze, %3,8’lik bir düşüş ile 0,029 dolardan el değiştiriyordu.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...