Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Balinaları Ne Alıyor? Tüm İşlemlerini Takip Etmenin Yolları

Paylaş

NFT alanında işler hızlı hareket eder. Darphane tarihlerine, proje açıklamalarına ve zamanlı müzayedelere ayak uydurmanın zor. Hatta bazen imkansıza yakın bir görev olduğu bir sır değil. Koleksiyonculara, lansmanlara ve büyük ölçekli işlemlere ayak uydurmak bazen daha da zor. Fakat sürece yardımcı olmak için tüm araç takımlarını oluşturan birkaç şirket var. NFT balinaları neler alıyor? Bu sorunun cevabı kimi zaman yatırımcılara fayda sağlamakta.

Bir kripto veya NFT balinasından yapılan tek bir ticaretin, bazen tüm bir koleksiyonun fiyatını etkilemekte. Koleksiyon fiyatının etkilenmesi ilgili kriptonun yörüngesini de etkilemekte. Ancak bir OpenSea hesabını ve Discord duyurularını takip etmek sizi sadece bir yere kadar götürebilmekte. Meraklı koleksiyoncuların ve traderların takip etmesine yardımcı olması için NFXHaber olarak size bir liste hazırladık.

NinjaAlerts

Ninjalerts, mevcut birkaç kripto ve NFT izleme hizmeti arasında gelecek vaat eden yeni bir oyuncu. Çokta eski olmayan platform, kullanıcıların belirli sözleşme veya cüzdan adreslerini tanımlamasına ve her iki tarafta da bir olay olduğunda bildirim almasına olanak tanır. Kullanıcılar, NFT’nin ortaya çıktığı veya balinalar ve etkileyicilerin bir sonraki hamlesini yaptığı anda bildirim almkata.

Nansen

Nansen, verileri milyonlarca cüzdan etiketi içeren devasa ve sürekli büyüyen veritabanıyla birleştiren bir analitik platformudur. Gösterge panoları paketi aracılığıyla cüzdan profil oluşturucular, akıllı uyarılar, hatta üst düzey tutucu ve token dağıtım bilgileri gibi araçlar ve daha fazlasını sunar. Bir Nansen, NFT analitik hizmetleri arasında en popüler seçeneklerden biri gibi görünmekte.

Icy.tools

Icy.tools, 2021’de yayına giren ve birçok harika analiz aracı içeren bir hizmettir. Platform, kullanıcıların taban fiyatları, hacmi ve satış geçmişini takip etmelerini sağlamakta. Bunun yanı sıra trend olan projeleri ve daha fazlasını bulmalarını sağlar. Icy.tools platformundaki birçok hizmet ücretsizdir. Ayrıca nispeten uygun bir aylık ücret karşılığında açılabilen premium özelliklerle sahiptir. Şirketin sesi aynı zamanda NFT topluluğunun değerleriyle çok uyumlu hissediyor ve bu da onu NFT maksimalistleri arasında popüler bir seçim haline getiriyor.

NFT Balinaları DappRadar

DappRadar, uzun süredir NFT koleksiyonlarını ve satış verilerini izlemek için bir merkez olmuştur. Ancak portföy izleyicisinin 2020’de kullanıma sunulmasıyla platform, tekliflerini Ethereum cüzdanlarını gerçek zamanlı olarak izlemenin basit bir yolunu içerecek şekilde yükseltti. Kullanıcılar kolayca bir ENS adı, Etherum veya Binance cüzdan adresi girebilmekte. Ardından o cüzdanın jetonunu ve NFT bakiyesini ve net değerini hemen görebilmekte. Portföy takipçisi, bildirimler ve ticaret analitiği açısından nispeten sınırlı. NFT balinaları ne alıyor bilmek yatırımcılar için fayda sağlayabilir.

NFT Balinaları Takip Programı Rainbow

Sektörde en popüler Ethereum cüzdanlarından biri, koleksiyoncuları ve alım satımları izlemenin bir yolunu sunarak çifte görev yapıyor. Rainbow, başka bir koleksiyoncuya özel cüzdan adresini veya ENS adını girerek, kullanıcıların hesabı bir izleme listesine eklemesine ve cüzdanın tüm içeriğini görüntülemesine olanak tanır. Eklendikten sonra, hesap bakiyeleri ekranında bulunan açılır menü altında ENS adı veya hesap numarası görünecektir. Kullanıcılar, izleme listesi girişleri arasında gidip gelerek belirli bir cüzdanda hangi paraların olduğunu, paraların değerini, o cüzdandaki NFT’leri ve hatta son işlem geçmişini görebilir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...