Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Paylaş

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16’lık bir artış yaşanmıştır. Buna rağmen NFT satışları geçen haftaki satışlara göre, yüzde 5,23 daha düşük olduğu belirlenmiştir. Geçen haftaki 112,70 milyon dolarlık NFT satış hacminin 86,59 milyon dolarını, Ethereum tabanlı NFT’ler oluşturmuştur. Ayrıca bu oran satış hacminin yüzde 76,8’ini Ethereum tabanlı NFT’lerin oluşturduğunu göstermektedir. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

NFT Satış Hacmi

NFT Satışları Düşerken Cryptopunk 4.181, 187.000 Dolara Satıldı!

Geçen hafta satılan en pahalı NFT, geçtiğimiz günlerde 187 bin dolara satılan ETH tabanlı bir NFT oldu. Bu NFT Cryptopunk 4,181 olarak bilinmektedir. Cryptopunk 4,181’i 179 bin dolara satılan BAYC’ı 174 bin dolara satılan Azuki takip etti. Bu yazının yazıldığı sırada, Cryptopunks koleksiyonu ile BAYC koleksiyonu arasında BAYC, 8 Aralık 2022 tarihindeki en pahalı taban fiyat değerine sahiptir.

Blockchain Performansları Detaylandırıldı!

Cryptoslam.io istatistiklerine göre, son yedi gün içinde yaklaşık 112,70 milyon dolarlık NFT satış hacmi kaydedilmiştir. Hacim, geçen haftaki satış hacminden yüzde 5,23 daha düşüktür. Ayrıca ölçümler, NFT işlemlerinde yüzde 2,4’lük bir artış olduğunu göstermektedir. Satış hacminin çoğu, son yedi gün içinde 86,59 milyon dolarlık ETH tabanlı NFT satışı olduğu için Ethereum tabanlı NFT’lerden kaynaklanmaktadır. Ancak ETH tabanlı satışlar, Ethereum Blockchain’den kaynaklanan NFT satışlarından yüzde 10,06 daha düşük olarak kaydedilmiştir.

Solana NFT satışları geçen hafta yüzde 29,57 artış yaşamıştır. Ayrıca NFT satışlarında 16,11 milyon dolar kaydetmiştir. Algorand, geçen haftaki ALGO tabanlı NFT satışlarından yüzde 55,15 daha yüksek bir artışla çok daha hızlı bir artış yaşamıştır. Ancak ALGO NFT’leri geçen hafta toplam satışlarda yalnızca 93.242 dolar kaydetmiştir.

Bir başka ağ Arbitrum bu hafta, geçen hafta kaydettiği NFT satışlarından yüzde 50,10 daha yüksek bir artış yaşamıştır. Ancak Arbitrum NFT satışları, toplam 112,70 milyon dolarlık NFT satışlarının yalnızca 269.453 dolarını oluşturmaktadır. Haftalık NFT satışları açısından en büyük dördüncü Blockchain, 1.680.901 dolar NFT satışıyla Cardano olmuştur. Cardano NFT satışları geçen hafta Blockchain’in NFT satış hacminden yüzde 8,89 daha fazla artış yaşamıştır. Immutable X, 4.128.023 dolar ile üçüncü en büyük satış sayısını elde etti. Ancak satışlar bir önceki haftaya göre yüzde 2,73 düşüş yaşadı.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...