Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NBA TopShot NFT Koleksiyonu Rekor Satışa Ulaştı

Paylaş

NFT pazarındaki son düşüşte bile, Dapper Labs NBA High Shot, platformlarındaki milyar dolarlık satış yaptı. NBA High Shot, platformun en yüksek seviyelerinden biraz uzak. Aydan aya brüt satış miktarında zaman içinde bir düşüş oldu. Fakat piyasanın bu denli yıkım yaşadığı dönemde NBA TopShot NFT koleksiyonu ile güzel rakamlara ulaşmaktadır. 1 milyar dolarlık işaret, tüm şirketlerin tanınması için çok önemli ve tarihi bir miktardır. Tam olarak olmasa da, bir işletme 1 milyar doların üzerine ulaştığında, ‘unicorn’ statüsüne ulaşırlar. NBA High Shot, bu 1 milyar dolarlık miktara ulaştı.

BAYC NFT, bu yılın ilk haftasında tüm zamanların satışlarında 2 milyar doları aştı. Ayrıca Axie Infinity, tüm zamanların 4 milyar doları aşan NFT satış miktarı sıralamasında liderdir. Bir önceki yıl boyunca, tüm NFT platformları24 milyar dolarlık brüt satış miktarı gördü. High Shot’ın en güzel aylarından birkaçı 2021’in başlarındaydı. Aydan aya tüm zamanların en yüksek brüt satışları, platformun 244 milyon dolar fiyat fark ettiği son yılın Şubat ayındaydı.

NBA TopShot NFT Koleksiyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

NBA TopShot NFT, Dapper Labs tarafından NBA ile işbirliği içinde başlatılan dijital bir koleksiyon platformudur. Platform, Flow blok zincirinde çalışır. Temmuz 2019’da başladı ve 2020’nin sonları ile 2021’in başları arasında bir miktar hype oluşturmaya başladı. Hatta platformun tüm zamanların en büyük satışı bir LeBron James smacıydı. Ayrıca bu smaç, Ağustos 2021’de 230.000 dolara satıldı. Bu satış, 100.000 doların üzerindeki 13 satıştan biri.

Potansiyel olarak NBA Topshot’ta tüm zamanların en tuhaf satışlarından biri sıradan bir Fred VanVleet içindi. Bir grup Efsanevi an veya düşük seri numarası arasında görülen VanVleet’in anı, 11511 /15000 seri numarasına sahip bir andı. Potansiyel olarak bir yanlış tıklama veya potansiyel olarak çok büyük bir Fred VanVleet hayranı. Şimdi, NBA Top Shot, satış hacmi cephesinde 1 milyar doları geçti, bu herhangi bir NFT pazarı için açık bir şekilde büyük bir adım.

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...