Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Paylaş

Çin’de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini başlattı. Doğu Çin’de bulunan üniversite, daha fazla öğrencinin Metaverse şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacak şekilde eğitmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda Metaverse ile ilgili kurslar vermeye başlanmıştır. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Nanjing Üniversitesi Metaverse ana dalını başlattı

Nanjing Üniversitesi Metaverse Çalışanlarını Eğitmeyi Amaçlıyor!

Daha fazla üniversite ve eğitim kurumu, dünya çapında derslerinde bir detay olarak Metaverse’ü dahil etmektedir. Bu kez Çin’in doğusunda bulunan Nanjing üniversitesi, son Metaverse girişimiyle ülkedeki ilk Metaverse ana dallarından birini başlatacağını açıkladı. Nanjing Bilgi Bilimi ve Teknolojisi Üniversitesi, üniversiteye Metaverse ile ilgili daha fazla ders entegre etmek amacıyla ana bölümlerinden biri olan Bilgi Mühendisliği Bölümü’nü Metaverse Mühendisliği Bölümü olarak değiştirecektir. Kaynaklara göre bu, Çin’de Metaverse kelimesini içeren ilk departman olacaktır.

Bölümün dekanı Pan Zhigeng hareketin, ihtiyaçlar doğrultusunda çalışacağını açıkladı. Ayrıca kadroları doldurmak için daha fazla yetenek yetiştirmesi gerektiğini dile getirdi. Bunun için kurumun Metaverse ile ilgili işletmelerle entegrasyonuna katkıda bulunacağını belirtti. Ayrıca Zhigeng öğrencilerin akıllı sağlık, akıllı eğitim ve dijital turizm olmak üzere üç farklı alanda hizmet vermek için daha nitelikli olacaklarını açıklamıştır. Üniversiteyi bu alanlarda ilerletmek için bölüm üç farklı çalışma grubu kuracaktır. Bunlar sırasıyla, Metaverse araştırma enstitüsü, akıllı meteorolojik araştırma enstitüsü ve akıllı tıbbi araştırma enstitüsüdür.

Eğitim ve Metaverse

Diğer üniversiteler de öğrencilerin ilişkilerini ve entegrasyonunu kolaylaştırmak için Metaverse’ü bir araç olarak kullanmaya başlamıştır. Temmuz ayında, Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, uzaktan öğrenim gören öğrencilerin aynı mekandaymış gibi derslere birlikte katılmalarını sağlayacak girişimini tanıttı. Bununla beraber, Metahkust adlı çevrimiçi bir Metaverse kampüsünün inşasını duyurmuştur. Üniversite personeline göre bu, aynı yaklaşım için 2D video uygulamalarını kullanmaktan daha iyi sonuçlar vermektedir.

Temmuz ayında, Tokyo Üniversitesi de bu yıl içinde Metaverse mühendislik kursları sunacağını duyurdu. Bu ayın başlarında Meta, 10 üniversite kampüsü açacağını bildirmiştir. Bunu Victoryxr adlı bir Metaverse inşaat şirketi ile ortaklaşa gerçekleştirmektedir. Bu, Metaverse’ü eğitim ortamlarında tanıtmayı amaçlayan 150 milyon dolarlık bir girişimin parçasıdır. Adı Sürükleyici Öğrenme projesinin bir parçası olarak lanse edilmiştir.

Yeni teknolojiler son dönemle beraber, eğitimde sık sık birlikte kullanılmaktadır. Bu tarz girişimler gelecekte eğitim ve benzeri şeylerin sadece Metaverse üzerinden verilmesine odaklanmaktadır. Ayrıca Metaverse dünyalarında ki eğitimler zamanla geliştirilecektir. Geliştirilen diğer Web3 teknolojileri Metaverse dünyalarına entegre edilecektir. Bu da hem eğitimin hem de türevlerinin çok daha fazla yaygınlaşması anlamına gelmektedir.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...