Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mutant Cats Nedir?

Paylaş

Mutant Cats, 9,999 renkli kedi avatarı şeklinde oluşturulmuş bir NFT koleksiyonudur. Bu kediler; mutasyona uğramış “garip” görünen kedilerdir. NFT topluluğunun alışmış olduğu sevimli kedilerin aksine mutant kediler normlardan uzaklaştırılmıştır.

Bunlar; tatlı ve her gün internetten karşılaşılabilen yavru kedilerden değildir. Bilinmeyen bir hastalığın ardından bu kediler mutasyon geçirmiştir. Sonuçta ise kediler, benzersiz aksesuarlar takan tek gözlü “etkileyici” kedilere dönüşmüştür.

NFXHaber olarak bu makalede Mutant Cats Nedir sorusuna yanıt arayacağız. Gelin hep birlikte projeyi inceleyelim.

Mutant Cats Nedir?

Mutant Cats; Cool Csts, CryptoPunks ve diğer blue chip NFT’leri satın alan ve parçalara ayıran ilk DAO’dur.

Mutant Cats, DAO oy haklarına ve ödüllerine erişim sağlamaktadır. Ek olarak DAO sahipleri, drop’lara ve önemli bonuslara erişim sağlayabilmektedir. Ek olarak sahipler, periyodik olarak talep edilebilir NFT’ler ve IRL etkinlikeri gibi avantajlar da elde etmektedir. Bununla birlikte her Mutant Cat NFT, günde 10 $FISH kazanmak için stake edilebilmektedir.

Koleksiyondan bir NFT aldığınızda, kullanıcılar stake seçeneğine sahip olmaktadır. Stake, DAO topluluğunun NFT kasasının kısmi paylarının dağıtıldığı mekanizmadır. Bunlar, yerel $FISH tokeni olarak sahiplerine günlük olarak dağıtılmaktadır. $FISH, Mutant Cats’in önemli bir parçası olarak tanımlanmaktadır. Proje büyüdükçe çekilişler, özel ürünler ve mutant kedilerin yetiştirilmesi gibi yeni alanlarda kullanılacaktır.

Mutant Cats’in Değeri Nedir?

Proje şu anda OpenSea’de sergilenmektedir. 10,000 parçalık koleksiyonun 1,500 civarında sahibi bulunmaktadır. Taban fiyatı 0,275 ETH’dır. Bununla birlikte ticaret hacmi ise 16,400 ETH olarak dikkat çekmektedir.

Mutant Cats Nasıl Alınır?

Koleksiyonla ilgi duyan yatırımcılar, Mutant Cats’in OpenSea’deki sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilmekte.  Bununla  birlikte NFT satın almak isteyen kullanıcıların yapmaları gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Öncelikle kullanıcı, Metamask vb. bir dijital cüzdana sahip olmalıdır. Metamask en çok kullanılan cüzdanlardan biridir ancak kullanıcı Metamask’ı tercih etmek zorunda değildir. Ek olarak kullanıcı, cüzdan dışında ödeme işlemini gerçekleştireceği bir kripto para birimine de ihtiyaç duymaktadır. OpenSea ve benzeri platformlar bunun için en çok Ethereum’u kullanılmaktadır. Yani kullanıcı, ETH satın almalı ve aldığı ETH’yi cüzdanına aktarmalıdır. Sonrasında ise kullanıcının ETH yüklü cüzdanını OpenSea’ye bağlaması gerekmektedir. Son adımda koleksiyonun sayfası açılması ve istenilen NFT seçilmelidir. Kullanıcı, satın alma adımlarını takip edilerek alımını kolayca gerçekleştirebilmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...