Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mutant Ape Yacht Club Nedir?

Paylaş

Mutant Ape, popüler Bored Ape NFT koleksiyonunun bir türev koleksiyonudur. NFXhaber olarak, son dönemde adından sıkça söz ettiren Mutant Ape NFT’lerini inceledik. Bu makalede Mutant Ape Yacht Club hakkında merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Mutant Ape Yacht Club Nedir?

Mutant Ape, Yuga Labs tarafından, Ethereum Blockchain üzerinde oluşturulan bir NFT koleksiyonudur. Yuga Labs’ın bir başka koleksiyonu olan Bored Ape NFT’leri ile doğrudan bağlantılı 20 bin adet eşsiz NFT’dir. Yuga Labs, Bored Ape sahiplerine 10 bin mutant serum airdrop’u dağıttı. Bored Ape sahipleri, bu serumu bir işlem ücreti karşılığında kullanarak sıkılmış maymun temalı avatarlarını mutant maymunlara dönüştürdü. Bunun yanında Yuga Labs, Mutant maymunlar için bir arcade oyunu da geliştirdi. Yazının yazıldığı sırada Mutant Ape, 647 bin ETH civarındaki piyasa değeri ile en büyük ikinci NFT koleksiyonu konumundaydı.

Mutant Ape Yacht Club’ı Kim Yarattı?

Mutant Ape Yacht Club, Yuga Labs tarafından yaratıldı. Tamamen ücretsiz olan mutant maymun temalı koleksiyon, Bored Ape sahipleri için oluşturuldu. Ayrıca, Mutant Ape’ler, mevcut olarak en büyük NFT koleksiyonu olan Bored Ape’lerin serumlar aracılığıyla Mutant Ape’lere dönüştürülmesiyle oluşturuluyor.

Mutant Ape Yacht Club Nasıl Çalışır?

Labs ekibi tarafından Ethereum Blockchain üzerindeki ERC-721 akıllı sözleşmesiyle oluşturulmuştur. Yuga Labs, Bored Ape sahiplerine airdrop yoluyla, ücretsiz bir biçimde 10 bin adet “serum” dağıttı. Bu serumlar M1, M2 ve M3 olmak üzere üç çeşit şişedeydi. Bu serum türlerinin her biri Bored Ape NFT’ler, üzerinde farklı etkiler yaratıyordu. Bunun yanında, bir Bored Ape NFT’si yalnızca belirli bir serum türünü destekliyordu. Mutant Ape NFT’lerini bu kadar popüler hale getiren ise NFT sahiplerinin, Bored Ape NFT’lerinden vazgeçmelerine gerek kalmadan yeni NFT’ler elde edebiliyor olmasıydı. Kullanıcıların Bored Ape NFT’leri serumun kullanılmasının ardından yerinde duruyordu. Bu da insanların daha özgür ve cesur bir biçimde Mutant Ape oluşturabilmesine olanak tanıdı. Yuga Labs, ayrıca Mutant Ape koleksiyonuna özel arcade temalı bir oyun da geliştirdi. Mutant Ape Arcade, oyununun kazananları cüzdan adreslerinde özel hediyeler buldu.

Mutant Ape Nasıl Alınır?

NFT’lerini satın almak isteyen kullanıcılar, öncelikle Ethereum (ETH) satın almalıdır. Kripto para borsaları aracılığıyla ETH satın alan kullanıcıların, varlıklarını bir Ethereum cüzdanına bağlamaları gerekir. Ethereum cüzdanları arasında en popüler kripto para cüzdanı MetaMask’dir. ETH’lerini MetaMask’e aktaran yatırımcılar, OpenSea gibi Ethereum tabanlı NFT pazarlarına üye olup cüzdanlarını platforma bağlayarak, ETH karşılığında Mutant Ape sahibi olunur.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...
Önceki İçerikMeebits Nedir?
Sonraki İçerikSandbox NFT Nedir?