Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mutant Ape Yacht Club Nedir?

Paylaş

Mutant Ape, popüler Bored Ape NFT koleksiyonunun bir türev koleksiyonudur. NFXhaber olarak, son dönemde adından sıkça söz ettiren Mutant Ape NFT’lerini inceledik. Bu makalede Mutant Ape Yacht Club hakkında merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Mutant Ape Yacht Club Nedir?

Mutant Ape, Yuga Labs tarafından, Ethereum Blockchain üzerinde oluşturulan bir NFT koleksiyonudur. Yuga Labs’ın bir başka koleksiyonu olan Bored Ape NFT’leri ile doğrudan bağlantılı 20 bin adet eşsiz NFT’dir. Yuga Labs, Bored Ape sahiplerine 10 bin mutant serum airdrop’u dağıttı. Bored Ape sahipleri, bu serumu bir işlem ücreti karşılığında kullanarak sıkılmış maymun temalı avatarlarını mutant maymunlara dönüştürdü. Bunun yanında Yuga Labs, Mutant maymunlar için bir arcade oyunu da geliştirdi. Yazının yazıldığı sırada Mutant Ape, 647 bin ETH civarındaki piyasa değeri ile en büyük ikinci NFT koleksiyonu konumundaydı.

Mutant Ape Yacht Club’ı Kim Yarattı?

Mutant Ape Yacht Club, Yuga Labs tarafından yaratıldı. Tamamen ücretsiz olan mutant maymun temalı koleksiyon, Bored Ape sahipleri için oluşturuldu. Ayrıca, Mutant Ape’ler, mevcut olarak en büyük NFT koleksiyonu olan Bored Ape’lerin serumlar aracılığıyla Mutant Ape’lere dönüştürülmesiyle oluşturuluyor.

Mutant Ape Yacht Club Nasıl Çalışır?

Labs ekibi tarafından Ethereum Blockchain üzerindeki ERC-721 akıllı sözleşmesiyle oluşturulmuştur. Yuga Labs, Bored Ape sahiplerine airdrop yoluyla, ücretsiz bir biçimde 10 bin adet “serum” dağıttı. Bu serumlar M1, M2 ve M3 olmak üzere üç çeşit şişedeydi. Bu serum türlerinin her biri Bored Ape NFT’ler, üzerinde farklı etkiler yaratıyordu. Bunun yanında, bir Bored Ape NFT’si yalnızca belirli bir serum türünü destekliyordu. Mutant Ape NFT’lerini bu kadar popüler hale getiren ise NFT sahiplerinin, Bored Ape NFT’lerinden vazgeçmelerine gerek kalmadan yeni NFT’ler elde edebiliyor olmasıydı. Kullanıcıların Bored Ape NFT’leri serumun kullanılmasının ardından yerinde duruyordu. Bu da insanların daha özgür ve cesur bir biçimde Mutant Ape oluşturabilmesine olanak tanıdı. Yuga Labs, ayrıca Mutant Ape koleksiyonuna özel arcade temalı bir oyun da geliştirdi. Mutant Ape Arcade, oyununun kazananları cüzdan adreslerinde özel hediyeler buldu.

Mutant Ape Nasıl Alınır?

NFT’lerini satın almak isteyen kullanıcılar, öncelikle Ethereum (ETH) satın almalıdır. Kripto para borsaları aracılığıyla ETH satın alan kullanıcıların, varlıklarını bir Ethereum cüzdanına bağlamaları gerekir. Ethereum cüzdanları arasında en popüler kripto para cüzdanı MetaMask’dir. ETH’lerini MetaMask’e aktaran yatırımcılar, OpenSea gibi Ethereum tabanlı NFT pazarlarına üye olup cüzdanlarını platforma bağlayarak, ETH karşılığında Mutant Ape sahibi olunur.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik