Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Paylaş

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag, aralık ayı kapağında Sensorium tarafından yapılan Carl Cox’un avatarını sergiledi. Kendi Metaverse deneyimini (Sensorium Galaxy) geliştiren bir Metaverse şirketi olan Sensorium, dünyaca ünlü elektronik müzik DJ’i ve sanatçısı Carl Cox ile iş birliğini duyurdu. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Carl Cox Metaverse

Bir İlk Gerçekleşti! Metaverse Avatarı İçeren İlk Dergi Kapağı Yayınlandı!

Ortaklık, önde gelen elektronik müzik dergilerinden biri olan Mixmag’ın aralık sayısında detaylandırılmıştır. Mixmag kapağı bugünden itibaren Sensorium ve Carl Cox arasındaki iş birliğine yer verecektir. Ayrıca kapak hikayesinin bir parçası olarak Carl Cox, Sensorium ile Metaverse konserlerini kavramsallaştırma deneyimi yaratmak istemektedir. Ek olarak müzik endüstrisinin geleceğini farklı bir boyuta taşımayı hedeflemektedir. Önümüzdeki aylarda Carl Cox, Sensorium Metaverse’ünde bir dizi sanal gerçeklik (VR) konserinde sahne alacaktır.

Sensorium ve Carl Cox arasındaki iş birliği, artan sanal gerçeklik konserleri trendindeki ve teknolojinin müzik endüstrisine entegrasyonundaki en son gelişmeyi temsil etmektedir. Ayrıca iş birliği fotogerçekçi avatarlar yaratma ve sanal alanlarda konserler düzenleme becerisi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bunlara ek olarak taraflar, elektronik müzik dünyasına yeni bir derinlik ve yenilik düzeyi getirmek istemektedir.

Sensorium, Sensorium Metaverse’ü tüm dünyaya tanıtmayı hedeflemektedir. Ekim ayında şirket, Dubai’deki GITEX Global Technology etkinliğine katılarak bir tanıtım düzenlemiştir. Ayrıca burada yeni yapay zeka (AI) içerikli Metaverse evreninin detaylarını açıklamıştır. Daha yakın zamanlarda, Coach ve Michael Kors gibi ABD’li moda markaları da NFT koleksiyonlarının lansmanı yoluyla markalarını geliştirmek için Metaverse’ün gücünü kullanmışlardır.

Müzik ve NFT Metaverse’te Birlikte Yola Devam Ediyor!

Müzik endüstrisi son dönemlerde, NFT ve Metaverse teknolojilerini sonuna kadar kullanmayı hedefleyen sanatçılarla dolmuştur. Sanatçılar, hayranları ile yeni bir etkileşim yolu arayışını bu iki teknoloji ile tamamlamayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda birçok sanatçı yeni NFT koleksiyonlarını yayınlamıştır. Ayrıca bir o kadar da yeni NFT koleksiyonları üzerinde çalışan sanatçılar bulunmaktadır.

Metaverse dünyasında sanatçılar hayranlarıyla birebir etkileşim kurma imkanı yakalamaktadır. Bu nedenle yaratıcı ekipler, Metaverse deneyimleri üzerinde farklı deneyimler yaratmayı amaçlamaktadır. Her yeni deneyim sanatçılar ile hayranlar arasında yeni bir etkileşim türü sağlamaktadır. Bu da uzun vadede sektör için oldukça önemli gelişmeleri beraberinde getirmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...