Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Murakami Flowers NFT Nedir?

Paylaş

Murakami Flowers NFT, 11,644 adet benzersiz NFT’nin yer aldığı ve Murakami’nin ikonik çiçeğinin NFT olarak sahneye çıktığı koleksiyondur. NFXHaber olarak bu makalede Murakami Flowers NFT nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte proje hakkında merak edilen diğer konulara da değineceğiz.

Murakami Flowers NFT Nedir?

11,644 benzersiz çiçekten oluşan NFT koleksiyonudur. 108 arka plan ve çiçek renginin birleşimi bir tarlayı oluşturmaktadır ve toplamda 108 tarla bulunmaktadır. Bununla birlikte her tarlada da 108 çiçek bulunduğundan toplamdaki çiçek yani NFT sayısı 11,664’ü bulmaktadır.

Murakami’nin benzersiz çiçek (Flowers) motifinin ortaya çıkışı 1995’e dayanmaktadır. Bugün ise büyük bir moda logosu haline geldiği ifade edilmektedir. İçlerinde Louis Vuitton, Vans ve Supreme’in de olduğu birçok büyük giyim markası Murakami ile birlikte çalışmıştır. Bununla birlikte “Flowers” moda dünyası dışında müzik dünyasında da yer bulmuş ve önemli sanatçıların çalışmalarında yer edinmiştir. Kanye West, albüm kapağında “Flowers” kullanırken Drake kıyafetlerinde, Billie Ellish ise klibinde motife yer vermiştir.

Takashi Murakami Kimdir?

Murakami’nin arkasındaki isim Japon ünlü sanatçı Takashi Murakami’dir. Eserleri sanat pazarlarında yüksek fiyatlara satılmaktadır. Eserlerinin baskıları binlerce satılırken orijinal tabloları ise milyonlara mal oluyor.

Takashi Murakami denince akla ilk önce çiçek motifi gelmektedir. Bu motif, sanat başarısına ek olarak moda dünyasına da girmiş ve birçok popüler markayla işbirliği yapmıştır.

Murakami NFT’nin Fiyatı Nedir?

Takashi Murakami’nin Murakami Flowers koleksiyonu şu anda OpenSea üzerinde 3,8 Ether (Ethereum) taban fiyatıyla işlem görmektedir. Bununla birlikte koleksiyonun ticaret hacmi ise 13,8 bin ETH ile dikkat çekmektedir. Murakami Flowers’ın OpenSea’de pazarda sergilenen 8,1 bin adet NFT’si bulunurken sahip sayısı 5 bin civarında görülmektedir.

Murakami NFT Nasıl Alınır?

NFT koleksiyonuna ilgi duyan yatırımcılar, koleksiyonun OpenSea’deki sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilmektedir. Ancak koleksiyona ilgi duymakla kalmayıp koleksiyonu satın almak isteyenlerin ise yapmaları gereken birkaç işlem bulunmaktadır.

Koleksiyonu satın almak isteyen yatırımcı, öncelikle Metamask vb. dijital kripto para cüzdanına sahip olmalıdır. Sonrasında ödeme işleminde kullanmak üzere bir miktar ETH almalı ve bu ETH’yi dijital cüzdanına aktarmalıdır. Son adımda ise kullanıcının dijital cüzdanını OpenSea’ye bağlaması gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra kullanıcı, dilediği NFT’yi seçerek satın alma işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik