Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mor ve Ötesi NFT Sektörüne Giriş Yapıyor!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. NFT sektörüne giriş yapan ünlü Türk Rock grubu Mor ve Ötesi NFT koleksiyonu çıkarttığını açıkladı. Böylece NFT sektörüne giriş yapan Türk ünlüler listesi son dönemlerde giderek büyümekte. Geçtiğimiz aylarda Cem Yılmaz NFT çalışmalarını OpenSea’da paylaşmıştı. Cem Yılmaz NFT koleksiyonu ciddi talep görmüştü.

Türk şirketleri ve ünlü isimleri giderek artacak şekilde NFT ve metaverse sektörüne giriş yapmakta. Hatta Geçtiğimiz günlerde Abdi İbrahim metaverse sektörüne girmişti. Abdi İbrahimden sonra da bugün Pegasus hava yolları Metaverse evrenine giriş yapmakta. Böylelikle Türk dijital dünyası ilgi giderek büyümeye devam etmekte. Bu büyüme sadece şirket ve ünlü isimlerle sınırlı kalmıyor. Dijital dünyaya yatırım yapan Türk yatırımcı sayısı son 2 yılda o kadar artış gösterdi ki Avrupa’nın en fazla, dünyada ise en çok yatırım yapan 3. ülke.

Mor ve Ötesi NFT koleksiyonu 100 parçadan oluşacak. 100 parçalık NFT koleksiyonu nadirliklerine göre de sıralanmakta. Hatta bu koleksiyon içerisinde yalnızca 1 tane efsanevi NFT parçası bulunmakta. Bu koleksiyonun satış süreci tamamlanmasından sonra yeni bir koleksiyonu çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil.

Mor ve Ötesi 100 Parçalı Koleksiyon Çıkarttı

Türk rock müziğinin sevilen gruplarından Mor ve Ötesi de NFT dünyasına giriş yapıyor. Hatta grup dün Twitter hesaplarından “meraklısına” ifadelerini kullanarak NFT koleksiyonuna ait bir link paylaştı. Ayrıca Mor ve Ötesi’nin 28 Mayıs NFT koleksiyonu Polygon ağında olacak. Grup Polygon ağını seçme nedeni olarak şu ifadeleri kullandı:

Mor ve Ötesi’nin NFT koleksiyonu, 100 adet NFT’den oluşacak. Bunlar şu şekilde:

50 Common
25 Uncommon
15 Rare
5 Epic
4 Mystical
1 Legendary

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. Çünkü 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi. Hatta alacağınız NFT parçalarının gelecekteki değerleri konusunda doğru tespit yapmamak sizleri zarara uğratabilir.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...