Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mooncat Nedir?

Paylaş

Mooncat Rescue, 2017’de piyasaya sürülen ve kedi sever NFT sahipleri tarafından devam ettirilen Ethereum tabanlı bir NFT koleksiyonudur.

NFXHaber olarak bu makalede Mooncat Nedir sorusuna yanıt arayacağız. Gelin hep birlikte bu NFT projesini detaylı şekilde inceleyelim.

Mooncat Nedir?

Mooncat, 2017 yılında Ponderware tarafından geliştirilmiştir. CryptoPunks’tan sonra Ethereum’daki en eski ikinci NFTdir. Projenin geçmişi koleksiyonerler için önemlidir. Çünkü tarihsel faktörlerin NFT’lerin değerinin belirlenmesinde rol oynadığı ifade edilmektedir.

Proje, üretken bir sanat koleksiyonu olarak adlandırılmaktadır. Koleksiyondaki tüm NFT’ler, blok zincir tarafından oluşturulan kedilerin görüntülerini içermektedir.

Dört günlük süre içerisinde proje, o gün Ethereum ağında en yüksek işlem ücretleri listesinde ikinci sıraya yükselmiştir. Gaz ücretleri 600,000$’ı dolaşmıştır.

Mooncat Rescue NFT’lerinin ticareti OpenSea’de yapılmaktadır. Ancak resmi web sitesi kullanılarak da kullanıcılar bu piksel kedilerin alım satımını yapabilmektedir.

Proje geliştiricileri, tokenlerin yaklaşık 200$’lık bir ücret karşılığında ERC-721 standardı olarak var olmasına izin veren bir sarma hizmeti oluşturmuştur. Bu onları OpenSea ve Rarible gibi NFT platformlarıyla uyumlu hale getirmiştir. Koleksiyondaki bazı NFT’ler yaklaşık 40 bin dolara satıldığından 200$’lık ücret normal kabul edilmektedir.

Ünlü Amerikalı YouTube Logan Paul, Mooncat Rescue NFT koleksiyonun sahiplerinden biridir. Paul, Pure White Grumpy Genesis Mooncat NFT için 160 ETH (522 bin dolar) ödemiştir.

Mooncat’in Fiyatı Nedir?

MoonCats şu anda Opensea 0,34 ETH taban fiyatılya işlem görmektedir. Koleksiyonun ticaret hacmi 18 bin ETH’dir. OpenSea’deki koleksiyonda 19 bin civarında ürün ve 6 bine yakın sahip bulunmaktadır.

Mooncat Nasıl Alınır?

Koleksiyonla ilgi duyan yatırımcılar, Mooncat’in OpenSea’deki sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilir.  Bununla  birlikte NFT satın almak isteyen kullanıcıların yapmaları gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Öncelikle kullanıcı, Metamask, Coinbase vb. bir dijital cüzdana sahip olmalıdır. Ek olarak kullanıcı, ödeme işlemini gerçekleştireceği bir kripto para birimine ihtiyaç duymaktadır. OpenSea ve benzeri platformlar bunun için Ether’i (EHT) kullanılmaktadır. Yani kullanıcı, ETH satın almalı ve aldığı ETH’yi cüzdanına aktarmalıdır. Sonrasında ise ETH yüklü cüzdanın OpenSea’ye bağlanması gerekmektedir. Son adımda koleksiyonun OpenSea’deki sayfası açılması ve istenilen NFT seçilmelidir. Kullanıcı, satın alma adımlarını takip edilerek alımını zorlanmadan gerçekleştirebilir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...