Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Moonbirds Nedir?

Paylaş

Moonbirds NFT koleksiyonu kısa sürede NFT piyasasında en popüler ve dikkat çeken proje oldu. NFXHaber olarak bugün bu yazımızda Moonbirds hakkında merak edilenlere cevap arayacağız. Böylelikle geçtiğimiz yıl NFT’ler çok büyük bir rağbet gördü. Bu yılın ilk çeyreğinde satış hacminde büyük düşüş yaşasa da aslında sektörün popülerliği halen azalmış değildir. Bu yılın şu anki bölümüne kadar kullanıcılar ilgilerini üst düzey projelere (blue chips) yönlendirdi.

Proje, Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks ve Azuki gibi diğer yeni piyasaya sürülen projelerin çoğunu geride bırakmayı başarmıştır. Moonbirds 022 yılının Nisan ayında piyasaya sürülmüştür. Bu NFT koleksiyonu kısa süre içerisinde tüm NFT meraklıların dikkatini çekti.

Moonbirds Nedir?

Moonbirds, 16 Nisan 2022 tarihinde Ethereum ERC-721 token üzerinden piyasaya sürülmüştür. Ayrıca, 10.000 benzersiz NFT’den oluşan bir koleksiyondur. Proje, kendisini ‘zengin çeşitliğe sahip ve benzersiz bir nadirlik özelliklerine sahip (PFP)’ koleksiyonunun temsilcisi olarak tanımlamaktadır. Projenin amacı NFT sektöründe yeni bir blue chip PFP girişimi olmaktır.

Avantajları

Uzun vadeli yatırımcılara yönelik oluşturulan özel bir kulübe üyelik hakkı sağlar. Moonbirds NFT sahiplerine sadece NFT sahiplerinin yer aldığı bir discord sunucusuna erişebilme hakkı sağlar. Ayrıca discord kanalında dağıtılan özel ödüller topluluk etkinlikleri, Nesting (yuvalama) ve benzer konular hakkında bilgi sağlanabilen özel kanallara erişebilirler.

Nesting (Yuvalama) Nedir?

Moonbirds NFT tasarımının yanı sıra, kullanıcıların cüzdanlarından çıkartmadan kilitleyip Nesting (yuvalama) gerçekleştirmesini sağlar.  Nesting (yuvalama) işlemi staking’e benzeyen bir çeşit kullanıcısına getiri sağlayan bir yöntemdir. Ancak, bu yöntem üzerine inşa edilmesine rağmen kullanıcılar henüz Nesting işlemini gerçekleştirememektedir.

Moonbirds Ekibi

Moonbirds NFT koleksiyonundan sorumlu organizasyon PROOF adlı bir şirkettir. Bu şirket ayrıca, Moonbirds gibi birçok projeye destek vermektedir. Şirket Kevin Rose ve Justin Mezzell tarafından kurulmuştur. Kurucuları sektörünün tanındık isimleri arasında yer almaktadır. Ayrıca youtube hesabından video yayınlayan Rose, satışlardan elde edilen geliri PROOF şirketini ünlü ve saygın bir medya şirketi yapmak için kullanılacağını açıkladı. PROOF NFT projesi kapalı bir topluluktur ve sadece 1000 kişi erişebilmektedir. An itibari ile NFT’lerin taban fiyatı 140 ETH (50 bin dolar) civarındadır.

Moonbirds Nasıl Satın Alınır?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun.

Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız.

Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...
Önceki İçerikOkay Bears Nedir?
Sonraki İçerikRobotos NFT Nedir?