Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Moonbirds NFT SandBox’ta 1 Milyon Dolarlık NFT Satışı Yaptı

Paylaş

Moonbirds NFT, 10 bin baykuş avatarından oluşan bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, fiyat tabanı açısından bluechip statüsüne en hızlı ulaşanlardan biriydi. Moonbirds, ünlü risk sermayedarı Kevin Rose tarafından kurulan bir medya kuruluşu olan Proof tarafından 16 Nisan 2022’de başlatıldı. Bu koleksiyonun en nadir üyelerinden biri olan Moonbird #2642, Cumartesi günü NFT OpenSea pazarında 350 ETH (1 milyon doların üzerinde) rekor bir fiyata satıldı.

Kevin Rose şu anda teknoloji odaklı risk sermayesi şirketi True Ventures’ın ortağıdır. Daha önce Google Ventures ile birlikteydi. Ayrıca 1,5 milyondan fazla Twitter takipçisi var. Rose, başlangıç ​​Kanıtı ile NFT odaklı bir podcast’e de ev sahipliği yapıyor. Moonbirds, Proof Collective’den sonraki ikinci büyük NFT projesidir. Proof Collective, Beeple dahil olmak üzere bin NFT koleksiyoncusu ve sanatçısından oluşan bir gruptur. Her birinin bir NFT Kanıtı Kolektifi vardır ve belirli özel avantajlardan yararlanır.

Bu avantajlar arasında Proof’un özel Discord’una erişim, Proof podcast’ine erken erişim ve fiziksel etkinlikler yer almakta. Moonbirds NFT, Moonbirds web sitesine göre “Proof’un resmi profil resimleri” dir. NFT Moonbirds, yaklaşık 360 milyon dolarlık toplam satış hacmi kaydetti. Dune Analytics’ten alınan verilere göre, hepsi bir haftadan biraz fazla bir sürede. En yüksek 10 satışı 397 bin ile 1 milyon dolar arasında.

Ayrıca OpenSea’ye göre Moonbirds için mevcut taban fiyat 33.3 ETH. Böylece Proof, bu NFT’lerin çıkışını her biri 2,5 ETH’de başlattı. Bu, sahiplerin kazançlarını bir haftadan biraz fazla bir sürede on iki katına çıkarabildikleri anlamına geliyor.

Moonbirds NFT Neden Başarılı?

Moonbirds’ün hızlı başarısını birkaç faktör motive etti. Her şeyden önce, en az olmayan Kevin Rose’un desteği. Ardından, önceki NFT Proof Collective projesinin başarısı. Son olarak, koleksiyoncular şu anda bunun gibi iyi bir geçmişe sahip NFT projelerini tercih ediyor.

Proof Collective NFT sahipleri de büyük kazançlar elde etmekte. Bu NFT’ler geçen Aralık ayında bir Hollanda müzayedesiyle 5 ETH fiyatından basılmaktaydı. Ayrıca OpenSea’ye göre bu NFT’ler için mevcut taban fiyat 109 ETH’dir. Dune Analytics’ten alınan verilere göre Proof Collective’in NFT’lerinin toplam satış hacmi bugüne kadar 39 milyon doları aştı.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...