Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Moonbirds NFT SandBox’ta 1 Milyon Dolarlık NFT Satışı Yaptı

Paylaş

Moonbirds NFT, 10 bin baykuş avatarından oluşan bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, fiyat tabanı açısından bluechip statüsüne en hızlı ulaşanlardan biriydi. Moonbirds, ünlü risk sermayedarı Kevin Rose tarafından kurulan bir medya kuruluşu olan Proof tarafından 16 Nisan 2022’de başlatıldı. Bu koleksiyonun en nadir üyelerinden biri olan Moonbird #2642, Cumartesi günü NFT OpenSea pazarında 350 ETH (1 milyon doların üzerinde) rekor bir fiyata satıldı.

Kevin Rose şu anda teknoloji odaklı risk sermayesi şirketi True Ventures’ın ortağıdır. Daha önce Google Ventures ile birlikteydi. Ayrıca 1,5 milyondan fazla Twitter takipçisi var. Rose, başlangıç ​​Kanıtı ile NFT odaklı bir podcast’e de ev sahipliği yapıyor. Moonbirds, Proof Collective’den sonraki ikinci büyük NFT projesidir. Proof Collective, Beeple dahil olmak üzere bin NFT koleksiyoncusu ve sanatçısından oluşan bir gruptur. Her birinin bir NFT Kanıtı Kolektifi vardır ve belirli özel avantajlardan yararlanır.

Bu avantajlar arasında Proof’un özel Discord’una erişim, Proof podcast’ine erken erişim ve fiziksel etkinlikler yer almakta. Moonbirds NFT, Moonbirds web sitesine göre “Proof’un resmi profil resimleri” dir. NFT Moonbirds, yaklaşık 360 milyon dolarlık toplam satış hacmi kaydetti. Dune Analytics’ten alınan verilere göre, hepsi bir haftadan biraz fazla bir sürede. En yüksek 10 satışı 397 bin ile 1 milyon dolar arasında.

Ayrıca OpenSea’ye göre Moonbirds için mevcut taban fiyat 33.3 ETH. Böylece Proof, bu NFT’lerin çıkışını her biri 2,5 ETH’de başlattı. Bu, sahiplerin kazançlarını bir haftadan biraz fazla bir sürede on iki katına çıkarabildikleri anlamına geliyor.

Moonbirds NFT Neden Başarılı?

Moonbirds’ün hızlı başarısını birkaç faktör motive etti. Her şeyden önce, en az olmayan Kevin Rose’un desteği. Ardından, önceki NFT Proof Collective projesinin başarısı. Son olarak, koleksiyoncular şu anda bunun gibi iyi bir geçmişe sahip NFT projelerini tercih ediyor.

Proof Collective NFT sahipleri de büyük kazançlar elde etmekte. Bu NFT’ler geçen Aralık ayında bir Hollanda müzayedesiyle 5 ETH fiyatından basılmaktaydı. Ayrıca OpenSea’ye göre bu NFT’ler için mevcut taban fiyat 109 ETH’dir. Dune Analytics’ten alınan verilere göre Proof Collective’in NFT’lerinin toplam satış hacmi bugüne kadar 39 milyon doları aştı.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...