Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mirandus NFT Nedir?

Paylaş

Mirandus NFT nedir? Mirandus NFT, Gala Labs tarafından piyasa sürülen ve Ethereum Blockchain üzerinde barındırılan bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Mirandus NFT nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık.

Vox Collectibles nedir?

Vox Collectibles, 3 boyutlu Vox avatarlarından oluşan çeşitli NFT koleksiyonlarına sahip bir projedir. Proje, Gala Labs tarafından geliştirilmiştir. Mevcut olarak 3 farklı koleksiyonu bulunan Vox Collectibles, her koleksiyonunu Gala Games’in farklı metaverse oyunları için tasarlar. Ayrıca kullanıcılar, NFT satın alarak bu metaverse oyunlarına katılım sağlayabilmektedir. Vox Collectibles, mevcut olarak, Town Star, Mirandus ve The Walking Dead oyunlarına özgü 3 farklı NFT koleksiyonuna sahiptir. Bunun yanında projenin VoxCoin isimli bir yardımcı tokeni de bulunmaktadır. Vox; DeFi, NFT ve Metaverse ürünlerini aynı anda sunmayı hedefleyen iddialı bir projedir.

Mirandus NFT nedir?

Vox Collectibles’ın piyasaya sürdüğü Mirandus NFT, 8.888 NFT’den oluşan bir koleksiyondur. Ethereum Blockchain üzerinde barındırılan koleksiyon, Lego benzeri bir görüntüye sahip 3 boyutlu avatarlardan (Vox) oluşur. Bu avatarlar, Gala Games’in popüler metaverse oyunu Mirandus’ta bulunan karakterleri içerir. Hatta kullanıcılar, Vox’ları ile Mirandus oyununa katılabilmektedir. Her Vox, rastgele oluşturulmuş özelliklere sahip benzersiz bir avatardır. Fakat NFT’ler iki aşamalı bir biçimde dağıtılmaktadır ve kullanıcılar, iki kez gas ücreti ödemek zorundadır. Bu ücretlerin ilki ERC-1155 kontratıyla oluşturulan Vox kutusunu alırken ödenmektedir. İkincisi ise, Vox kutusunu ERC-721 ile oluşturulmuş bir avatara dönüştürmek amacıyla ödenmektedir.

Mirandus NFT’leri ERC-721 ile oluşturulmuştur. ERC-721, Ethereum ağı üzerinde değiştirilemez varlıkların oluşturulması için kullanılan bir sözleşmedir. NFT üretiminde sıklıkla kullanılan bu sözleşme, her NFT’nin benzersiz olmasını sağlar. Hiçbir NFT diğeriyle tam olarak aynı değildir ancak bazı NFT’ler daha nadirdir. Vox’ları ile Mirandus oyununa katılan kullanıcılar, ekstra ödüller ve avantajlar elde eder. Nadir NFT’lere sahip oyuncular, bu ödül ve avantajlardan daha fazla faydalanır.

Bunun yanında projenin VOXcoin isimli bir yardımcı tokeni bulunmaktadır. Bu token, Gala Games’in metaverse’lerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Token, diğer kripto para birimleriyle değiştirilebilmektedir. Kullanıcılar, NFT’leri ile Gala Games’in yerel kripto para birimi olan GALA’yı kilitleyerek staking yapabilmektedir. Ayrıca NFT aracılığıyla GALA kilitleyen kullanıcılar, ek token ödülleri kazanabilmektedir.

Mirandus NFT’leri, Vox Collectibles’ın OpenSea hesabı üzerinden satın alınır. Tüm NFT’ler için satın alım bedeli ETH ve GALA ile karşılanır. ETH veya GALA kripto para birimine sahip olan kullanıcılar, varlıklarını bir Ethereum cüzdanına bağlayıp, OpenSea hesaplarına entegre ederek, NFT alımı gerçekleştirebilmektedir.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...