Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mini Makao Metaverse Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

NFT ve metaverse ağı her geçen gün büyümekte. Bu alanda yatırım yapan kişilerin en büyük ihtiyacı da bilgi akışında herkesten önce haberdar olmak. Tüm haber akışında ilk benim haberim olmalı diyorsan NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Macau’nun önde gelen oyun ekipmanı tedarikçisi APE Digital, The Sandbox’ta Mini Makao metaverse piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu deneyim, dijital gezginlerin Asya turistik destinasyonunun sunduğu her şeyi sanal olarak keşfetmelerine imkan sağlamakta. Teknolojinin bu denli büyümesi belki de hayatı boyunca hiç Asya’ya gidemeyecek binlerce sanal turistin yeni bir deneyime kavuşmasını sağlamakta.

Mini Makao Metaverse Nedir?

Mini Makao metaverse, Sandbox içerisinde inşa edildi. COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle Macau’ya seyahat edemeyen turistleri hedefleyen yeni bir iş girişimidir. Bu girişimle, geleneksel turistler dijital gezginler haline gelebilmekte. Ayrıca Makao’nun en önemli turistik mekanlarından bazılarını keşfedebilmekte. Bunlara Senado Meydanı, St. Paul Harabeleri, Ah Ma Tapınağı ve Makao Kulesi dahildir.

Bu cazibe merkezlerine ek olarak, Mini Makau Metaverse ayrıca üç gerçek Macau markasına sahiptir. Bunlar Choi Heong Yuen Fırın, Seng Fung Mücevherat ve O Junco de 9 Jades. Bu metaverse mağazaları, dijital turistlerin Macau’da fiziksel olarak deneyimleyeceklerini otantik bir şekilde deneyimlemelerine izin veriyor. Buna ek olarak, Sandbox kullanıcıları iki beceriye dayalı oyuna katılabilmekte: “Fortune Cookie” hazine avı ve “Avoid the Tourists”. Dahası, bu görevleri başarıyla tamamlayan oyuncular, Makao’da kullanılabilmekte ve gerçek hayattan ödüller kazanabilmekteler. Dijital oyunların her geçen gün artış göstermesi yatırımcıların dikkatini hayli çekiyor. Bu talep daha fazla oyunun olacağının habercisi gibi görünmekte.

Makao ile Geleneksel Seyahatin Ötesi

Mini Macau, APE Digital Creations Ltd’nin yaklaşmakta olan metaverse seyahat ve konaklama platformu Resortverse için bir prototiptir. CFO Bay Tony Chan Chi Lun’a göre:

Resortverse’imizde, gerçek hayattaki tatil köylerini ve seyahat destinasyonlarını metaverse’e getirmeyi planlamaktayız. Ayrıca oyunları ve ödülleri içeren bir platform sağlamayı planlamaktayız.

Kuşkusuz, COVID 19 pandemisi birçok ülkeyi turizm sektörlerini yeniden düşünmeye yöneltti. Aslında, New Frontier gibi şirketler, NFT’ler aracılığıyla hibrit seyahat deneyimleri sunmak için halihazırda çeşitli hükümetlerle birlikte çalışıyor.

Benzer Yazılar

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...