Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mini Makao Metaverse Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

NFT ve metaverse ağı her geçen gün büyümekte. Bu alanda yatırım yapan kişilerin en büyük ihtiyacı da bilgi akışında herkesten önce haberdar olmak. Tüm haber akışında ilk benim haberim olmalı diyorsan NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Macau’nun önde gelen oyun ekipmanı tedarikçisi APE Digital, The Sandbox’ta Mini Makao metaverse piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu deneyim, dijital gezginlerin Asya turistik destinasyonunun sunduğu her şeyi sanal olarak keşfetmelerine imkan sağlamakta. Teknolojinin bu denli büyümesi belki de hayatı boyunca hiç Asya’ya gidemeyecek binlerce sanal turistin yeni bir deneyime kavuşmasını sağlamakta.

Mini Makao Metaverse Nedir?

Mini Makao metaverse, Sandbox içerisinde inşa edildi. COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle Macau’ya seyahat edemeyen turistleri hedefleyen yeni bir iş girişimidir. Bu girişimle, geleneksel turistler dijital gezginler haline gelebilmekte. Ayrıca Makao’nun en önemli turistik mekanlarından bazılarını keşfedebilmekte. Bunlara Senado Meydanı, St. Paul Harabeleri, Ah Ma Tapınağı ve Makao Kulesi dahildir.

Bu cazibe merkezlerine ek olarak, Mini Makau Metaverse ayrıca üç gerçek Macau markasına sahiptir. Bunlar Choi Heong Yuen Fırın, Seng Fung Mücevherat ve O Junco de 9 Jades. Bu metaverse mağazaları, dijital turistlerin Macau’da fiziksel olarak deneyimleyeceklerini otantik bir şekilde deneyimlemelerine izin veriyor. Buna ek olarak, Sandbox kullanıcıları iki beceriye dayalı oyuna katılabilmekte: “Fortune Cookie” hazine avı ve “Avoid the Tourists”. Dahası, bu görevleri başarıyla tamamlayan oyuncular, Makao’da kullanılabilmekte ve gerçek hayattan ödüller kazanabilmekteler. Dijital oyunların her geçen gün artış göstermesi yatırımcıların dikkatini hayli çekiyor. Bu talep daha fazla oyunun olacağının habercisi gibi görünmekte.

Makao ile Geleneksel Seyahatin Ötesi

Mini Macau, APE Digital Creations Ltd’nin yaklaşmakta olan metaverse seyahat ve konaklama platformu Resortverse için bir prototiptir. CFO Bay Tony Chan Chi Lun’a göre:

Resortverse’imizde, gerçek hayattaki tatil köylerini ve seyahat destinasyonlarını metaverse’e getirmeyi planlamaktayız. Ayrıca oyunları ve ödülleri içeren bir platform sağlamayı planlamaktayız.

Kuşkusuz, COVID 19 pandemisi birçok ülkeyi turizm sektörlerini yeniden düşünmeye yöneltti. Aslında, New Frontier gibi şirketler, NFT’ler aracılığıyla hibrit seyahat deneyimleri sunmak için halihazırda çeşitli hükümetlerle birlikte çalışıyor.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...