Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Minecraft Geliştiricileri NFT Kampanyası Başlattı

Paylaş

Oyunun eğlencesi için oynamak. Yirmi yıl önce, bu cümledeki “eğlence” kelimesi tamamen gereksizdi. Çünkü oyunun oynanma amacı başlı başına sadece eğlenmek üzerineydi. Minecraft GameCube, PS2 veya Xbox’ı başka neden açarsınız ki? Şimdilerde ise işler tamamen değişiyor. Oyunlar sadece eğlenmek için değil. Aynı zamanda para kazanıyor olmaktalar. Hem oyuncular hem de üreticiler tarafında amaç artık eğlenceden ziyade para! Minecraft geliştiricileri ise konuyu erkenden fark edip oyunun geleceğini tehdit altında görüyor. Konu ile ilgili de çalışmalara hemen başlatıldı.

Dünyadaki milyonlarca insan, eğlence için ve bazen de övünme hakları için her türden oyun oynayarak saatler harcıyor. Eğlenmek her zaman milyonlarca dolarlık oyun endüstrisinin arkasındaki itici güç olmuştur. En başından beri, oyuncular için ana teşvik eğlenceydi. Fakat bu artık değişiyor.

Halihazırda binlerce aktif oyuncuya sahip birkaç P2E oyunu örneği var. Bu da eski nesillerin bir şeyleri kaçırıp kaçırmadıklarını merak etmelerine neden oluyor. Çünkü binlerce saat boşuna oynadık. Blockchain dünyasındaki P2E’nin en erken örneklerinden biri, Swissborg’un Crypto Challenge tahmin oyunudur. Daha sonra piyasaya sürülmemiş olan uygulamanın başlangıcında Swissborg, topluluğunun üyelerinden Bitcoin oranını 24 saat içinde tahmin etmelerini istedi.

Bu konuya bir örnekte Blockchain oyunu Alien Worlds. Oyun ve blockchain arasındaki bağlantıdan yararlanır. 2,1 milyondan fazla oyuncusuyla Alien Worlds, şu anda aktif oyuncu sayısı en yüksek oyun. Bu oyunda oyuncular yedi gezegeni keşfetme hakkına sahip. Ayrıca Trillium (TLM) jetonları gibi dijital varlıkları çıkararak, diğer kaşiflerle savaşarak ve dijital topraklarından kiralama komisyonu kazanarak gerçek para kazanabilirler.

Minecraft İçin Gelecekte Ne Var?

Geliştiriciler, oyunun geleceğini tehdit altında görüyor. Dilekçe şimdiden 72’den fazla oyun tasarımcısı tarafından imzalanmaktadır.

  • NFT’ler ve oyna-kazan video oyunları, oyun sahnesinde her zaman çok zorlu bir zemine sahip olmuştur.
  • Artık Minecraft geliştiricileri de yeni kripto trendine karşı harekete geçiyor.
  • Minecraft, dünyanın en popüler video oyunudur. Şu anda 140 milyonun üzerinde aktif oyuncuya sahip.
  • Geçen Pazartesi, Climate Replay sömürücü NFT’lere ve oyna-kazan video oyunlarına karşı bir çağrı başlattı. Grup ayrıca Minecraft yapımcısı Mojang Studios’tan geliştiricileri de içeriyor . Decrypt’e göre , dilekçe bir hafta sonra 72 imza saymalı.
  • NFT’ler ve oynayarak kazan, video oyunlarının temel vaadini – eğlenceye odaklanmayı – sarsacaktır: “Bunların değeri tamamen yapay kıtlık ve spekülasyonla tanımlanır ve gereksiz fiziksel kaynak harcamasıyla yönlendirilir” diyor. “Oyunlardaki NFT’ler oyunculara anlamlı bir değer katmaz.”
  • Grup, NFT’lerle çalışırken ve oynayarak kazanılırken izlenecek bir ilkeler rehberi yayınlanmakta.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...