Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Milady NFT Fiyatları Neden Düşüyor? Skandal Giderek Büyüyor!

Paylaş

Popüler Milady, NFT koleksiyonunun kurucusu Charlotte Fang’tır. Çevrimiçi eylemlerinin yaşam kaybına bile yol açabilmekte. Bu yaşanan bir tarikatçı, ırkçı ve çocuk bakıcısı olduğu iddia edilmekte. Charlie olarak da bilinen Fang, açıklamanın ardından CEO olarak görevinden ayrıldığını duyurdu. Milady NFT’lerinin ortalama taban fiyatı, haberler çıktıktan sonra %55’ten fazla artarak 454 dolara çıktı. Milady NFT Maker, Ağustos 2021’de anonim çevrimiçi kolektif Remilia tarafından kurulmakta. Ayrıca 10.000 üretken sanat NFT’sinden oluşan bir koleksiyon. Estetik tarzdaki sanat eserleri, Nisan ayında yaklaşık 6.000 dolara satılmakta. Ayrıca kısa süre önce piyasaya sürülen hedge fon yöneticisi Martin Shkreli dahil yatırımcıların ilgisini çekti. Veri toplayıcı DeFiLlama ile bağlantılı takma adlı kripto analisti 0xngmi, Charlotte Fang’ın geçmiş yaşamıyla ilgili araştırmasından ekran görüntülerini sosyal medyada ve aşırı sağ yeraltı dünyasının başka yerlerinde yayınladı.

Fang’in, artık askıya alınan Twitter hesabının arkasındaki karakterin ‘Miya’ olduğu ortaya çıktı. Hesap, insanları eterik dünyada ‘daha iyi bir yaşam’ sürdürmek istemekte. Bunun için kendilerini öldürmeye çağıran bir topluluk olan Systemspace’in bir parçasıydı. “Miya, 4chan aracılığıyla yayılan ve bir web sitesine kaydolup ölen insanlara cennet dünyasına transfer edileceğine söz veren bir intihar tarikatı ile ilgiliydi. Kanada’da 17 yaşındaki bir genç bunun üzerine kendini öldürdü,” dedi.

Milady NFT Kurucusunun Karıştığı Skandal Çok Büyük!

Kripto analisti, bazıları iddialarda bulunmakta. Miya’nın eski yazılarını gün yüzüne çıkararak ve Fang’ın çevrimiçi davranışıyla paralellikler çizerek tarihe daldı. Bir deneme, siyah insanları oy kullanmasına izin verilmemesi gereken gorillerle karşılaştırırken, bir başkası da Yahudi halkının öldürülmesi çağrısında bulunmakta. Bir Fang, kadınları “evcilleştirilmek” istediğini açıkladı.

Fang’ın sosyal medyada, aynı türden içeriği paylaşan Sonya takma adı da dahil olmak üzere birden fazla sahte karaktere sahip olduğu iddia ediliyor. 0xngmi ayrıca, Fang’ın, takipçilerini tuhaf bağlılık gösterileri yapmaya zorlamasıyla bilinen beyaz üstünlükçü bir hareket haline gelen Hinduizm varyasyonuna kaşlarını çatan Kali Yuga Hızlandırmacılığının bir parçası olduğunu da ortaya çıkardı. Fang, yeme bozukluğu olan genç kızları kendilerine zarar vermeleri için yönlendirdiği söylenmekte. Ayrıca intihar etmeleri için “tımarlamakla” suçlanmakta. Hatta 0xngmi, tüm Remilia ekibinin çevrimiçi olarak çeşitli nefret suçlarına katıldığını iddia etti. “Bütün Remilia bununla bağlantılı görünüyor. Birçok üye anoreksik kızları ve Miya ile ilgili hesapları takip etti” dedi.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...