Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Microsoft Metaverse Dünyasına Giriş İçin Kawasaki Ortaklığı Kurdu

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Microsoft’un, Kawasaki Robotics ile yeni bir projede ortaklık kurduktan sonra daha popüler hale gelmek üzere. Salı günü yapılan bir duyuruda Kawasaki, robotlar oluşturmak için Microsoft’un endüstriyel meta veri deposunu kullanılmakta. Microsoft metaverse piyasada en büyük firmalardan biri olabilir.

Endüstriyel metaverse, işçilerin üretim, onarım ve tedarik zincirlerini yönetmeye yardımcı olmak için vardır. Ayrıca Microsoft HoloLens başlıklarını taktığı bir döşeme fabrikasıdır. Böylece HoloLens ilk olarak 2016’da piyasaya çıktı. Metaverse çılgınlığı arasında daha fazla dikkat çekmiş gibi görünmekte.

HoloLens, kullanıcıların gerçek hayattaki yapılar üzerinde 3B sanal ürün modellerini üst üste bindirmelerine olanak tanımakta. Hatta bunu yaparken de VR gerçekliği deneyimlemelerini sağlamakta. Kulaklık, metaverse kullanımlarına tamamen yeni bir boyut getirmeden önce tıbbi, tasarım ve inşaat sektörlerine girdi.

Microsoft’un endüstriyel metaverse, yalnızca gerçeklik kulaklıkları takmaktan fazlasını kapsamakta. Böylece ekosistem, çalışanların ürünleri daha hızlı ve daha verimli oluşturmasına yardımcı olmak için var. Windows üreticisinin bulut bilgi işlem kaynakları dahil olmak üzere birden çok teknolojinin harmanlanmasını içerir. Endüstriyel metaverse’nin tanıtım konseptlerinden birisi de budur. Çeşitli görevleri yerine getirmek için depoya gelen bir tamirci çağırmak yerine, bir HoloLens kulaklığının kullanılabilmekte. Ayrıca çalışanın iş arkadaşlarıyla sahada sohbet etmesine ve onlarla yürümesine izin veren bir duruma atıfta bulunmakta.

Microsoft Metaverse Evreninde Büyük Yer Tutacak

Kawasaki, üretim döngüsünü hızlandırmak için Microsoft’un yenilikçi endüstriyel metaverse yararlanan ilk şirket değil. Hatta Pennsylvania merkezli mutfak robotu şirketi Heinz, endüstriyel metaverse’yi Ketçap şirketlerinde kullanacağını söyledi. Microsoft yöneticileri, endüstriyel metaverse’nin, 3B sanal teknolojilerin hızla benimsenmesiyle gelecekte neleri kapsayıcı deneyimlerin başarabileceğine dair bir fikir verdiğini düşünüyor. Geçen hafta CNBC’ye konuşan Microsoft’un karma gerçeklikten sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Jessica Hawk şunları söyledi: “Bunlar, bu şirketlerin uğraştığı gerçek dünya sorunları.”

Microsoft metaverse için büyük stratejisinin bir parçası olarak bu yılın başlarında küresel oyun devi Activision Blizzard’ı 69 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın aldı. Hatta o sırada konuşan Microsoft CEO’su Satya Nadella, video oyunu geliştiricisinin stratejik faydalarını Microsoft’un ürünleriyle (Xbox, HoloLens ve Azure bulut hizmetleri) birleştirerek, satın almanın metaverse’nin tüm potansiyelini gerçekleştirmek için gereken altyapıyı oluşturmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...