Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

MG Motor Metaverse Evrenine Adım Attı

Paylaş

MG Motor, platformu MGverse ile Metaverse’e girdi. Yeni Metaverse platformuyla MG Motor, müşterilerine ve kullanıcılarına sürükleyici bir deneyim sunacaktır. NFXhaber olarak detayları sizin için derledik.

MG Motor Metaverse

MG Motor Metaverse Evreninde

MGverse, birden çok sanal alanı tek bir platformda birleştiriyor. Bu düzenlenen yaklaşımın arkasında markanın MG hayranlarını, müşterilerini, ortaklarını ve çalışanlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Çalışmak, oyun oynamak ve etkileşim kurmayı hedefliyor. Ayrıca iş birliği yapmak, sosyalleşmek ve alışveriş yapmak için bir arada bulunmak isteniyor. Marka beş farklı deneyim merkezi sunmaktadır. Bunlardan birincisi keşfetme merkezidir. Bu merkez kullanıcıların Metaverse’te en sevdikleri MG aracını kişiselleştirmesine, donatmasına ve oluşturmasına olanak tanır. Ayrıca müşterilerin tercih ettikleri şehir ve sokaklarda sanal bir test sürüşü yapmalarına da olanak tanıyacak. MGverse, müşterilerin MG arabalarını en rahat ortamlarında bile rahatça düzenlemesine izin verecek.

MG Motor, geçen yıl NFT alanına giriş yapmıştı. Ayrıca şimdi kullanıcıların MG’nin sergilenen koleksiyonlarına tanık olmalarını sağlayacak bir NFT galerisi de başlattı. NFT galerisi, kullanıcıların platformda NFT’leri birlikte oluşturmasına ve listelemesine olanak tanıyacak. Üstelik kullanıcılara ve yaratıcılara kendi NFT’lerini oluşturma fırsatı sunmak planlar arasında yer almakta.

Diğer deneyim merkezlerinin yanı sıra MG Motor, MG Car Club ve Gaming Arena kurdu. MG Car Club, MGverse’ten MG ürünleri satın alma seçeneği sunacaktır. Ayrıca kullanıcılar Gaming Arena aracılığıyla platformda çok sayıda oyun oynayabilecekler. MG Motor’un Baş Ticari Sorumlusu Gaurav Gupta açıklama yaptı:

MGverse, tıpkı gerçek dünyada gibidir. MGverse kullanıcıların görselleştirilmiş verilerle etkileşime girebilecekleri ileri bir adımdır. MG’de müşterilerimize her temas noktasında sürükleyici deneyimler sunmaya çalışıyoruz.

MGverse ile gelecek nesli yenilikçi marka deneyimleriyle tanıştırmak için sanal müşteri deneyimi içeriğimizi geliştireceğiz.

MGverse’e Erişim

Yeni Metaverse platformuna, diğer web tarayıcılarının yanı sıra mobil cihazlardan da erişilebilecektir. Marka, benzer deneyimleri VR kulaklıkları içinde kullanmak istiyor. Bununla birlikte, platform aşamalar halinde yürütülecektir. Ayrıca ilk aşama önümüzdeki aylarda gerçekleşecek.

MG Motor, Nisan sonunda Metaverse’e giren Toyota, Nissan gibi otomobil markaları listesine katılıyor. Nissan sanal bir gösteri merkezi açarken, Toyota sanal bir çalışma alanı yaratmıştı. Nike, Adidas, Gucci gibi uluslararası markaların başlattığı trend, bu yılın başından itibaren uluslararası markaların artarak ilgisini çekmeye devam ediyor. Örneğin, Alibaba, Tanishq ve Dolce & Gabbana, Metaverse alanına girmiş olan bazı markalardır. Metaverse olan ilgi gün geçtikçe büyümektedir. Metaverse evreni gelişmeye devam ettikçe girişimler artacaktır.

Benzer Yazılar

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...