Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

MFers NFT Nedir?

Paylaş

MFers NFT Nedir? Nasıl Alınır?

MFers NFT nedir? MFers NFT, toplam 10 bin adet çöp adam benzeri çubuk karakterlerden oluşan bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede MFers nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

MFers NFT nedir?

MFers NFT, 10 bin adet çizimle oluşturulan çöp adam şeklindeki insan NFT’lerini içeren bir koleksiyondur. Koleksiyon, Ethereum Blockchain üzerinde ERC-721 standardı ile oluşturulmuştur. ERC-721, Ethereum ağı üzerinde NFT gibi benzersiz ve sahipliği belirli dijital öğelerin oluşturulması amacıyla kullanılan bir akıllı sözleşmedir.

MFers koleksiyonu içerisindeki çöp adam benzeri karakterler, bir algoritma tarafından özellik havuzundaki niteliklerin rastgele biçimde seçilmesiyle oluşturulmuştur. Bununla birlikte NFT’ler, saç yapısı, saç rengi, göz yapısı, arka plan rengi ve kol saati gibi çeşitli özellikler ile birbirinden ayrılmaktadır. NFT koleksiyonu, bilgisayarın önünde bir sandalyeye yaslanmış kabaca çizilmiş çubuk figürlerden oluşmaktadır. NFT’ler, sigara içerken, gözlük takarken ve kapüşonlu giymiş halleriyle görülebilmektedir. 10 bin adet NFT’den oluşan koleksiyonun tümü basılmıştır. NFT’ler, şu anda sadece ikincil pazarlarda işlem görmektedir.

MFers NFT’yi kim yarattı?

Mfers NFT, NFT Twitter’da 1 numaralı meme oluşturucu olarak kabul edilen bir NFT meraklısı, web sanatçısı ve içerik yaratıcısı olan Sarkoshi tarafından oluşturulmuştur. Rastgele aktiviteler (sigara içmek, dinlemek ve bilgisayar başında dinlenmek gibi) yapan bir kişi olarak tasvir edilen bir “çöp adam”ı içeren ikonik çizim stili bilgisayar ve yazılım dünyasındaki kişileri kendine çekti. Bununla birlikte Sarkoshi, koleksiyonu yaratıp projenin yönetimini tamamen topluluğa bırakmıştır. Projenin resmi bir Discord sunucusu bile bulunmamaktadır. Buna göre mevcut Discord sunucusu, koleksiyonun topluluğu tarafından oluşturulmuştur.

MFers ne sunmaktadır?

MFers NFT’lerine sahip olmanın belirli bir faydası yoktur. Bu, Sarkoshi’nin koleksiyonun geleceğini topluluğun belirlemesini istemesinden kaynaklanmaktadır. Ancak kullanıcılar, net bir fayda sağlamayan NFT’leri alıp yüksek fiyattan satarak kâr elde etmeyi deneyebilmektedir.

Bununla birlikte, herhangi bir NFT projesinde olduğu gibi NFT’ler, yalnızca topluluk üyelerinin yararlanabileceği çeşitli ayrıcalıklara erişim için anahtar görevi görür. Bu, yeni koleksiyonlar, resmi ürünlere ön erişim gibi çeşitli ayrıcalıkları içerir. Bunun yanında NFT’ler, topluluk üyelerinin tavsiyesi veya oylarıyla oluşturulabilecek hem canlı hem de sanal etkinliklere katılım için bilet olarak da kullanılabilmektedir. Tüm bunlar, topluluğun NFT’yi nasıl şekillendirmek istediğine bağlı olacaktır.

MFers NFT nasıl alınır?

Koleksiyondaki 10 bin benzersiz MFers NFT’sinin tümü basılmıştır. NFT’lerin ticareti OpenSea gibi Ethereum tabanlı NFT pazarlarında yapılmaktadır. Bununla birlikte OpenSea’dan bir NFT satın almak için ETH ve bir Ethereum cüzdanı gerekir. ETH, kripto para borsalarından satın alınabilen bir altcoin’dir. Ek olarak Ethereum cüzdanı için ise MetaMask gibi popüler cüzdanlara üye olunabilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştiren kullanıcılar, ETH’lerini Ethereum cüzdanlarına aktarıp, cüzdanlarını OpenSea hesaplarına bağlayarak NFT satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...