Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metroverse NFT Nedir?

Paylaş

Metroverse NFT nedir? Metroverse NFT, aynı isimli strateji oyunu içerisinde kullanılmak üzere üretilen ve 10 bin adet dijital öğeden oluşan bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Metroverse nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, konuyu sizin için araştırdık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

Metroverse NFT Nedir?

Metroverse, Ethereum Blockchain üzerinde barındırılan, arazi ticareti tabanlı bir strateji ve şehir kurma oyunudur. Oyun verileri halka açıktır. Kullanıcılar, blok zincirindeki akıllı sözleşmeler aracılığıyla bu verilere erişebilmektedir. Bunun yanında metaverse, topluluktaki geliştiricilerin kendi araçlarını ve deneyimlerini kullanarak şehirlerini inşa etmelerini teşvik eder. Oyunun MET isimli bir ERC-20 yardımcı tokeni ve Metroverse NFT isimli bir koleksiyonu bulumaktadır.

Oyun içerisinde ticareti yapılan her arazi, aynı zamanda benzersiz bir NFT’dir. Bu dijital öğeleri içeren Metroverse NFT, 10 bin adet ile sınırlandırılmış oyun içi arazi NFT’lerinin bulunduğu, Ethereum tabanlı bir NFT koleksiyondur. Arazilerin her biri ERC-721 standardıyla oluşturulmuştur. ERC-721, Ethereum ağı üzerinde NFT oluşturmak için kullanılan bir standarttır. Bu standart ile oluşturulan varlıklar, benzersizdir ve dijital dünyada birine ait olduklarını gösteren öğelere sahiptir.

Metroverse NFT Ne Sunmaktadır?

Metroverse NFT koleksiyonu içerisindeki her arazi, aynı zamanda bir şehir bloğudur. 8×8 ızgaradan oluşan şehir blokları, her birinin içinde bina veya yol bulunan 64 kareyi içerir. Binaların bazıları, diğerlerine göre çok daha nadirdir. Bu nedenle, nadir binaları üstünde barındıran NFT’ler, oyun içerisinde ve ikincil NFT pazarlarında çok daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Bunun yanında NFT’ler geliştirilebilmektedir. Arazileri geliştirmek için, metaverse’nin kripto para birimi olan MET token kullanılmaktadır.

NFT sahipleri, şehir bloklarını staking amacıyla da kullanabilmektedir. Staking, varlıkların belirli bir vade ile kilitlenerek vade sonunda ek ödüller kazanmaya olanak tanıyan bir Blockchain yöntemidir. Metroverse kullanıcıları, NFT’lerini stake ederek vade sonunda MET token ödülleri kazanır.

Metroverse NFT, 8 adımlı yol haritasının ilk 5 hedefini tamamlamayı başarmıştır ve yakında yeni projeler ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Üzerinde çalışılan hedefler arasında; 25 bin MET ödenerek basılan Blackout Mint isimli koleksiyon, 1.000 adet belediye başkanından oluşan The Mayor Mint isimli bir koleksiyon ve PVP Game Release isimli yeni bir oyun oynama mekaniği bulunmaktadır.

Metroverse Nasıl Alınır?

Tüm Metroverse NFT’leri basılmıştır. BU nedenle, Metroverse arazilerine erişebileceğiniz tek yer ikincil NFT pazarlarıdır. Proje, Ethereum tabanlı olduğu için OpenSea üzerinden NFT alımını anlatacağız.

OpenSea üzerinden NFT satın almak için, bir OpenSea üyeliğine ve içinde ETH bulunan bir MetaMask cüzdanına sahip olmanız gerekir. Ayrıca ETH, kripto para borsalarından alınıp MetaMask cüzdanına aktarılabilmektedir. MetaMask cüzdanı ise, tarayıcınıza yüklenip ücretsiz bir biçimde oluşturulalabilmektedir. Bu işlemleri tamamlayan kullanıcıların MetaMask cüzdanlarını OpenSea hesaplarına bağlamaları gerekmektedir. Bunun ardından, OpenSea pazarında ilgi duyduğunuz koleksiyonun sayfasına girerek ETH karşılığında NFT satın alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...