Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse’de Futbol Maçı Tarihe Geçti

Paylaş

İtalyan ligi, metaverse odasında Milan vs Fiorentina’yı yayınlamaya karar verdi. Serie A, olağan pazarların herhangi birinin ötesine geçiyor. İtalyan futbol ligi, metaverse’de maç yayınlayan ilk futbol ligi olduğunu duyurdu. Serie A dünyanın dört bir yanından seyirci çekiyor. Ancak İtalya’nın en iyi futbol kulüplerinin maçı Metaverse’e girerken taraftarların maçları izleme keyfi tamamen değimekte.

Metaverse geniş bir terimdir. Genellikle insanların internet üzerinden erişebilecekleri paylaşılan sanal dünya ortamlarını ifade eder. Sanal gerçeklik (VR) veya AR kullanılmaktadır.

Lig liderleri AC Milan’ın Pazar günü ünlü San Siro stadyumunda Fiorentina ile oynadığı maçta, Afrika ve Orta Doğu’daki taraftarların “The Nemesis metaverse’deki Serie A odasından.” izleyebilecekleri ilk futbol maçı olacak.

Milan ve Fiorentina arasında oynanan Pazar günkü maç Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dakiler için özel olarak metaverse’de mevcuttur. Ayrıca ‘Nemesis’ metaverse’indeki Lega Serie A odasında izlenmektedir. Lega Serie A, teknolojik gelişmelerin devrim niteliğindeki yeni yayın olanaklarının önünü açtığı bu çığır açan yeniliğe öncülük ediyor.

Tarihte yayınlanmış ilk Metaverse maç yayını

Metaverse’de Futbol İzlenir Mi?

Liderlerin 2011’den bu yana ilk Serie A şampiyonluğu arayışına devam ediyor. Milano maçında, kullanıcılar oyun odasında bulunan çeşitli özelliklerle etkileşime geçebilmektedir. Örneğin oyun odasında karşılıklı Meta oyun etkinliklerini gerçekleştirebilecekler. Bunun dışında maç içi ve sonu için yorumlar yapabilmektedirler.

Milan vs Fiorentina, Scudetto için belirleyici bir maç. Bu nedenle metaverse’de bir maçta karşılaşan ilk iki takım olacak. Burada kullanıcılar da maç sırasında odada bulunan farklı işlevlerle etkileşime girebilecekler. Lega Serie A yöneticisi Luigi De Siervo ise açıklamalarında şöyle söyledi. “Metaverse’de bir futbol maçı yayınlayan ilk kişi olmayı seçtik. Çünkü teknolojik inovasyonun sınırlarının Serie A gibi modern bir lig için belirleyici olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Ancak Lig, bunun hızla değişen dijital dünyaya girerken Blockchain teknoloji firması ConsenSys ve video oyun platformu The Nemesis ile bir işbirliğinin başlangıcı olduğunu vurguladı. Bu maçtan sonra önemli tüm maçların yayınlanma ihtimali de seyircilerin geri dönütlerine göre belirlenmesi mümkün. AR ve VR gözlükle maç izlemek sizce keyifli mi?

Benzer Yazılar

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...