Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Yatırımı Nasıl Yapılır?

Paylaş

Metaverse yatırımı nasıl yapılır Bu soruyu ve yeni teknolojiyi en az bir kez duymuş olmalısınız. Bir şirket veya kurumsal bir yatırımcının metaverse girmeden neredeyse bir hafta geçmiyor. Hatta etkinin bir göstergesi olarak dev Facebook, bu teknolojiye istinaden adını Meta olarak bile değiştirdi. Ama metaverse nedir? Ve Metaverse yatırımında nasıl var olunur?

Öncelikle kısa Metaverse nedir? Sorusuna yanıt vererek başlayalım.

Gerçek hayatta yapılabilen tüm fiziksel aktiviteleri sanal ortamda yapmaya Metaverse denilebilir. Bu fiziksel aktiviteleri teknolojiyle buluşturan noktalar ise şöyle:

  • Sanal Gerçeklik
  • NFT
  • Kripto Para
  • Block Zinciri

Metaverse, dijital bir paralel evren yaratmakla ilgilidir. Fakat Meta veri deposu, çalışması için dijital bir blok zinciri teknolojisini kullanmakta. Bu, kripto kullanıcıların metaverse sektörüne girmesine ve bir aktör olmasına izin verir.

Örneğin, en büyük metaverse platformlarından biri Decentraland’dır. Decentraland, kullanıcılarının platformun yerel kriptosunu, yani MANA coini kullanarak NFT’ler alarak arazi arsaları satın almalarına izin vermekte. Kullanıcılar bu araziyi satın alma işlemlerinden sonra arsalarını geliştirebilmekte ve altyapısını orada kurabilmekte.

Metaverse

Metaverse Yatırımı Nasıl Yapılır?

Geleceğin teknolojisi şimdilerde Metaverse olarak görülmekte. Hatta emekleme dönemindeyken kısa ve uzun vadede patlama yapacak bir alana yatırım yapmak için doğru zaman olabilmekte. Meta veri deposuna yatırım yapmanın 3 yolunu hep birlikte keşfedelim.

​Metaverse Platformlarına Katılım

Metaverse’ye yatırım yapmanın ilk yolu doğrudan katılım yöntemidir. Fakat metaverse platformlarına bir kullanıcı olarak katılma gerekmekte. Aşağıdakiler gibi farklı amaçlara sahip farklı meta veri deposu platformları vardır:

Axie Infinity: Daha çok bir Pokemon oyunu. Burada, onları geliştirmek ve savaşmak için Axies adlı yaratıkları satın alırsınız.

Decentraland ve Sandbox: Ayrıca bu iki platform, arsa satın almanıza izin verdikleri için prensipte nispeten benzerdir. Geleneksel oyunlarla bir benzetme yapacak olursak bu platformların metaverse ve blockchain soslu bir nevi Sim City olduğunu söyleyebiliriz.

Metaverse Kriptoları Satın Alınabilir

Meta veri deposuna yatırım yapmak için yalnızca meta veri deposu kriptoları satın alabilirsiniz. Bir meta veri deposu platformunu çalıştırmak için kullanılan bir kripto veya meta veri deposu uygulamaları içeren bir ekosistemden bir kripto olabilmekte.

Analistlere göre, yüksek potansiyelli metaverse kriptolarının bazı örnekleri verilmiştir.

  • Eksen Sonsuzluğu (AXS)
  • Decentraland (MANAX)
  • Sandbox (KUM)
  • Ethereum (ETH)
  • Shiba Inu (SHIB)

Bu yatırım ilginç çünkü kripto satın almanıza ve dolayısıyla fiyatlarının oynaklığından yararlanmanıza izin vermekte. Ayrıca, mantıklı ve gerçek hırs taşıyan bir kriptoya yatırım yaptığınızı unutmamak gerekli. Metaverse kriptoları, kripto piyasası düşmekteyken bile iyi performans gösterme fırsatına sahip. Fakat bunu önceden tahmin etmek şimdilik görece zordur.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...