Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Yatırımı Nasıl Yapılır?

Paylaş

Metaverse yatırımı nasıl yapılır Bu soruyu ve yeni teknolojiyi en az bir kez duymuş olmalısınız. Bir şirket veya kurumsal bir yatırımcının metaverse girmeden neredeyse bir hafta geçmiyor. Hatta etkinin bir göstergesi olarak dev Facebook, bu teknolojiye istinaden adını Meta olarak bile değiştirdi. Ama metaverse nedir? Ve Metaverse yatırımında nasıl var olunur?

Öncelikle kısa Metaverse nedir? Sorusuna yanıt vererek başlayalım.

Gerçek hayatta yapılabilen tüm fiziksel aktiviteleri sanal ortamda yapmaya Metaverse denilebilir. Bu fiziksel aktiviteleri teknolojiyle buluşturan noktalar ise şöyle:

  • Sanal Gerçeklik
  • NFT
  • Kripto Para
  • Block Zinciri

Metaverse, dijital bir paralel evren yaratmakla ilgilidir. Fakat Meta veri deposu, çalışması için dijital bir blok zinciri teknolojisini kullanmakta. Bu, kripto kullanıcıların metaverse sektörüne girmesine ve bir aktör olmasına izin verir.

Örneğin, en büyük metaverse platformlarından biri Decentraland’dır. Decentraland, kullanıcılarının platformun yerel kriptosunu, yani MANA coini kullanarak NFT’ler alarak arazi arsaları satın almalarına izin vermekte. Kullanıcılar bu araziyi satın alma işlemlerinden sonra arsalarını geliştirebilmekte ve altyapısını orada kurabilmekte.

Metaverse

Metaverse Yatırımı Nasıl Yapılır?

Geleceğin teknolojisi şimdilerde Metaverse olarak görülmekte. Hatta emekleme dönemindeyken kısa ve uzun vadede patlama yapacak bir alana yatırım yapmak için doğru zaman olabilmekte. Meta veri deposuna yatırım yapmanın 3 yolunu hep birlikte keşfedelim.

​Metaverse Platformlarına Katılım

Metaverse’ye yatırım yapmanın ilk yolu doğrudan katılım yöntemidir. Fakat metaverse platformlarına bir kullanıcı olarak katılma gerekmekte. Aşağıdakiler gibi farklı amaçlara sahip farklı meta veri deposu platformları vardır:

Axie Infinity: Daha çok bir Pokemon oyunu. Burada, onları geliştirmek ve savaşmak için Axies adlı yaratıkları satın alırsınız.

Decentraland ve Sandbox: Ayrıca bu iki platform, arsa satın almanıza izin verdikleri için prensipte nispeten benzerdir. Geleneksel oyunlarla bir benzetme yapacak olursak bu platformların metaverse ve blockchain soslu bir nevi Sim City olduğunu söyleyebiliriz.

Metaverse Kriptoları Satın Alınabilir

Meta veri deposuna yatırım yapmak için yalnızca meta veri deposu kriptoları satın alabilirsiniz. Bir meta veri deposu platformunu çalıştırmak için kullanılan bir kripto veya meta veri deposu uygulamaları içeren bir ekosistemden bir kripto olabilmekte.

Analistlere göre, yüksek potansiyelli metaverse kriptolarının bazı örnekleri verilmiştir.

  • Eksen Sonsuzluğu (AXS)
  • Decentraland (MANAX)
  • Sandbox (KUM)
  • Ethereum (ETH)
  • Shiba Inu (SHIB)

Bu yatırım ilginç çünkü kripto satın almanıza ve dolayısıyla fiyatlarının oynaklığından yararlanmanıza izin vermekte. Ayrıca, mantıklı ve gerçek hırs taşıyan bir kriptoya yatırım yaptığınızı unutmamak gerekli. Metaverse kriptoları, kripto piyasası düşmekteyken bile iyi performans gösterme fırsatına sahip. Fakat bunu önceden tahmin etmek şimdilik görece zordur.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...