Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Türkiye Büyüyor: Banka Şubesi Metaverse Olarak Geliyor!

Paylaş

Metaverse, popüler hale geldikçe dünya çapında birçok büyük marka ve kuruluş bu alanda yerini alıyor. Bu kuruluşlara katılan son oyuncu ise bir banka oldu. Buna göre, Türkiye’deki bir banka Metaverse Türkiye kapsamında şube açmaya hazırlanıyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Metaverse Türkiye büyüyor

Metaverse alanı, Facebook’un yeniden markalaşarak “Meta” haline gelmesiyle popülerlik kazandı. Bunun sonucunda, Metaverse Türkiye üzerinde de kendine bir kitle buldu. Son dönemde, sanal dünya içerisinde Türkiye’deki arazilerin binlerce dolara alıcı bulduğunu gördük. Şimdi ise Türkiye’deki bir banka Metaverse’ye girmeye hazırlanıyor. Buna göre banka, sanal dünyada bir şube açacak ve Metaverse’deki müşterilerine hizmet verecek.

Müjdeyi GoArt Metaverse’nin Satış ve Pazarlama Direktörü Emre Kutlu verdi. Kutlu, Anadolu Ajansına verdiği demeçte şöyle konuştu:

“Metaverse Türkiye tarihinde ilk kez bir banka, sanal dünyada şube açacak. Ayrıca, Metaverse üzerinde bir finans merkezi kurarak, insanların ihtiyaçlarını gidermesini sağlamayı amaçlıyoruz.”

Z kuşağı Metaverse’ye meraklı

GoArt’tan Emre kutlu, Z kuşağının Metaverse’ye olan ilgisinden de bahsetti. Kutlu, Metaverse’leri takip eden insanların büyük bölümünün Z kuşağından oluştuğunu dile getirdi. Ayrıca kutlu, gençlerin kendi verilerini yönetme, merkeziyetsiz bir dünyada yaşama isteği ve gelir elde etme gibi amaçlarla bu platformları tercih ettiğini sözlerine ekledi.

Konuşmasına devam eden kutlu, Metaverse üzerinde gerçekleşen konserler ve aktivitelere dikkat çekti. Bununla birlikte, sanal dünyaya giren büyük firmaların sayısındaki artışı yorumladı.

“Yakın zamanda kullanıcıların, ‘avatar banka personellerinden’ hizmet alabildiği ihtimalleri de ortaya koyacağız. Metaverse Türkiye tarihinde ilk kez sanal dünyada bir banka şubesi açacağız. Görüşme üzerinde olduğumuz 4 banka var. Ayrıca bu bankalar, şu anda projelendirme sürecinde.”

Metaverse’nin benimsenmesi küresel ölçekte artıyor

Metaverse, gün geçtikçe daha çok kullanıcı ve kurumsal işletme tarafından benimseniyor. Lego ve NASA, yakın zamanda Metaverse hedefleri için oyun şirketi Epic Games ile ortaklık kurdu. Bunun yanında Nike, Metaverse’lerde kullanılmak üzere çeşitli ayakkabılardan oluşan bir NFT koleksiyonu yayınladı. Dünyaca ünlü sos markası Heinz, sanal dünyadaki emelleri için Microsoft ile iş birliği yaptı. Ayrıca teknoloji devi Samsung, kendi Metaverse dünyasını yaratmak için kolları sıvadı.

Metaverse Türkiye üzerinde de benimseniyor. Sakarya merkezli bir Turizm acentesi, Sapanca gölünün kıyısındaki Bungalov evlerini Metaverse’ye taşıdı. Buna göre müşteriler, Türkiye’ye gelmeden önce bungalov evlerini ve sapanca gölünü Metaverse aracılığıyla deneyimleyebiliyor.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...