Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Türkiye Büyüyor: Banka Şubesi Metaverse Olarak Geliyor!

Paylaş

Metaverse, popüler hale geldikçe dünya çapında birçok büyük marka ve kuruluş bu alanda yerini alıyor. Bu kuruluşlara katılan son oyuncu ise bir banka oldu. Buna göre, Türkiye’deki bir banka Metaverse Türkiye kapsamında şube açmaya hazırlanıyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Metaverse Türkiye büyüyor

Metaverse alanı, Facebook’un yeniden markalaşarak “Meta” haline gelmesiyle popülerlik kazandı. Bunun sonucunda, Metaverse Türkiye üzerinde de kendine bir kitle buldu. Son dönemde, sanal dünya içerisinde Türkiye’deki arazilerin binlerce dolara alıcı bulduğunu gördük. Şimdi ise Türkiye’deki bir banka Metaverse’ye girmeye hazırlanıyor. Buna göre banka, sanal dünyada bir şube açacak ve Metaverse’deki müşterilerine hizmet verecek.

Müjdeyi GoArt Metaverse’nin Satış ve Pazarlama Direktörü Emre Kutlu verdi. Kutlu, Anadolu Ajansına verdiği demeçte şöyle konuştu:

“Metaverse Türkiye tarihinde ilk kez bir banka, sanal dünyada şube açacak. Ayrıca, Metaverse üzerinde bir finans merkezi kurarak, insanların ihtiyaçlarını gidermesini sağlamayı amaçlıyoruz.”

Z kuşağı Metaverse’ye meraklı

GoArt’tan Emre kutlu, Z kuşağının Metaverse’ye olan ilgisinden de bahsetti. Kutlu, Metaverse’leri takip eden insanların büyük bölümünün Z kuşağından oluştuğunu dile getirdi. Ayrıca kutlu, gençlerin kendi verilerini yönetme, merkeziyetsiz bir dünyada yaşama isteği ve gelir elde etme gibi amaçlarla bu platformları tercih ettiğini sözlerine ekledi.

Konuşmasına devam eden kutlu, Metaverse üzerinde gerçekleşen konserler ve aktivitelere dikkat çekti. Bununla birlikte, sanal dünyaya giren büyük firmaların sayısındaki artışı yorumladı.

“Yakın zamanda kullanıcıların, ‘avatar banka personellerinden’ hizmet alabildiği ihtimalleri de ortaya koyacağız. Metaverse Türkiye tarihinde ilk kez sanal dünyada bir banka şubesi açacağız. Görüşme üzerinde olduğumuz 4 banka var. Ayrıca bu bankalar, şu anda projelendirme sürecinde.”

Metaverse’nin benimsenmesi küresel ölçekte artıyor

Metaverse, gün geçtikçe daha çok kullanıcı ve kurumsal işletme tarafından benimseniyor. Lego ve NASA, yakın zamanda Metaverse hedefleri için oyun şirketi Epic Games ile ortaklık kurdu. Bunun yanında Nike, Metaverse’lerde kullanılmak üzere çeşitli ayakkabılardan oluşan bir NFT koleksiyonu yayınladı. Dünyaca ünlü sos markası Heinz, sanal dünyadaki emelleri için Microsoft ile iş birliği yaptı. Ayrıca teknoloji devi Samsung, kendi Metaverse dünyasını yaratmak için kolları sıvadı.

Metaverse Türkiye üzerinde de benimseniyor. Sakarya merkezli bir Turizm acentesi, Sapanca gölünün kıyısındaki Bungalov evlerini Metaverse’ye taşıdı. Buna göre müşteriler, Türkiye’ye gelmeden önce bungalov evlerini ve sapanca gölünü Metaverse aracılığıyla deneyimleyebiliyor.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...