Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Furyasına Dev Katılım Fransa’dan Cannes!

Paylaş

Metaverse sektörüne giriş yapan yeni bir dev daha var. NFXHaber bu pazaran yeni giren Cannes’i ve projesi Metaverse’yi sizler için inceledik.

Cannes, Metaverse sektörüne giriş yapan devlerin arasında yerini alarak bayrak taşımaya karar verdi. Fransız Rivierası tesisi, ikonik sitelerinden on birini NFT olarak dijitalleştirmeyi planlıyor. Böylece Cannes, metaverse’e resmi olarak yatırım yapan ilk Fransız şehri oldu. Hem dünyada hem de ülkesi Fransa’da öncü olan Cannes, var olduğu yıllar boyunca isminden her zaman söz ettirmiştir.

Cannes şehri, Fransa’da metaverse’e resmi olarak yatırım yapan ilk şehir olarak görünüyor. Yapay zeka konusunda uzmanlaşmış bir Cannes şirketi olan Pertimm ile ortaklaşa yapılacak. Ayrıca sahil beldesi, sembolik sitelerinden 11’ini NFT biçiminde dijitalleştirecek. Projenin 20-24 Haziran 2022’ye kadar yetişmesi ve yayın hayatına geçmesi planlanmaktadır.

İlgili siteler ise şöyle sıralanıyor:

  • Palais des Festivals et des Congrès de Cannes.
  • Boulevard de la Croisette
  • Port Canto.
  • Île Sainte-Marguerite (Fort Royal dahil)
  • Jason Decaires Taylor deniz eko-müzesi.
  • Sanat merkezi Malmaison.
  • Eski Liman.
  • Forville pazarı.
  • Suquet ve Pointe Croisette semtleri.
  • Georges Méliès Kampüsü.

Tüm proje ve belirteçler, 20-24 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde açık artırmaya çıkmadan önce Nisan ayında Dünya Yapay Zeka Cannes Festivali sırasında sunulacak. Ve herhangi bir dijital evrende uygulamaya aktarılması planlanmakta.

Cannes’in Metaverse İçin Planı Ne?

Bu yenilikçi teknoloji ile Cannes’daki her yer dijitalle döndürülmektedir. Öyle ki ardından müzayedede satılması planlanmakta. Toplanan meblağların bir kısmı Cannes Vakfı’na bağışlanması beklenmektedir. Ayrıca çevrenin korunmasına yönelik projeler geliştirmek için kullanılıyor olacak. Proaktif, belediye böylece kendisini hızla gelişen yenilikçi bir pazarda konumlandırıyor.

Konu ile ilgili olarak Cannes Belediye Başkanı David Lisnard şöyle diyor. ”Bir çekicilik, etki ve zenginlik kaynağıdır.”

Ayrıca Bu yeni teknolojilerle bağlantılı çevre eleştirilerini azaltmak için, NFT’lerin satışından elde edilen gelirin %10’u, olumlu çevresel eylemlerin gerçekleştirilmesi için Cannes bağış fonuna bağışlanmaktadır.

Metaverse sektörüne giriş yapan devlerin arasında yer alması Cannes’in yıllardır süre gelen öncü tavrını taşımaya devam etmesine fırsat tanıyor.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...