Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Espor Federasyonu İş Birliği Başlıyor!

Paylaş

Global Esports Federation (Küresel Espor Federasyonu), Metaverse konseyini başlattı. Buna göre Metaverse Espor konseyi, küresel girişimlerin geleceğini şekillendirmeye odaklanmaya çalışacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Federasyon, Metaverse Espor Konseyi’ni Başlattı

Küresel Espor Federasyonu, Espor ekosisteminin yönetim organı olarak resmi olarak tanınmayı hedefliyor. Kurum, bu kapsamda “küresel topluluğumuz için somut metaverse geliştirme girişimlerini şekillendirmeye odaklanmak” amacıyla metaverse konseyini yarattı.

Küresel Espor Federasyonu

Konsey, blockchain uzmanlarından, NFT geliştiricilerinden ve sosyal medya etkileyicilerinden oluşacak. Buna ek olarak, Federasyonun CEO’su Paul J. Foster şunları söyledi:

Metaverse; gerçekliğimizdeki fikirleri, sesleri ve şekilleri geliştirmek için metaverse Espor konseyini kurduk. Bundan böyle konsey, dünya çapındaki topluluğumuz için sınırsız fırsatlara erişimin kapısını açacak.”

Blockchain birlikte çalışabilirlik projesi Flare’nin CEO’su Hugo Philion konseye başkanlık edecek. Flare, whitepaper’ına göre, “ekonomik güvenlik mekanizmalarına dayanmadan akıllı sözleşme ağları için bir ölçeklendirme yöntemi” olduğunu söylüyor.

Philion’un başkanlık rolü, konseye bazı ağırlıklar getirecek. Bunun nedeni, Philion’un tek bir zincirde uzman olmasının yanında zincirler arası meselelerle başa çıkma yeteneğine de sahip olması. Ayrıca başkan, Espor ile ilgili şunları aktardı:

“Espor, blockchain uygulamaları için sınırsız bir potansiyel ve fırsatlar dünyası sunar.”

Metaverse’lerin sorunları

Metaverse kavramı ve uzun vadede oyun topluluğu tarafından iyi karşılanıp karşılanmayacağı konusunda çok fazla tartışma oldu. Bunun yanında Metaverse Espor Konseyi’nin Başkan Yardımcısı Melvin Kuek şunları söyledi:

“Metaverse denilince akla üç kelime gelir; Oyun, Topluluk ve Dahil Etme.”

Bu açıklama biraz ütopik duruyor. Mevcut Blockchain oyunlarının durumuna aşina olanlar, bazı kesin sorunların ele alınması gerektiğini bileceklerdir. Bunun yanında, birçok oyun projesi, yatırımcıların oyundan zevk almasını engelleyen devasa ödeme duvarlarıyla ‘dahil etme’ yönünden yoksun. Axie Infinity NFT’lerin maliyeti geçen yıl Eylül ayında ortalama 355 dolardı. Bunun yanında, diğer birçok oyun projesinde de benzer sorunlar var.

Metaverse Konseyi ne ifade ediyor?

Metaverse Espor Konseyi, geleneksel oyuncular ile Web3 geliştiricileri arasındaki iletişimi başlattığı için önemli bir yere sahip.  Şu anda, ikisi arasında büyük bir ayrım var. Ancak, web3’ün gelecekte metaverse ve oyunlara değer katması için sayısız fırsat olacak gibi duruyor. Oyunlarda kazanılan öğelerin, oyuncuları ödüllendirmek için kullanılması muhtemel.

Küresel Espor Federasyonu tarafından desteklenen “Dota 2” gibi çok oyunculu oyunlar, hayatta kalabilmek için aktif kullanıcılara ihtiyaç duyar. Bu oyuncuların oyuna bağlılıkları için ödüllendirilmeleri gerekmez mi? Onlar olmadan oyun ölecekti. Ayrıca Oyuncular, oyunların ayrılmaz bir parçasıdır ve bir şekilde tanınmayı hak ediyorlar. Oyun içi öğeleri NFT’lere dönüştürmek, kullanıcıların bunları gerçek dünya ödülleri için takas etmelerine olanak tanıyacak.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...