Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Dünyasında Yatırım Yapılacak En İyi Coinler 2022

Paylaş

2022’de patlama olasılığı en yüksek olan Metaverse coinleri sizler için hazırladık. Analistlerden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda seçimlerinize yardımcı olabilmek için hazırlanmış bir liste…

Metaverse’in bugün dünyaya tanıtılması, kripto para birimi dünyasına yepyeni bir mucize sundu. Uzun zamandır kripto para birimine yatırım yapmak zengin olmak için bir şans olarak görülmekte. Fakat son zamanlarda işler değişti. Bugünlerde ise herkes yatırım yapmak için en iyi Metaverse coini aramakta. Metaverse gelişmeleri son birkaç yılda keskin oldu.

Metaverse’ye Giriş

Modern teknolojiler, bireylerin birbirleriyle etkileşim şeklini değiştirme gereksinimini gündeme getirdi. Bu konuda Metaverse mutlak çözüm gibi görünmekte. Metaverse, dijital ve fiziksel dünyalar arasında ayrım yapmak için artırılmış gerçekliktir. Ayrıca karma gerçeklik ile sanal gerçekliği de kullanmakta.

Manşetlere çıkan birçok Metaverse’e belirteci görebilirsiniz. Ancak, piyasada halihazırda mevcut olan normal kripto para birimlerinden çok farklı değiller. Tek fark, bir geliştirici şirkete bağlı olmaları ve hepsinin farklı işlevleri olmasıdır. Örneğin, SAND sanal oyun dünyasını temsil eder.

Liste, yatırım için iyi bir temele ve potansiyele sahip olduğu düşünülen coinlerin seçilmesiyle ortaya çıkmakta. Ancak, yatırım yapmadan önce daha fazla araştırma yapmasını öneririz.

Analistlerin Favori Metaverse Coinleri

  • SOL (Solana)

Solana, Nisan 2020’de piyasaya ortaya çıktı. Fakat şimdiden yeni Metaverse kripto paraları için en popüler platformlardan biri olarak bilinmekte. Solana, Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunlarını çözen bir blok zinciridir. Aynı zamanda Simgesi SOL olarak bilinmekte. Aynı zamanda makalenin yazıldığı tarihteki en yüksek pay olan 30 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. Solana, çeşitli belirteçler, NFT’ler ve DeFi projelerini başlatmak için lider platformdur.

  • Decentraland (MANA)

Decentraland, şu anda mevcut olan en iyi Metaverse coini ve yatırım yapılabilecek en ünlü Metaverse coinlerden biridir. 7,15 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan 3D blok zinciri tabanlı bir belirteçtir. Ayrıca Decentraland, kullanıcılarına LAND parsellerini satın alma şansı sağlayan bir sanal gerçeklik platformudur. Ayrıca, üzerine herhangi bir süslü yapı inşa ederek ve bundan para kazanarak arsayı geliştirme fırsatı da vardır. Mana’nın her bir arsası 16 metrekare olup, şu anda sadece 90601 parsel mevcuttur.

  • Polygon

Metaverse’de dünyasında iyi bilinen bir isim olan Polygon, 2019 yılında piyasaya sürülen Ethereum için bir katman-2 ölçekleme çözümüdür. Ayrıca Polygon ile sağlanan altyapı, onu yüksek miktarda işlem gerektiren Metaverse kripto paraları için mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Polygon için piyasa değeri 11,4 milyar dolara eşittir.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...