Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Dünyasında Yatırım Yapılacak En İyi Coinler 2022

Paylaş

2022’de patlama olasılığı en yüksek olan Metaverse coinleri sizler için hazırladık. Analistlerden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda seçimlerinize yardımcı olabilmek için hazırlanmış bir liste…

Metaverse’in bugün dünyaya tanıtılması, kripto para birimi dünyasına yepyeni bir mucize sundu. Uzun zamandır kripto para birimine yatırım yapmak zengin olmak için bir şans olarak görülmekte. Fakat son zamanlarda işler değişti. Bugünlerde ise herkes yatırım yapmak için en iyi Metaverse coini aramakta. Metaverse gelişmeleri son birkaç yılda keskin oldu.

Metaverse’ye Giriş

Modern teknolojiler, bireylerin birbirleriyle etkileşim şeklini değiştirme gereksinimini gündeme getirdi. Bu konuda Metaverse mutlak çözüm gibi görünmekte. Metaverse, dijital ve fiziksel dünyalar arasında ayrım yapmak için artırılmış gerçekliktir. Ayrıca karma gerçeklik ile sanal gerçekliği de kullanmakta.

Manşetlere çıkan birçok Metaverse’e belirteci görebilirsiniz. Ancak, piyasada halihazırda mevcut olan normal kripto para birimlerinden çok farklı değiller. Tek fark, bir geliştirici şirkete bağlı olmaları ve hepsinin farklı işlevleri olmasıdır. Örneğin, SAND sanal oyun dünyasını temsil eder.

Liste, yatırım için iyi bir temele ve potansiyele sahip olduğu düşünülen coinlerin seçilmesiyle ortaya çıkmakta. Ancak, yatırım yapmadan önce daha fazla araştırma yapmasını öneririz.

Analistlerin Favori Metaverse Coinleri

  • SOL (Solana)

Solana, Nisan 2020’de piyasaya ortaya çıktı. Fakat şimdiden yeni Metaverse kripto paraları için en popüler platformlardan biri olarak bilinmekte. Solana, Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunlarını çözen bir blok zinciridir. Aynı zamanda Simgesi SOL olarak bilinmekte. Aynı zamanda makalenin yazıldığı tarihteki en yüksek pay olan 30 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. Solana, çeşitli belirteçler, NFT’ler ve DeFi projelerini başlatmak için lider platformdur.

  • Decentraland (MANA)

Decentraland, şu anda mevcut olan en iyi Metaverse coini ve yatırım yapılabilecek en ünlü Metaverse coinlerden biridir. 7,15 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan 3D blok zinciri tabanlı bir belirteçtir. Ayrıca Decentraland, kullanıcılarına LAND parsellerini satın alma şansı sağlayan bir sanal gerçeklik platformudur. Ayrıca, üzerine herhangi bir süslü yapı inşa ederek ve bundan para kazanarak arsayı geliştirme fırsatı da vardır. Mana’nın her bir arsası 16 metrekare olup, şu anda sadece 90601 parsel mevcuttur.

  • Polygon

Metaverse’de dünyasında iyi bilinen bir isim olan Polygon, 2019 yılında piyasaya sürülen Ethereum için bir katman-2 ölçekleme çözümüdür. Ayrıca Polygon ile sağlanan altyapı, onu yüksek miktarda işlem gerektiren Metaverse kripto paraları için mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Polygon için piyasa değeri 11,4 milyar dolara eşittir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...