Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Dünyasına Nasıl Girilir?

Paylaş

Son zamanlarda, Metaverse medyada tartışılan bir konu haline geldi. Metaverse dünyasında yaşamayı düşünmek henüz çok yakında olduğundan, Metaverse’in geleceği hakkında çok fazla kandırmaca var. Bununla birlikte, çoğu kişi Metaverse’in NFT’ler dünyasında daha iyi bilinmesi gereken bir sonraki olağanüstü teknoloji olduğuna inanmakta. NFXHbaer olarak, Metaverse’e giriş adımlarının üzerinden geçmeyi amaçlıyoruz. Aşağıda, en ünlü Metaverse platformlarını da tanıtıyoruz.

Siber uzay hakkında zaten bilginiz varsa, bunun sanal bir dünyaya atıfta bulunduğunu kabul edersiniz. Ancak Metaverse, sanal dünyayı gerçek dünyayla birleştiren teknolojidir. Metaverse’e PC’ler, oyun konsolları ve hatta akıllı telefonlar aracılığıyla erişilebilir.

Ayrıca, Metaverse kullanıcıların çoğunlukla NFT’ler biçiminde mal oluşturup ticaret yapabileceği bir dijital ekonomiye öncülük eder. Bu nedenle giysi, araba, mülk gibi sanal öğeleri, hemen hemen her şeyi Metaverse’e bir platformdan diğerine almak mümkün olacaktır. Ayrıca Metaverse platformları, kullanıcıların bir platformdan diğerine alabileceği sanal kimlikler, avatarlar ve envanterlerle doludur.

Ayrıca, tıpkı gerçek dünya gibi, Metaverse eğlence ve eğlence sağlar. Metaverse’deki toprak sahipleri, mülklerinde konserler, partiler ve galeriler düzenleyebilir veya bir yer kiralayabilirler. Ardından arkadaşlarını davet edebilir ve sanal eğlencenin tadını çıkarabilirler.

Metaverse Dünyasında Mutlaka Bilinmesi Gereken Kurumlar

Metaverse’in içine girmek ve içine dalmak henüz mümkün olmasa da, şu anda sadece bir ekrana bakmaktan çok daha fazlası. Başlamak için çevrimiçi olarak birkaç Metaverse platformu var. Şu anda en popüler Metaverse platformlarından bazıları Sandbox, Decentraland, Axie Infinity, StarLink ve en yenisi Ultra’dır.

  • Decentraland

Decentraland, dijital mülklerin, sanat eserlerinin ve tamamen her tür takas edilemez tokenin (NFT’ler) satın alınmasını, satılmasını ve oluşturulmasını mümkün kılan merkezi olmayan bir sanal dünyadır. Bu arada, sanal dünyada oyun oynamak ve çeşitli aktivitelerden zevk almak için bir platformdur. Topluluk temellidir, yani üyelerin oyunun tüm önemli özellikleri hakkında karar verebilmeleri anlamına gelir. Merkezi olmayan, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir.

  • Axie Infinity 

Diğer tüm kazan-kazan oyunları gibi, Axie Infinity de kripto para birimlerini ve oynanışı birleştirir. Bu oyun, kullanıcıların Axies adlı evcil hayvanları satın almalarına ve bunları oyunda diğer Axies’leri keşfetmek, savaşmak ve üremek için kullanmalarına olanak tanır. Ethereum tabanlı bir platformdur.

  • Sandbox

Metaverse’deki bir başka Ethereum tabanlı merkezi olmayan NFT oyunu Sandbox’tır. Kullanıcıların tercih ettikleri sanal gerçeklik NFT’lerini oluşturmalarına, satmalarına, kullanmalarına ve para kazanmalarına olanak tanır. Bu Metaverse oyunu, harika bir oyun içi ekonomi geliştirmek için SAND adlı yerel belirtecini kullanır. Sandbox oyunu, sanal gerçeklik geliştirmenin temeli olan 3D piksel yapı taşlarını veya vokselleri kullanır. Kullanıcılar, oyun deneyimlerini oluşturmak için ücretsiz Sandbox VoxEdit aracını kullanır.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...