Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Dünyasına Nasıl Girilir?

Paylaş

Son zamanlarda, Metaverse medyada tartışılan bir konu haline geldi. Metaverse dünyasında yaşamayı düşünmek henüz çok yakında olduğundan, Metaverse’in geleceği hakkında çok fazla kandırmaca var. Bununla birlikte, çoğu kişi Metaverse’in NFT’ler dünyasında daha iyi bilinmesi gereken bir sonraki olağanüstü teknoloji olduğuna inanmakta. NFXHbaer olarak, Metaverse’e giriş adımlarının üzerinden geçmeyi amaçlıyoruz. Aşağıda, en ünlü Metaverse platformlarını da tanıtıyoruz.

Siber uzay hakkında zaten bilginiz varsa, bunun sanal bir dünyaya atıfta bulunduğunu kabul edersiniz. Ancak Metaverse, sanal dünyayı gerçek dünyayla birleştiren teknolojidir. Metaverse’e PC’ler, oyun konsolları ve hatta akıllı telefonlar aracılığıyla erişilebilir.

Ayrıca, Metaverse kullanıcıların çoğunlukla NFT’ler biçiminde mal oluşturup ticaret yapabileceği bir dijital ekonomiye öncülük eder. Bu nedenle giysi, araba, mülk gibi sanal öğeleri, hemen hemen her şeyi Metaverse’e bir platformdan diğerine almak mümkün olacaktır. Ayrıca Metaverse platformları, kullanıcıların bir platformdan diğerine alabileceği sanal kimlikler, avatarlar ve envanterlerle doludur.

Ayrıca, tıpkı gerçek dünya gibi, Metaverse eğlence ve eğlence sağlar. Metaverse’deki toprak sahipleri, mülklerinde konserler, partiler ve galeriler düzenleyebilir veya bir yer kiralayabilirler. Ardından arkadaşlarını davet edebilir ve sanal eğlencenin tadını çıkarabilirler.

Metaverse Dünyasında Mutlaka Bilinmesi Gereken Kurumlar

Metaverse’in içine girmek ve içine dalmak henüz mümkün olmasa da, şu anda sadece bir ekrana bakmaktan çok daha fazlası. Başlamak için çevrimiçi olarak birkaç Metaverse platformu var. Şu anda en popüler Metaverse platformlarından bazıları Sandbox, Decentraland, Axie Infinity, StarLink ve en yenisi Ultra’dır.

  • Decentraland

Decentraland, dijital mülklerin, sanat eserlerinin ve tamamen her tür takas edilemez tokenin (NFT’ler) satın alınmasını, satılmasını ve oluşturulmasını mümkün kılan merkezi olmayan bir sanal dünyadır. Bu arada, sanal dünyada oyun oynamak ve çeşitli aktivitelerden zevk almak için bir platformdur. Topluluk temellidir, yani üyelerin oyunun tüm önemli özellikleri hakkında karar verebilmeleri anlamına gelir. Merkezi olmayan, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir.

  • Axie Infinity 

Diğer tüm kazan-kazan oyunları gibi, Axie Infinity de kripto para birimlerini ve oynanışı birleştirir. Bu oyun, kullanıcıların Axies adlı evcil hayvanları satın almalarına ve bunları oyunda diğer Axies’leri keşfetmek, savaşmak ve üremek için kullanmalarına olanak tanır. Ethereum tabanlı bir platformdur.

  • Sandbox

Metaverse’deki bir başka Ethereum tabanlı merkezi olmayan NFT oyunu Sandbox’tır. Kullanıcıların tercih ettikleri sanal gerçeklik NFT’lerini oluşturmalarına, satmalarına, kullanmalarına ve para kazanmalarına olanak tanır. Bu Metaverse oyunu, harika bir oyun içi ekonomi geliştirmek için SAND adlı yerel belirtecini kullanır. Sandbox oyunu, sanal gerçeklik geliştirmenin temeli olan 3D piksel yapı taşlarını veya vokselleri kullanır. Kullanıcılar, oyun deneyimlerini oluşturmak için ücretsiz Sandbox VoxEdit aracını kullanır.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...