Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Dünyasına Dev Bir Marka Daha Giriyor!

Paylaş

Metaverse günümüzde tam anlamıyla kullanıma alabildiğimiz bir teknoloji değil. Fakat geleceğe yatırım yapmak için dev şirketler adeta sıraya girmiş durumda. Metaverse’de yer almak isteyen şirketler yaptığı çözüm ortaklıkları ile birlikte bu dünyaya girişi hedefliyor. Bu yatırımların karşılığını ise ne zaman alacakları şimdilik muamma. Meta teknolojisinin ne sürede olgunlaşacağına göre değişim gösterecek. Meta evren ile ilgili tüm haberlerden haberdar olmak için NFXHaber‘i takip etmeyi unutma.

Yiyecek ve içecek devi Kraft Heinz, tedarik zinciri sorunlarını çözmek için metaverse kullanmayı planlıyor. Buradaki fikir, Lunchables, Velveeta ve ketçapları raflara daha hızlı ve ardından müşterilerin eline almaktır. Buna göre, ABD şirketi, şirketin tedarik hatlarını sanal olarak çoğaltmasına yardımcı olmak için bulut platformunu kullanmak için geçen ay Microsoft ile ortaklık kurdu.

Microsoft Industry Solutions’ın CTO’su Lorraine Bardeen CNN’e verdiği demeçte, “Endüstriyel metaverse dediğimiz şeyde müşterilerimizi gerçekten desteklemeye kararlıyız” dedi . “Bu, Kraft Heinz’in ürünlerini tüketicilerin ellerine daha hızlı sunabileceği anlamına geliyor.”

Heinz’in Metaverse Planları Neler?

Kraft Heinz’in Kuzey Amerika başkanı Carlos Abrams-Rivera’ya göre, firmanın bazı ürünleri pandemi kaynaklı karantinalar sırasında lojistik sisteminde “tuzağa düştü”. Bununla mücadele etmek için şirket, meta veri tabanında tedarik zincirinin “dijital ikiz” modelini yarattı.

Açıklamak gerekirse, dijital model, şirketin sorunlarını dijital olarak çözmesine yardımcı olacaktır. Bu şekilde, Kraft Heinz gelecekte herhangi bir kilitlenme benzeri sorunları çözüme kavuşturabilmektedir. Ayrıca artan taleplerde süreci otomatik ve hızlı şekilde çözüme ulaştırabilmektedir.

Peki Kraft Heinz bunu tam olarak nasıl başaracak? Dijital ikizler, şirketin “en iyi akışı görmek için tüm fabrikanın haritasını çıkarmasına” izin verecek. Tek bir Kraft fabrikası, ketçaptan sirkeye ve daha fazlasına kadar çeşitli ürünler üretmektedir. Bir üretim tesisinin sanal haritası böylece firmanın herhangi bir kusuru daha iyi tanımlamasını sağlayacaktır.

Dahası, model şirketin hataları önceden yakalamasına bile yardımcı olabilir! Sonuç olarak, Kraft Heinz’in yaptığı şey, oyun ve NFT’lerin yanı sıra metaverse’lerin neler sunabileceğine dair bir başka inanılmaz örnek.

Metaverse dünyasına girmek isteyen şirketlerin bu atılımlarla birlikte artış gösterdiğini söylemek mümkün.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...
Önceki İçerikParallel Alpha Nedir?
Sonraki İçerikCrypToadz Nedir?