Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Fortnite Metaverse İçin 2 Milyar Dolar Daha Yatırım Kararı Aldı

Paylaş

Fortnite Metaverse evrenine giriş yapmak için kolları daha önce sıvamıştı. Şimdi ise daha büyük ve kaliteli bir işe imza atmak için yeni bir tur daha düzenledi.

Epic Games, bir basın açıklamasıyla Sony ve Lego gruplarından tekrar 2 milyar dolar topladığını duyurdu. Amaç ise, şirketin “metaverse” yatırımlarını genişletmek.

Sanal bir dünyaya gerçek unsurları getiren herhangi bir video oyunu konseptini metaverseciler olarak adlandırmalı mıyız? Her durumda, birçok şirket bu moda kelimeyi aşırı derecede kullanıyor. Epic Games kısa süre önce şirketin bir Fortnite metaverse inşa etme vizyonunu ilerletmek istiyor. Hatta sürekli büyümesini desteklemek için 2 milyar dolar topladığını duyurdu. Epic Games’in değeri şu anda 31,5 milyar dolar.

Fornite Metaverse Yatırımı İçin Yeni Bir Tur Düzenledi

Sony Group’un yanı sıra Lego Group’un arkasındaki yatırım şirketi Kirkbi’nin 1 milyar dolarlık yatırımları var. Hatta açıklamada, ”Üç şirket de içerik oluşturuculara ve oyunculara büyük önem veriyor ve dijital ve fiziksel dünyalar arasındaki bağlantıyı keşfeden yeni sosyal eğlence yaratmayı hedefliyor” diye açıklıyor.

Fornite Metaverse hazırlıklarını hızlandırdı

Epic Games’in CEO’su ve kurucusu, “Eğlence ve oyunun geleceğini yeniden tasarlarken, vizyonumuzu paylaşan ortaklara ihtiyacımız var. Bunu Sony ve Kirkbi ile ortaklığımızda bulduk” dedi. Ayrıca oyuncuların arkadaşlarıyla eğlenebileceği, markaların yaratıcı ve sürükleyici deneyimler yaratabileceği ve içerik oluşturucuların topluluk oluşturup gelişebileceği alanlar oluşturulmakta.” dedi.

Epic Games, “ailelere uygun, çocuklara saygılı bir sanal evren yaratmak” hedefiyle sadece birkaç gün önce Lego Group ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Fortnite, müzik yıldızlarının konserleri gibi çeşitli şaşırtıcı video oyunu deneyimleri için son yıllarda çok konuşuldu.

Fortnite son dönemlerde isminden farklı konularda da olsa sık sık söz ettirmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda başlayan ve hâlâ devam eden Ukrayna-Rusya savaşında mağdur olan vatandaşlara yardım toplamıştı. Ayrıca Ukrayna’ya 144 milyon dolar bağış toplamakta olan Fortnite, küresel seferberlik ilan etmekte.

Epic Games, Ukrayna için harekete geçen tek video oyunu yayıncısı değil. Geçen ay Riot Games 5,4 milyon dolar toplamayı başardı. Itch.io platformundaki birçok oyun 6 milyon dolar, Humble Bundle ise 20 milyon dolar topladı. Buna dünyanın her yerinden gelen dış bağışlar da ekleniyor.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...