Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Fortnite Metaverse İçin 2 Milyar Dolar Daha Yatırım Kararı Aldı

Paylaş

Fortnite Metaverse evrenine giriş yapmak için kolları daha önce sıvamıştı. Şimdi ise daha büyük ve kaliteli bir işe imza atmak için yeni bir tur daha düzenledi.

Epic Games, bir basın açıklamasıyla Sony ve Lego gruplarından tekrar 2 milyar dolar topladığını duyurdu. Amaç ise, şirketin “metaverse” yatırımlarını genişletmek.

Sanal bir dünyaya gerçek unsurları getiren herhangi bir video oyunu konseptini metaverseciler olarak adlandırmalı mıyız? Her durumda, birçok şirket bu moda kelimeyi aşırı derecede kullanıyor. Epic Games kısa süre önce şirketin bir Fortnite metaverse inşa etme vizyonunu ilerletmek istiyor. Hatta sürekli büyümesini desteklemek için 2 milyar dolar topladığını duyurdu. Epic Games’in değeri şu anda 31,5 milyar dolar.

Fornite Metaverse Yatırımı İçin Yeni Bir Tur Düzenledi

Sony Group’un yanı sıra Lego Group’un arkasındaki yatırım şirketi Kirkbi’nin 1 milyar dolarlık yatırımları var. Hatta açıklamada, ”Üç şirket de içerik oluşturuculara ve oyunculara büyük önem veriyor ve dijital ve fiziksel dünyalar arasındaki bağlantıyı keşfeden yeni sosyal eğlence yaratmayı hedefliyor” diye açıklıyor.

Fornite Metaverse hazırlıklarını hızlandırdı

Epic Games’in CEO’su ve kurucusu, “Eğlence ve oyunun geleceğini yeniden tasarlarken, vizyonumuzu paylaşan ortaklara ihtiyacımız var. Bunu Sony ve Kirkbi ile ortaklığımızda bulduk” dedi. Ayrıca oyuncuların arkadaşlarıyla eğlenebileceği, markaların yaratıcı ve sürükleyici deneyimler yaratabileceği ve içerik oluşturucuların topluluk oluşturup gelişebileceği alanlar oluşturulmakta.” dedi.

Epic Games, “ailelere uygun, çocuklara saygılı bir sanal evren yaratmak” hedefiyle sadece birkaç gün önce Lego Group ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Fortnite, müzik yıldızlarının konserleri gibi çeşitli şaşırtıcı video oyunu deneyimleri için son yıllarda çok konuşuldu.

Fortnite son dönemlerde isminden farklı konularda da olsa sık sık söz ettirmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda başlayan ve hâlâ devam eden Ukrayna-Rusya savaşında mağdur olan vatandaşlara yardım toplamıştı. Ayrıca Ukrayna’ya 144 milyon dolar bağış toplamakta olan Fortnite, küresel seferberlik ilan etmekte.

Epic Games, Ukrayna için harekete geçen tek video oyunu yayıncısı değil. Geçen ay Riot Games 5,4 milyon dolar toplamayı başardı. Itch.io platformundaki birçok oyun 6 milyon dolar, Humble Bundle ise 20 milyon dolar topladı. Buna dünyanın her yerinden gelen dış bağışlar da ekleniyor.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...