Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Coin, Popüler Şirket Tarafından Yatırım Aldı

Paylaş

Metaverse coin, popüler şirket tarafından yatırım aldı. NFXHaber olarak sizlere bu önemli yatırımın detaylarını yazdık. BAE merkezli şirket olan Cypher Capital bir metaverse coin yatırım yaptığını duyurdu. Sürükleyici bir metaverse oyunu olan Cross The Ages’a (CTA), yatırım yaptığını duyurdu. Polygon blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca, Singapur merkezli Cross The Ages, tohum finansmanından 12 milyon dolarlık yatırım aldı. Yatırımlar, oyunu geliştirmek ve yetenekleri elde tutmak için kullanılacak.

Cryptal Capital’in ortağı olan Bijan Alizadeh, “Cross The Ages’e yatırım yaptığımız için gurur duyuyoruz. Bu yatırım, dünyada güçlü bir değer teklifine sahip blokchain kripto girişimlerini destekleme hedeflerimizle uyumludur. Cross The Ages’in GameFi meta veri tabanı alanında devrim yaratacağından ve küresel olarak blockchain ekosistemini daha da geliştireceğinden eminiz”  açıklamasında bulundu.

Bu Metaverse Coin olan Cross The Ages Nedir?

Oyunun sahibi olan Pixel Heart şirketi, Nintendo, Xbox ve PlayStation için 50’den fazla oyun üretti. Şirketin sahibi Cross the Ages CEO’su Sami Chlagou ise konuyla ilgili konuştu.

“Cross The Ages’i geliştirdiğimizde itici faktörlerden biri oldu. NFT’lerle teşvik edilen sürükleyici bir metaverse oyun deneyimi kullanarak blockchain teknolojisinin benimsenmesini artırmaktı. Cypher Capital’de blockchain ekosisteminin büyümesini savunan ve amacı sadece yatırım yapmak değil, blockchain ve blockchain tutkusunu yaymak olan akraba ruhlar bulduk.” dedi. 

Cross The Ages Universe, ünlü yazarların yedi fantezi ve bilim kurgu romanına dayanan bir oyundur. Distopik bir dünya çatışmasında geçen dijital bir kart oyunudur. Ekip, Game of Thrones, Star Wars, Yüzüklerin Efendisi ve  Harry Potter gibi büyük oyunlarda çalışmıştır. Ekip ayrıca, 70 sanatçıdan oluşuyor. Oyuncular, NFT’ler için bireysel ve takımlar halinde rekabet eder ve dijital kartları fiziksel kopyalara dönüştürme seçeneğine sahiptir.

Oyun, mobil cihazlarda merkezi dijital kartları sunar. Ayrıca, Polygon blok zincirinde yayınlanan NFT’ler sunar. Bu arada, oyun içi bir NFT pazarı bulunmaktadır. Böylece, oyuncuların oyun yoluyla elde edilen varlıkları satın almasına, satmasına, takas etmesine ve bahis yapmasına olanak tanır.

CTA oyununun beta sürümü, beyaz listedeki oyunculara özel erişimle Haziran 2022’nin sonlarında piyasaya sürülecek. Proje, sonrasında ise merkezi olmayan finans (DeFi) paketini piyasaya sürecek.  

Cypher Capital Hakkında

Cypher Capital, dünya çapında kripto, blok zinciri ve dijital varlıkla ilgili projelere odaklanan BAE merkezli bir risk sermayesi şirketidir. Bunun yanı sıra şirket, kriptografik projelerin gelişebileceği bir ekosistem yaratmada bütünsel bir yaklaşım benimsiyor. Cypher Capital kısa süre önce blok zinciri, kripto ve dijital projelerine yatırımlar yaptığını duyurmuştu. Yatırımın miktarı ise 100 milyon dolardır.

Şirket, Dubai’de bulunan Jumairah Beach Rezidanslarında kendisine 10.000 metrekarelik şirket inşa ediyor. 2022 yılının 4.çeyreğinde açılması beklenmekte.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...