Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Coin Axie Saldırıya Uğradı

Paylaş

Metaverse coin Axie Infinity, ana sunucusundaki MEE6 botunun çarşamba günü saldırıya uğradığını söyledi. Ekip, bilgisayar korsanlarının MEE6 botunu sahte bir Jiho hesabına izinler eklemek için kullandığını açıkladı. Ayrıca dolandırıcıların, bir darphane hakkında sahte duyurular yaptığını söyledi. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Metaverse coinin MEE6 botu, yöneticilerin rolleri otomatik olarak dağıtmasını sağlayan bir Discord botudur. Bot, yöneticilerin rol dağıtmasının yanı sıra kaldırmasını ve mesaj göndermesini de sağlıyor. Axie’nin yanı sıra, sunucularında MEE6 botu yer alan birçok proje de saldırıyı hissetti. RTFKT, Moonbirds, PXN, Memeland, Cool Cats gibi projeler, yönetici hesaplarının ele geçirildiğini bildirdi.

Metaverse coin Axie’nin MEE6 Discord botuna saldırı düzenlendi

Metaverse coin Axie Infinity, sahte bir darphaneyi gösteren duyuruların oyundan silindiğini iddia ediyor. Ancak, bazı kullanıcılar mesajı görmeye devam ediyor. Buna göre oyuncuların mesaj görmeyi bırakmak için Discord uygulamalarını yeniden başlatmaları gerekiyor. Axie Infinity ekibi ayrıca şunları söyledi:

“MEE6 Discord botunu ana sunucudan kaldırdık. Ayrıca, asla sürpriz bir darphane yapmayacağız.”

Axie Infinity Saldırıya uğradı

Ekip, kullanıcılarına olayla ilgili güncellemeleri Twitter, Discord ve Facebook’ta aynı anda sağlamaya devam edecek. MEE6’nın resmi desteğine göre, MEE6 saldırıya uğramadı. Ancak sunuculardaki yöneticilerin güvenliği ihlal edildi. Bu da saldırganların mesaj göndermek için botun özelliklerini kullanmasına olanak tanıdı. Discord uzmanlarına göre bilgisayar korsanları, muhtemelen MEE6’dan alternatif bir hesap yöneticisi izni vermek ve bir tepki rolü özelliği oluşturmak için yönetici hesaplarına saldırdı. Buna göre yöntemi kullanan saldırganlar, güvenliği ihlal edilen yönetici hesabını gizleyip web kitabı mesajları gönderdi. Uzmanlara göre, bu saldırı için en iyi çözüm, güvenliği ihlal edilen hesabı belirlemeye çalışmak yerine MEE6/web kitaplarını sunucudan kaldırmaktı. Nitekim, Axie de tam olarak bunu yaptı.

AXS fiyatı kırılma noktasına ulaştı

Axie Infinity ekibi ve topluluğu, 625 milyon doların çalındığı son Ronin köprü saldırısının ardından zor zamanlar geçiriyor. Oyna-kazan oyununun popülaritesi, birçok üst düzey oyuncunun metaverse’den ayrılmasıyla ciddi şekilde azaldı.

Axie Infinity projesi, gecikmeler ve saldırılar nedeniyle başarısız oluyor gibi duruyor. Axie Infinity topluluğu, Land’in başlatılmasında yaşanan gecikmelere ve oyun içinde verilen ödüllere çok kızdı. Proje saldırıya uğramaya devam ettikçe oyuncular, oyunu bırakmaya başladı. Metaverse coin AXS’nin fiyatı, sadece 6 ayda 160 dolardan 20 dolara düştü.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...