Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Arsa Satışı 5 Milyon Dolara Ulaştı!

Paylaş

Metaverse arsa satışı rekor kırdı. Bir araştırma şirketi, az bilinen bir Metaverse içerisindeki birkaç arsayı 5 milyon dolar gibi devasa bir rakama satın aldı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Finansal yayıncılık şirketi Curzio Research, devasa bir sanal arazi satın aldığını duyurdu. Arazi, TGC World isimli az bilinen bir Metaverse dünyasında yer alıyor. Buna göre şirket, TGC World içerisindeki birkaç parsele 5 milyon dolar ödedi. Bununla birlikte işlem, The Sandbox içerisindeki bir arsa için ödenen 4.3 milyon dolarlık rekor fiyatı geride bıraktı.

TCG World olarak adlandırılan metaverse, iyi bilinen bir sanal dünya değil. Ancak Curzio Research, bununla ilgilenmiyor gibi görünüyordu. Şirket, TCG içerisinde, 19 ticari Metaverse arsa satın aldı. Bununla birlikte, ticari gayrimenkul arsalarına ödenen ücret 5 milyon dolar oldu. Satın alma, 12 City 128m x 128m arsa ve 7 City 256m x 256m arazilerinden oluşuyor.

TGC Metaverse Arsa

Tarihin en büyük Metaverse arsa satışı

Curzio Research, bugüne kadarki en büyük Metaverse arsa satışına adını kazıdı. İşlemin sonucunda TGC Metaverse, nakit para ve Curzio Research’un güvenlik tokenlerini alacak. Buna göre tokenler, araştırma şirketi içerisindeki hisseleri temsil ediyor. Frank Curzio, Curzio Research’ün kurucusudur. Curzio, TGC Metaverse’ye yapılan yatırım hakkında şunları söyledi:

“Metaverse, internetin olması gereken şeydi. Bireylerin dijital içeriklerini oluşturma ve sahip olma özgürlüğüne sahip olduğu, merkezi olmayan, izinsiz bir yer. Seçenekleri araştırırken, TCG World gerçek bir açık Metaverse oluşturmak için tüm unsurlara (oyunlaştırma, eğlence, sosyal ve ticaret) sahipti. Bununla birlikte düşük ücret yapısı, kullanıcılar ve geliştiriciler için yeniliği teşvik ediyor. İnanılmaz bir yukarı yönlü potansiyele sahip bir sektörde, bu büyüme yanlısı modelin parçası olmaktan mutluyuz.”

Curzio Research, TCG World’ün Asya bölgesinde olmayı seçti. Metaverse içerisindeki genel merkezini WallStreetBets’in yanına kuracak. Curzio VIP üyeleri, bahsi geçen Metaverse arsa parselleri üzerinde diğer yatırımcılarla bir araya gelecek. Ayrıca üyeler, bölgede canlı etkinliklere katılacak, özel Wall Street Unplugged podcast’lerini dinleyecek, eğitim seminerlerini izleyecek ve kendilerine bir yatırım topluluğu kuracak. Curzio, Metaverse araştırma merkezlerinin TCG World resmi lansmanı için zamanında bitirilmesini planlıyor. Buna göre lansman, 2022’nin Eylül ayı civarında gerçekleşecek.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...