Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Arsa Satışı 5 Milyon Dolara Ulaştı!

Paylaş

Metaverse arsa satışı rekor kırdı. Bir araştırma şirketi, az bilinen bir Metaverse içerisindeki birkaç arsayı 5 milyon dolar gibi devasa bir rakama satın aldı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Finansal yayıncılık şirketi Curzio Research, devasa bir sanal arazi satın aldığını duyurdu. Arazi, TGC World isimli az bilinen bir Metaverse dünyasında yer alıyor. Buna göre şirket, TGC World içerisindeki birkaç parsele 5 milyon dolar ödedi. Bununla birlikte işlem, The Sandbox içerisindeki bir arsa için ödenen 4.3 milyon dolarlık rekor fiyatı geride bıraktı.

TCG World olarak adlandırılan metaverse, iyi bilinen bir sanal dünya değil. Ancak Curzio Research, bununla ilgilenmiyor gibi görünüyordu. Şirket, TCG içerisinde, 19 ticari Metaverse arsa satın aldı. Bununla birlikte, ticari gayrimenkul arsalarına ödenen ücret 5 milyon dolar oldu. Satın alma, 12 City 128m x 128m arsa ve 7 City 256m x 256m arazilerinden oluşuyor.

TGC Metaverse Arsa

Tarihin en büyük Metaverse arsa satışı

Curzio Research, bugüne kadarki en büyük Metaverse arsa satışına adını kazıdı. İşlemin sonucunda TGC Metaverse, nakit para ve Curzio Research’un güvenlik tokenlerini alacak. Buna göre tokenler, araştırma şirketi içerisindeki hisseleri temsil ediyor. Frank Curzio, Curzio Research’ün kurucusudur. Curzio, TGC Metaverse’ye yapılan yatırım hakkında şunları söyledi:

“Metaverse, internetin olması gereken şeydi. Bireylerin dijital içeriklerini oluşturma ve sahip olma özgürlüğüne sahip olduğu, merkezi olmayan, izinsiz bir yer. Seçenekleri araştırırken, TCG World gerçek bir açık Metaverse oluşturmak için tüm unsurlara (oyunlaştırma, eğlence, sosyal ve ticaret) sahipti. Bununla birlikte düşük ücret yapısı, kullanıcılar ve geliştiriciler için yeniliği teşvik ediyor. İnanılmaz bir yukarı yönlü potansiyele sahip bir sektörde, bu büyüme yanlısı modelin parçası olmaktan mutluyuz.”

Curzio Research, TCG World’ün Asya bölgesinde olmayı seçti. Metaverse içerisindeki genel merkezini WallStreetBets’in yanına kuracak. Curzio VIP üyeleri, bahsi geçen Metaverse arsa parselleri üzerinde diğer yatırımcılarla bir araya gelecek. Ayrıca üyeler, bölgede canlı etkinliklere katılacak, özel Wall Street Unplugged podcast’lerini dinleyecek, eğitim seminerlerini izleyecek ve kendilerine bir yatırım topluluğu kuracak. Curzio, Metaverse araştırma merkezlerinin TCG World resmi lansmanı için zamanında bitirilmesini planlıyor. Buna göre lansman, 2022’nin Eylül ayı civarında gerçekleşecek.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...