Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Arsa Satışı 5 Milyon Dolara Ulaştı!

Paylaş

Metaverse arsa satışı rekor kırdı. Bir araştırma şirketi, az bilinen bir Metaverse içerisindeki birkaç arsayı 5 milyon dolar gibi devasa bir rakama satın aldı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Finansal yayıncılık şirketi Curzio Research, devasa bir sanal arazi satın aldığını duyurdu. Arazi, TGC World isimli az bilinen bir Metaverse dünyasında yer alıyor. Buna göre şirket, TGC World içerisindeki birkaç parsele 5 milyon dolar ödedi. Bununla birlikte işlem, The Sandbox içerisindeki bir arsa için ödenen 4.3 milyon dolarlık rekor fiyatı geride bıraktı.

TCG World olarak adlandırılan metaverse, iyi bilinen bir sanal dünya değil. Ancak Curzio Research, bununla ilgilenmiyor gibi görünüyordu. Şirket, TCG içerisinde, 19 ticari Metaverse arsa satın aldı. Bununla birlikte, ticari gayrimenkul arsalarına ödenen ücret 5 milyon dolar oldu. Satın alma, 12 City 128m x 128m arsa ve 7 City 256m x 256m arazilerinden oluşuyor.

TGC Metaverse Arsa

Tarihin en büyük Metaverse arsa satışı

Curzio Research, bugüne kadarki en büyük Metaverse arsa satışına adını kazıdı. İşlemin sonucunda TGC Metaverse, nakit para ve Curzio Research’un güvenlik tokenlerini alacak. Buna göre tokenler, araştırma şirketi içerisindeki hisseleri temsil ediyor. Frank Curzio, Curzio Research’ün kurucusudur. Curzio, TGC Metaverse’ye yapılan yatırım hakkında şunları söyledi:

“Metaverse, internetin olması gereken şeydi. Bireylerin dijital içeriklerini oluşturma ve sahip olma özgürlüğüne sahip olduğu, merkezi olmayan, izinsiz bir yer. Seçenekleri araştırırken, TCG World gerçek bir açık Metaverse oluşturmak için tüm unsurlara (oyunlaştırma, eğlence, sosyal ve ticaret) sahipti. Bununla birlikte düşük ücret yapısı, kullanıcılar ve geliştiriciler için yeniliği teşvik ediyor. İnanılmaz bir yukarı yönlü potansiyele sahip bir sektörde, bu büyüme yanlısı modelin parçası olmaktan mutluyuz.”

Curzio Research, TCG World’ün Asya bölgesinde olmayı seçti. Metaverse içerisindeki genel merkezini WallStreetBets’in yanına kuracak. Curzio VIP üyeleri, bahsi geçen Metaverse arsa parselleri üzerinde diğer yatırımcılarla bir araya gelecek. Ayrıca üyeler, bölgede canlı etkinliklere katılacak, özel Wall Street Unplugged podcast’lerini dinleyecek, eğitim seminerlerini izleyecek ve kendilerine bir yatırım topluluğu kuracak. Curzio, Metaverse araştırma merkezlerinin TCG World resmi lansmanı için zamanında bitirilmesini planlıyor. Buna göre lansman, 2022’nin Eylül ayı civarında gerçekleşecek.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...