Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Arazi Satışında Tarihin En Büyüğü Gerçekleşmek Üzere

Paylaş

Bored Ape Yat Kulübü’nün yaratıcısı Cumartesi günü 300 milyon dolardan fazla metaverse arazisatmaya başlayacak. Yuga Labs, yeni oyunu “Otherside”da sanal gayrimenkule dijital karşılığı olmayan token “tapu” satmayı planlıyor. Her tapu 305 ApeCoins veya yaklaşık 6.000 dolar değerine sahip. NFT’ler, alıcılara 55.000 adede kadar metaverse arazi arzına erişim sağlamakta.

Financial Times’a göre Yuga Labs ve ortağı Animoca Brands, bu satışlarla 335 milyon dolar kazanır. Bu da onu şimdiye kadarki en büyük NFT lansmanı yapmakta.

Metaverse arazi satışının başlangıçta Hollanda’daki bir müzayedede satılması planlanmıştı. Ancak Yuga Labs Perşembe günü Twitter’da şirketin NFT’ler için sabit ücretli bir ödemeye geçeceğini söyledi. Yuga Labs’in metaverse satışına yönelik beklentiler, APE ekosisteminin yerel dijital para birimi olan ApeCoin’i de geçen hafta %50 kadar değer kazanmasını sağladı.

Satış, internetin bir sonraki yinelemesinin bir parçası olarak kabul edilir. Tam ölçekli, üç boyutlu bir sanal dünya olan meta veri tabanına veya Web3’e yatırımcı ilgisinin ne kadar esnek olduğunu da göstermekte. Yuga Labs, 55.000 adede kadar metaverse arazi için dijital “tapular” yayınlayacak. Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcısı, oyunu “Otherside” için metaverse arazisi 300 milyon dolardan satılmakta. Kasım ayında Metaverse Group, Decentraland’da 2.43 milyon dolarlık bir satın alma gerçekleştirdi. Ayrıca video oyunu yayıncısı Atari, SandBox metaverse’de 4.3 milyon dolarlık bir arazi satın aldı.

Bu arada, NFT’ler son derece kazançlı bir varlık sınıfı haline geldi. Kazanç seviyesi 100 ila milyonlarca dolar arasında değişiyor. Sanatçılar, yatırımcılar ve girişimciler gelişmekte olan Web3 alanına indikçe çılgınlık toplam NFT satış hacmini geçen yıl 25 milyar dolara çıkardı.

Ancak dijital varlıklar, şahin bir yükselişin ortasında yılın başından bu yana çok düştü. Federal Rezerv ve Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşı bu konuda en büyük etken olarak görülmekte.

NonFungible’ın verilerine göre, haftalık NFT satışları Ocak başından bu yana yaklaşık yarı yarıya azaldı. Ancak geçen hafta, haftalık NFT satışlarının önceki haftadaki 246 milyon dolardan hızlıca %85 artışla 456 milyon dolara çıktığını gördü.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...