Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Metaverse Arazi Nasıl Alınır?

Paylaş

Şimdilerde herkes metaverse arazi hakkında konuşuyor gibi görünmekte. Geçen sonbaharda Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesiyle bu terimin popülaritesi arttı. O zamandan beri, çoğu kişi metaversenin gerçekte ne anlama geldiğine ilgi duydu. Metaverse en iyi fiziksel ve sanal dünyaların bir karışımı olarak tanımlanmakta. Meta evrenin savunucuları, böyle bir geleceğin kaçınılmaz olduğunu ve insanların bir gün uyanık oldukları saatlerin çoğunu bir şekilde genişletilmiş bir dünyada geçireceklerini savunuyorlar. Bu açıdan sanal gayrimenkul, fiziksel gerçekliğin geleceği olabilir.

Böyle bir teknolojik sıçrama, özellikle de COVID-19 salgını sırasında artık hayatımızın daha dijital hale geldiği düşünürsek bu artık daha olası. İster VR Chat’te iş arkadaşlarınızla buluşuyor olun. İster birçok blok zinciri oyun platformundan birinde kendi 3B alanınızı oluşturuyor olun. Başkalarıyla bir ekran aracılığıyla etkileşim kurmak bir norm haline geldi. Gelecekte, zamanımızın çoğunu meta evrende geçirebileceğiz. Bir tür meskene ihtiyacımız olacağını söylemeye gerek yok. İlk adım, gelecekteki dijital eviniz için meta veri tabanında bir mülk satın almaktır. Milyonerler halihazırda dijital arazi toplamaya başladı bile. Ancak orada daha uygun fiyatlı seçenekler elbette var. Ancak gerçek dünyadaki konut fiyatları 2022’de yükselmeye devam etmekte. Bu da hala sahip olmak isteyip de gerçek yaşam alanına parası yetmeyenler için hoş bir alternatif olabilmekte.

Metaverse’de Arazi Nereden Satın Alınır

Sanal gayrimenkulün satın alınabileceği epeyce metaverse oyunu var. Bunların çoğu uzun bir süre önce satışı tamamladılar. Bu da muhtemelen ikincil piyasadan bir parsel veya konut satın almanız gerekeceği anlamına gelmekte. Bu arazilerin satıldığı yerlerden birisi de Treeverse Plots olarak bilinmekte.

  • Treeverse Plots

Treeverse, NFT toplayıcı Loopify tarafından oluşturulan piksel temalı bir metaverse platformudur. Proje, kullanıcıların canavarları öldürebilecekleri bir oyundur. Ayrıca silahlar üretebilecekleri, zindanları yenebilecekleri ve daha fazlasını yapabilecekleri açık dünya, fantezi bir MMORPG’dir. Treeverse, birden fazla NFT koleksiyonuna bölünmüştür ancak bir Founders Plot satın almak, kullanıcıların halka açık evler oluşturmasına, arazilerini kiralamasına ve daha fazlasını yapmasına olanak tanır.

  • Wordwide Webb Land

Worldwide Webb, popüler NFT projelerine fayda sağlayan, birlikte çalışabilir bir piksel sanatı MMORPG metaverse oyunudur. Oyun, oyun içi avatarlar, evcil hayvanlar, sanal emlak, öğeler ve görevler için NFT’leri kullanır. Worldwide Webb’deki sanal alanlar, kullanıcılar tarafından sahip olunan ve kontrol edilen alanlardır ve sosyal etkinlikleri, evcil hayvanları, avatarları ve oyunları barındırmak için kullanılabilmekte. Kullanıcıları özel akıllı sözleşmeleri birleştirmeleri ve kendi sanatlarını satmaları için bile güçlendirebilirler.

  • SandBox

Sandbox, oyuncuların oyun deneyimlerini oluşturabilmekte. Ayrıca sahiplenebileceği ve bunlardan para kazanabileceği sanal bir dünyadır. Sandbox blok zinciri oyun platformu üç entegre üründen oluşur: Kullanıcıların 3D nesneler oluşturup canlandırabildiği VoxEdit, kullanıcıların NFT kreasyonlarını yükleyebildiği, yayınlayabildiği ve satabildiği Marketplace ve herkesin ücretsiz olarak harika 3D oyunlar oluşturmasına izin veren Game Maker.

  • Decentraland

Decentraland, kullanıcıların geniş bir dijital alanı keşfedebilecekleri bir dünya vaat etmekte. Ayrıca sanal araziler satın alabilecekleri bir 3B sanal dünyadır. Oyuna kripto cüzdanlı veya kripto cüzdansız erişilebilir, ancak metaverse giyilebilir cihazlar satın almak için bir tane gerekir. Arazi sahibi olduktan sonra, kullanıcılar Decentraland editörünü kullanarak veya harici yazılımdan 3D modelleri içe aktararak araziyi geliştirebilmekte.

Metaverse Arazi Nasıl Alınır?

Her metaverse oyununun Ethereum blok zinciri üzerine kurulduğu düşünüldüğünde, bir sanal gayrimenkul paketi satın almanın en basit yolu bunu OpenSea üzerinden yapmaktır. Parseller, diğer NFT’ler gibi alınıp satılabilen ve aktarılabilen tekil NFT’ler olarak mevcuttur. Bir NFT arsa satın alma süreci, diğer herhangi bir NFT satın alma ile tamamen aynıdır. Basitçe kripto cüzdanınızı OpenSea’ye bağladıktan sonra seçtiğiniz bölgeyi satın alabilmektesiniz. Bunun dışında arazi satın almak istiyorsanız direkt olarak söz konusu metaverse içinden alınabilmekte.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...