Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

MetaHero Universe Generative Identities Nedir?

Paylaş

MetaHero Universe Generative Identities NFT’ler, MetaHero Evrenine özgü kahramanları, kötü adamları ve mutantları içeren bir konsept karakter koleksiyonudur. Ayrıca bu koleksiyon, 146 tam uyumlu MetaHero karakterinden oluşur. NFXHaber olarak bu yazımızda son dönemin dikkat çeken projesini inceledik.

Proje, Chris Wahl ve Odious tarafından ortaklaşa tasarlanmıştır. Üstelik MetaHero NFT’nin yapımcıları, NFT’yi benimsemeyi bir sonraki seviyeye taşımayı amaçlıyor. NFT’lerini Ultra-HD Metascanning teknolojisi ile oluşturulan “Gerçek Yardımcı Jetonlar” olarak tanımlıyor.

Metahero NFT’ler kavramı bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Logolar gibi üretken NFT’ler, şekillerini sonsuza kadar değiştirilebilir, ancak sadece markalama etkinliği açısından tanınabilir kalır. İlk üretken veya dinamik logo, bu yılın başlarında Ilya Pronin tarafından oluşturulmuştur. Mart ayında NFT pazarında bir ses yapımcısı ve fotoğrafçısı olan ve yakında ilk albümünü çıkaracak olan Hieronymus Grabstein’a satıldı. Grabstein NFT logosunun başarısı, ürünlerin, kişilerin ve etkinliklerin kriptoyla markalanması için geniş bir perspektif getirdi.

Projenin amacı

Sonsuz şekilde şekil değiştiren dinamik veya üretken logo, Grabstein için markalaşmaya yeni bir boyut kazandırdı. MetaHeros’un kurucusu Pura Vida, meta taramanın zamanı gelmiş bir teknoloji olduğunu düşünmektedir. Gerçek ve meta alemler arasında bir köprü görevi görerek günlük yaşamın bir parçası olacağını düşünmektedir. Polonyalı girişimciye göre teknoloji, oyunları, girişimcileri, sanatçıları ve kullanıcıları şimdiye kadar görülmemiş şekillerde birbirine bağlayacak.

Vida, şirketi yepyeni bir tokenomik modeli tasarladı. Buna göre, dünyanın her yerindeki meta tarayıcıları, herkesin gerçek dünya varlıklarını taraması ve dijitalleştirmesi ve bunları meta veri tabanında yönetmesi için sürdürmeyi amaçlamıştır. Merkeziyetsiz işletmeler kurarak, kripto dünyasını şu anda hapsolduğu spekülatif balondan kurtarmayı teklif ediyor.

Şirketinin uzun vadeli hedefini ortaya koyan Vida, amacının MetaHero aracılığıyla 10 milyon kullanıcı amaçlamaktadır. MetaHero’yu pazar ilgisini (sanat, oyun ve sosyal), tokenomik ve kahraman jetonunu kullanan meta tarama ekosistemini birleştiren gerçek bir iş kullanım örneği olarak görüyor.

Vids, Sony Pictures Audio Library’nin sesli eğlence alanında yarattığı devrimle karşılaştı. Uzun vadeli hedefinin dünyanın en büyük 3 boyutlu taranmış gerçek dünya insanları ve nesnelerini veri tabanını oluşturmak olduğunu belirtti.

Proje, dinamik ve değişmeye devam eden bütün bir karakter topluluğunu betimleyen dinamik NFT dünyası yarattı.  Maksimum 9.678 NFT arzı vardır. Bunlar, Pixel Vault’un imzası olan NFT rezervasyon sistemi olan MintPass kullanılarak istendiğinde basılabilmektedir.

MetaHero Universe Generative Identities NFT Nasıl Satın Alınır?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun. Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız. Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz. Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...
Önceki İçerikBeanz Official Nedir?
Sonraki İçerikTreeverse Nedir?