Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Meta Veri Deposuna Katılım Ne Anlama Geliyor?

Paylaş

Gittikçe daha fazla marka ve içerik oluşturucu… Gelişmek için meta veri deposuna katılımı devralmak istiyor. Ancak metaverse yalnızca bir sanal gerçeklik dünyası değildir. Gerçekten de, tüm sanal nesnelerin bir değere ve benzersiz bir kimliğe sahip olduğu gerçek bir dünya üzerine bindirilmekte olan sanal bir dünyadır. Meta veri deposuna gerçekten katılım bu nedenle çok açık bir yol değil. Ve hepsinden önemlisi, bariz olsa bile: Blockchain olmadan metaverse yok!

Meta veri deposuna katılım, konuşlandırmak için bir alan satın almayı içerir. Örneğin Sandbox’ta her şey arazi satın almakla başlar. Bu dijital arazi, NFT şeklini alan tapu senedinin satın alınmasıyla çok basit bir şekilde edinilmekte.

Ve orada her şey karmaşıklaşıyor: Şu anda, çoğu şirket NFT’leri saklamak için donanımlı değil. Ayrıca NFT’yi satın almak için donanımlı değiller, işlemin genellikle kripto para birimlerinde yapılması gerekiyor.

Bir cüzdan açılmalı, orada kripto para birimleri satın alınmalı. İzlenecek prosedür şu an için çok açık göstergelere sahip değil. Özellikle vergi, muhasebe ve hatta yasal açıdan. Bu, öncülerin neden süreci güvenilir üçüncü taraflara devrettiğini açıklıyor. Tam olarak onsuz yapmayı amaçlayan bir dünyaya erişmek için bir yükseklik. 

Meta Veri Deposuna İhtiyaç Var Mı?

Ancak bu prosedür, meta veri deposuna gerçekten kapıyı açan tek prosedürdür. Bu süreç hala çok karmaşık olduğu için, metaverse hala seçkincidir. Bununla birlikte, süreçleri basitleştirmek sadece bir zaman meselesidir. 

Neden? Çünkü meta veri deposu, erişimi kolay hale gelene kadar demokratikleşmeyecektir. Nihai olarak bir veya daha fazla metaverse olsun (ki bu en tutarlı olacaktır), metaverse yalnızca “ortak” araçlarla evcilleştirilmesi kolay olduğunda açılacaktır. Bu, Facebook’un ve onun dijital cüzdanı Novi’nin yakında Messenger’da erişilebilir olması ve NFT’lerin, jetonların ve kripto para birimlerinin depolanmasına izin vermesi ve şüphesiz oculus aracılığıyla kullanılabilecek dijital ürünleri satın almak için kullanılabilecek bahsidir.

Bunun ötesinde, Emmanuel Macron bir “Avrupa metaverse”sinden bahsederken bunu öngördü. Metaverse, %100 dijital yaratımlar için bir çerçeve sağlamak için büyük ölçüde ulusötesi bir yasal çerçeve olmadan asla ortaya çıkmayacak. Önümüzdeki beş yıl, zorunlu olarak belirteç ekonomisinin, NFT’lerin ve meta verinin düzenlenmesi olacaktır. Çapraz ölçeklerde: Ulusal ve Avrupai. Son olarak, ideal olarak bu yeni teknolojiler için gerçek bir etik tüzük ile, tıpkı dünkü anayasamızla ilişkili çevre tüzüğü gibi.

Benzer Yazılar

Metaverse Patent Başvurularına Hakim Olan Teknoloji Devleri!

Nikkei Asia ve Cyber ​​Creative Institute tarafından yapılan bir...

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...