Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Meta Veri Deposuna Katılım Ne Anlama Geliyor?

Paylaş

Gittikçe daha fazla marka ve içerik oluşturucu… Gelişmek için meta veri deposuna katılımı devralmak istiyor. Ancak metaverse yalnızca bir sanal gerçeklik dünyası değildir. Gerçekten de, tüm sanal nesnelerin bir değere ve benzersiz bir kimliğe sahip olduğu gerçek bir dünya üzerine bindirilmekte olan sanal bir dünyadır. Meta veri deposuna gerçekten katılım bu nedenle çok açık bir yol değil. Ve hepsinden önemlisi, bariz olsa bile: Blockchain olmadan metaverse yok!

Meta veri deposuna katılım, konuşlandırmak için bir alan satın almayı içerir. Örneğin Sandbox’ta her şey arazi satın almakla başlar. Bu dijital arazi, NFT şeklini alan tapu senedinin satın alınmasıyla çok basit bir şekilde edinilmekte.

Ve orada her şey karmaşıklaşıyor: Şu anda, çoğu şirket NFT’leri saklamak için donanımlı değil. Ayrıca NFT’yi satın almak için donanımlı değiller, işlemin genellikle kripto para birimlerinde yapılması gerekiyor.

Bir cüzdan açılmalı, orada kripto para birimleri satın alınmalı. İzlenecek prosedür şu an için çok açık göstergelere sahip değil. Özellikle vergi, muhasebe ve hatta yasal açıdan. Bu, öncülerin neden süreci güvenilir üçüncü taraflara devrettiğini açıklıyor. Tam olarak onsuz yapmayı amaçlayan bir dünyaya erişmek için bir yükseklik. 

Meta Veri Deposuna İhtiyaç Var Mı?

Ancak bu prosedür, meta veri deposuna gerçekten kapıyı açan tek prosedürdür. Bu süreç hala çok karmaşık olduğu için, metaverse hala seçkincidir. Bununla birlikte, süreçleri basitleştirmek sadece bir zaman meselesidir. 

Neden? Çünkü meta veri deposu, erişimi kolay hale gelene kadar demokratikleşmeyecektir. Nihai olarak bir veya daha fazla metaverse olsun (ki bu en tutarlı olacaktır), metaverse yalnızca “ortak” araçlarla evcilleştirilmesi kolay olduğunda açılacaktır. Bu, Facebook’un ve onun dijital cüzdanı Novi’nin yakında Messenger’da erişilebilir olması ve NFT’lerin, jetonların ve kripto para birimlerinin depolanmasına izin vermesi ve şüphesiz oculus aracılığıyla kullanılabilecek dijital ürünleri satın almak için kullanılabilecek bahsidir.

Bunun ötesinde, Emmanuel Macron bir “Avrupa metaverse”sinden bahsederken bunu öngördü. Metaverse, %100 dijital yaratımlar için bir çerçeve sağlamak için büyük ölçüde ulusötesi bir yasal çerçeve olmadan asla ortaya çıkmayacak. Önümüzdeki beş yıl, zorunlu olarak belirteç ekonomisinin, NFT’lerin ve meta verinin düzenlenmesi olacaktır. Çapraz ölçeklerde: Ulusal ve Avrupai. Son olarak, ideal olarak bu yeni teknolojiler için gerçek bir etik tüzük ile, tıpkı dünkü anayasamızla ilişkili çevre tüzüğü gibi.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...