Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Meta Metaverse Geçişindeki Bir Sonraki Adımı Duyurdu

Paylaş

Geçtiğimiz sene adını Meta olarak değiştiren Facebook, Metaverse’e geçiş aşamasında bir sonraki adımını açıkladı. 9 Haziran’dan itibaren, 2012’deki halka arzından bu yana kullanılan FB sembolü yerine Meta yer alacak. NFXhaber olarak detayları sizin için derledik.

Meta

Meta Şirketi Açıklamalarda Bulundu

Meta, değişiklik nedeniyle şirket hissedarlarının herhangi bir işlem yapmasının gerekmediğini belirtti. Ayrıca şirket hissesinin teknik olarak, güncellemesi dışında NASDAQ’da işlem görmeye devam edeceğini ifade etti. Başka bir deyişle, FB’nin Metaverse göre ayarlanmış son adımı olan ve bir sonraki aşamasına giden META haline gelmesinden başka değişiklik olmayacak. Meta’nın açıklaması:

Meta Platforms, Inc. (Nasdaq: FB) bugün, A Sınıfı adi hisse senedinin 9 Haziran 2022’de piyasa açılmadan önce NASDAQ’da ‘META’ koduyla işlem görmeye başlayacağını duyurdu. Bu, şirketin mevcut borsa simgesinin yerini alacak. 2012’deki ilk halka arzından bu yana kullanılan FB’. Yeni hisse senedi sembolü, şirketin 28 Ekim 2021’de duyurulan Facebook’tan Meta’ya yeniden markalaşmasıyla uyumludur.

Facebook 2004’te piyasaya çıktığında, insanların bağlantı kurma şeklini değiştirdi. Messenger, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalar dünya çapında milyarlarca insanın günlük hayatını değiştirdi. Şimdi Meta, teknolojide bir sonraki geçişi sağlamaya yardımcı olmak için 2D ekranların ötesine geçiş yapıyor. Artırılmış ve sanal gerçeklik gibi sürükleyici deneyimlere doğru ilerliyor. Metaverse, birçok açıdan hala tam kavranılmamış bir kavramdır. CEO Mark Zuckerberg’in öngördüğü tamamen etkileşimli sanal dünyayı inşa etmek için tamamen açık ve etkileşimli bir dijital Meatverse yaratılması gerekiyor. Doğal olarak bu da birçok adım gerektirmektedir.

Mark Zuckerberg’in Beklentisi Devam Ediyor

Genel olarak Mark Zuckerberg, kendisine ve şirketine karşılıksız bir şekilde ödeme yapmaya başlamadan önce milyarlarca dolara mal olacağını kabul ediyor. Ancak bir sonraki aşamanın beklentileri konusunda yükselişe devam ediyor. Mark Zuckerberg’in yakın zamanda yaptığı açıklama:

Büyük şirketlerin kaynaklarını büyük çekimler yapmak için kullandığı bir dünyada yaşamak istiyorum. Açıkçası, insanlar şirketimize yatırım yaparsa, onlar için karlı olmak istiyoruz. Çalışanlar şirketimize katılırsa, bunun onlar için de iyi bir finansal karar olduğundan emin olmak istiyorum. Fakat aynı zamanda bunun için büyük bir sorumlulukta hissediyorum. Bazı riskleri almak için bulunduğumuz konumu kullanın ve diğer insanların yapmayacağı şekilde ilerlemeye çalışın.

Bu yaklaşımda olmanın birçok riski vardır. Ancak tamamen etkileşimli dijital dünyaların nihai vizyonu, özellikle gençlerin bu tür alanlarda giderek daha fazla etkileşim kurarak büyüdüklerini düşündürüyor. Salgın, çocukların devam eden karantinalar ve okulların kapanması sırasında sosyalleşmenin ve arkadaşlarıyla etkileşim kurmanın yeni yollarını bulmaya zorlanmasıyla bu değişimi hızlandırdı. Ayrıca yeni davranışlar oluşturdu ve on yıl içinde kullanıcılar bu şekilde yaşamaya tamamen alışacaklar. Mantıksal olarak, bu gerçekleşmesi en olası ilerleyiş gibi. Ancak henüz orada değiliz. Ayrıca gelecek ile şimdi arasındaki bu orta yol, Metaverse’ün tam olarak ne anlama geldiği konusunda çok fazla şaşkınlığa ve belirsizliğe yol açacaktır.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...