Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mercedes NFT Tasarımlarını Ortaya Çıkartıyor!

Paylaş

Mercedes, kısa süre önce 2022 F1 Miami Grand Prix’sinde yarışan, yeni arka kanat tasarımlarını tanıttı. Tasarımlar NFT koleksiyonu içerisinde yer alacak. Mercedes NFT koleksiyonunun hayır amaçlı açık artırmaya çıkarılması bekleniyor. NFXhaber olarak, sizin için hazırladık.

Mercedes NFT koleksiyonu satışa çıkıyor

Miami Grand Prix, F1’in en yeni etkinliklerinden biridir.  Mercedes’in bu etkinlik için büyük planları olduğunu söylemek yetersiz kalır. Mercedes’in yarış kolu, Miami Grand Prix’sinden önce, sırasında ve sonrasında yarış tutkunları için birçok şey hazırladı. Buna göre şirketin hedefleri, bir Mercedes NFT koleksiyonu etrafında yoğunlaşıyor.

Miami Grand Prix, bu F1 Sezonunun beşinci yarışıdır. Ancak Mercedes, Miami Grand Prix hafta sonu boyunca kayıt yaptıran hayranlara ilk dört Grand Prix için NFT teklif ediyor. Daha önce, Mercedes’in F1 için NFT hamlelerini bildirmiştik.

Mercedes’in ticari direktörü Richard Sanders, şirketin NFT teklifleriyle ilgili şunları paylaştı: 

“Küresel hayran kitlemizle etkileşim kurmanın yeni ve yenilikçi yollarını bulmak, bizim için önemlidir. Anı biriktirmek her zaman en sevdiğiniz spor takımını takip etmenin büyük bir parçası olmuştur. Mercedes’in NFT’leri, hayranların Mercedes-AMG Petronas F1 takımına daha yakın olmalarını sağlayacak. Gerçekten harika olan bu dijital koleksiyonları yaratmaktan heyecan duyuyoruz.”

Mercedes ve FTX’in iş birliği

Hepimizin bildiği gibi, Web3 alanı iş birliği üzerine kuruludur. Ayrıca tüm büyük Web3 projeleri, iş birliklerinden ve ortaklıklardan doğar. Mercedes NFT koleksiyonu için şirketin önünde iki seçenek vardı: Teknolojiyi kendi bünyesinde tasarlamak ve bir NFT platformu kurmak veya mevcut bir NFT platformuyla ortak olmak için gerekli tüm lisansları almak.

Doğal olarak şirket en makul seçeneği seçti. Yani, NFT projesini teslim etmek için FTX ile ortaklık kurdu. Şirket, bu iş birliği ile, Miami Grand Prix için heyecan verici bir NFT koleksiyonu yayınladı. Beğenilen bir sanatçı olan Mad Dog Jones, NFT projesinin tasarımlarını oluşturmak üzere görevlendirildi. Buna göre, Mad Dog Jones tarafından yaratılan bazı sanat eserleri, Miami Grand Prix’sinde hem Lewis Hamilton’ın hem de George Rusell’in araçlarında yer aldı.

Yarış arabalarının arka kanatları açık artırmaya çıkıyor

Miami Grand Prix’sinin hatırlanması gereken bir deneyim olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yarış sona erdiği için Mercedes ve FTX, ilgili NFT’leri yayınlamaya hazır. Bunun yanında, araçların arka kanatları açık artırmaya çıkacak.

Açık artırma, Mercedes F1 takımı ve Lewis Hamilton’ın Mission 44’ü tarafından desteklenen bir hayır girişimi olan Ignite için para toplanmasına yardımcı olacak. Ignite , motor sporlarında çeşitliliği ve katılımı desteklemeye kendini adamış bir kurum.

Mercedes NFT drop’unu kaçırdıysanız, paniğe kapılmanıza gerek yok. Mercedes ve FTX, yarış sezonuna katılan insanları, ücretsiz bir NFT koleksiyonu ile ödüllendirmeyi planlıyor.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...