Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

MekaVerse Nedir?

Paylaş

MekaVerse, yüzlerce element içeren 8.888 üretken Mekas koleksiyonudur. Koleksiyondaki her NFT benzersizdir. Bu proje, Japon Mecha evreninden ilham alınmıştır. Daha yeni bir proje olan MekaVerse’in iyi bir konuma gelmesi için zamana ihtiyacı vardır.  Ekim 2021’de ortaya çıkan bir projedir. Ancak, buna rağmen kısa sürede üzerine ilgi toplamayı başarmıştır.

Mekaverse’in sosyal medyadaki takipçi sayısına baktığımızda oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz. Discord sunucusunda yaklaşık 180.000 üyesi ce Twitter’da 250.000’den fazla takipçisi bulunmakta.

Mekas olarak bilinen robotlara sahip çok özel bir sanat eseri stiline sahiptir. Bu konuda oldukça yeteneklidir. Hedefleri, yüksek kaliteli malzemeler aracılığıyla 3D baskıları gerçekleştirmek. Bilinen oyuncak firmaları ile görüşüldükten sonra bazı sürpriz projeler için ortak çalışıyorlar.

Bunun yanı sıra Mekaverse, çevre dostu ve kaliteli tekstil hammaddeleri ile giysi üretmeyi amaçlamışlardır. İlk drop’un lansmanı öncesi veya sonrası fark etmeksizin kaliteli ve güzel bir ürün yaratmak için gereken her şeyi yapmayı amaçlar.

Mekaverse topluluğunda sanatçı sayısı fazladır. Mekaverse, sanatçılar için 1/1 benzersiz Mekas koleksiyonu oluşturacak. Buradan elde edilen gelir sanatçılara eşit olarak dağıtılacak. Ayrıca, bu koleksiyonlar kendi topluluğunu NFT’lere bağlayabilir.

Mekaverse projesinin arkasındaki iki ana kişi, iki Avrupalı dijital ve grafik sanatçısı olan Matt ve Mattley adında iki arkadaştır. NFT sektörünün emektarı olarak bilinen Julien Van Dorland ile birlikte çalıştılar ve 2021 yılının Ağustos ayında sosyal medya hesaplarını oluşturdular.

Mekas’ın Geleceği Ne Olacak?

Tasarım alanında tecrübeli bir geçmişe sahip olan Mekaverse, koşulların tümü tamamlandığında Meka adlı evrenini yönetmeye başlayacak. Sanat ve dijital gibi birçok alanda gerçekleştirmek istediği hedefleri bulunmaktadır. Ancak, şu koşulda bu hedeflerin oluşması için zamana ihtiyaç bulunmaktadır.

Nasıl MekaVerse Sahibi Olurum?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun.

Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız.

Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...