Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Meebits Nedir?

Paylaş

Meebits, CryptoPunks NFT’lerini de oluşturulan LarvaLabs’ın ürettiği, 3 boyutlu voksel avatarlardan oluşan bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Meebits nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır, kim üretti gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için hazırladık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

Meebits nedir?

Meebits, Minecraft ve Roblox gibi popüler oyunlardaki karakterlere benzeyen 20 bin NFT’den oluşan bir koleksiyondur. NFT koleksiyonu, ilk koleksiyonlardan biri olan CryptoPunks’ı geliştiren LarvaLabs tarafından özel bir algoritma kullanılarak yaratılmıştır. Ethereum Blockchain üzerinde oluşturulan koleksiyon, ERC-721 akıllı sözleşmesini kullanır. Bu sözleşme, genellikle NFT gibi takas edilemez kripto varlıklarının oluşturulması için kullanılan bir standarttır ve bu varlıkların sahipliğini tanımlar. ERC-721, her Ethereum tabanlı platform ve hizmet ile uyumludur.

Mayıs 2021’de başlatılan proje, 3 boyutlu 20 bin voksel karakterden oluşur. Karakterler, Minecraft oyunundaki avatarlara benzer. NFT’leri satın alan kullanıcılar, NFT’lerin içerdiği karakterleri çeşitli oyunlar ve metaverse’lerde kullanması mümkündür. Bunun yanında NFT’ler takas edilebilen bir yapıya da sahiptir. LarvaLabs, koleksiyonun çok yönlü kullanım durumlarına sahip olması için özel olarak çalışmıştır. Şirket, bu koleksiyon ile Web3 ve metaverse alanlarında kendine yer edinmeyi hedeflemektedir.

Meebits ne için kullanılır?

Meebits NFT sahipleri, varlıklarını çeşitli amaçlarla kullanabilmektedir. NFT’nin içerdiği 3 boyutlu voksel karakteri özelleştirmek bunlardan biridir. Kullanıcılar, kendi karakterlerini diledikleri gibi özelleştirerek, metaverse’de var olabilmektedir. Bunun yanında NFT’ler, CryptoPunks gibi 2 boyutlu piksel resimlere de dönüştürülebilmektedir. Kullanıcılar, karekterlerine çeşitli eylemler gerçekleştirmeyi öğretebilir ve NFT’lerini canlandırabilirler. Meebit NFT’ler; Sandbox, Decentraland, CryptoVoxels gibi popüler metaverse oyunlarında da avatar olarak kullanılabilmektedir. İsteyen kullanıcılar, NFT’lerini sosyal medya hesaplarında profil fotoğrafı olarak ayarlama özgürlüğüne de sahiptir.

Koleksiyon, piyasaya sürüldüğü günden itibaren yoğun talep ile karşılaştı ve şu anda 4,87 ETH değerinde bir taban fiyatına sahip. Bunun yanında Meebit NFT’leri, 124.198 ETH değerindeki piyasa değeri ile en büyük 9. NFT koleksiyonu konumundaydı.

Meebit DAO nedir?

Koleksiyondan NFT alan kullanıcılar, projenin DAO’suna katılımı sağlar. DAO (merkeziyetsiz özerk organizasyon), kullanıcıların projenin geleceği hakkında söz sahibi olmasını sağlayan bir topluluktur. Meebit’in DAO’su tarafından toplanan fonlar, 3B avatarların yaşayabileceği özel bir metaverse evreni oluşturmaya yardımcı olmak için kullanılmaktadır.

Meebits nasıl alınır?

Meebits, Ethereum ağında oluşturulan bir koleksiyondur. Bu nedenle, NFT’leri satın almak için Ethereum tabanlı bir NFT pazarına üye olmak gerekmektedir. Bu pazarlar arasında en popüleri OpenSea’dır. İlgili yatırımcılar, OpenSea’ya üye olup MetaMask gibi Ethereum cüzdanlarını hesaplarına bağlayarak, ETH karşılığında NFT satın alım işlemi gerçekleşir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik