Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

McLaren NFT Projesi Açıklandı

Paylaş

McLaren NFT, İnglilz lüks otomobil üreticisi McLaren’in iddialı ilk metaverse projesidir. Kendi özel bölümü olan McLaren Özel Operasyonlar (MSO) özel yeni bir dijital topluluk olan MSO LAB’ın lansmanı yapıldı. Peki bu proje nedir?, merak edilen soruları NFXHaber olarak sizler için cevapladık.

McLaren bu proje için Infinite World ile ortaklık kuracağını açıkladı. Şirket, MSO LAB, yakında sınırlı sayıda ilk kez piyasaya sürülecek olan McLaren NFT’lerine ev sahipliği yapacak. MSO LAB, McLaren otomotiv ve MSO ekiplerine doğrudan erişim sağlamayı hedeflemiştir. Ayrıca, erişim, mülkiyet ve deneyim sınırlarını zorlamak için yenilikçi yöntemlerden yararlanmayı amaçlamışlardır.

McLaren müşterileri öncelik sahip oldukları MSO LAB topluluğuna dahil olabilirler. Bu programa dahil olanlar, benzersiz yardımcı programlara ve avantajlara özel erişim anlamına gelir.

Şirket, MSO LAB’ın ilk üyelerine McLaren tasarım ekibinden görülmemiş bir dijital çizim, McLaren merkezinin kamera arkası sanal turu ve McLaren etkinliklerine katılma şansına sahip olacak.

MSO LABS, çığır açan bir projedir. Özel bir toplulukta yeni metaverse deneyimlerinin kilidini açmak için anahtar işlevi görecek. Böylece, anahtar işlevi gören McLaren NFT’ler oluşturulması hedeflemektedir.

Ayrıca MSO LAB, üyelerin iş birliği yapmasında sağlayacak. Güvenilir bir dijital dayanak noktasında iş birliği yapmaları ve bağlantı kurmaları için merkez olarak hizmet verecek. 

McLaren Pazarlama Şefi Gareth Dunsmore açıklama yaptı. Dunsmore ayrıca, MSO LAB’ın halka açık olarak bir NFT koleksiyonunu da çıkaracağını belirtti. Dunsmore açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

“Web3 evrenindeki müşteriler ve hayranlarla etkileşim kurmanın yeni bir yolu olarak yarattığımız MSO LAB dijital topluluğunun üzerindeki örtüleri nihayet kaldırabildiğimiz için çok mutluyum. Yakında MSO LAB’den ilk Genesis Koleksiyonumuzu tanıtacağız ve bu, yalnızca davetlilerle, tarihimizdeki en çok katlı arabalardan birine sahip olacak şekilde ultra sınırlı, rastgele bir mint seti olacak”

McLaren mart ayında lüks spor otomotivlerin NFT’lerini oluşturmak için InfiniteWorld ile ortaklığını duyurdu. Böylece, bu da McLaren otomotiv sahiplerine özel deneyimler yaşatacak.

McLaren NFT Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Yaklaşan ve merakla beklenen bu proje ortakları olan InfiniteWorld tarafından desteklenen özel bir pazarda gerçekleşecek. Önümüzdeki haftalarda projenin piyasaya sürülmesi öngörülmekte. Ancak halen tarihi belli değil. Son zamanlarda Lamborghini ilk NFT’sini piyasaya sürdü. Acura ise dijital alanda gerçek bir bayilik bile açtı. Ve izlenim şu ki bu devrim daha yeni başlıyor.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...