Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mattel NFT Platformunu Duyurdu

Paylaş

Oyuncak şirketi Mattel işine olan ilgisinde daha da ileriye taşıyor. Yakın zamanda yapılan açıklamayla Mattel NFT platformunu duyurdu. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Mattel NFT

Mattel NFT Detayları

Mattel, NFT endüstrisinde bir adım daha ileri giderken, Web3 şirketi OnChain Studios ile ortak olacağını açıkladı. Ayrıca ortaklığın, Flow blok zincirinde Cryptoys adlı NFT platformunun geliştireceği belirtilmiştir. Web sitesi, blok zincirindeki yeni nesil dijital oyuncaklara atıfta bulunacaktır. Üsteliik Mattel zaman geçtikçe geliştiklerini, yeni yeteneklerin, oyunların ve deneyimlerin kilidinin açılacağını söyledi. Kısa bir açıklama yapılmıştır.

Kriptolar, diğerlerinden farklı olarak etkileşimli bir dijital kutu açma deneyimi olan CryptoyCubes ile geliyor. CryptoyCube’unuzu kutusundan çıkardığınızda, rastgele, yeni basılmış bir Cryptoy bulacaksınız. Hepsini toplayın ve ekibinizi kurun.

Dijital koleksiyonların sahipleri NFT’lerini blok zincirinde özelleştirebilecekler. Etkileşimli dijital oyuncaklar, sahipleri onlarla daha fazla etkileşime girdikçe büyüyecektir. Ayrıca daha fazla beceri kazanması mümkündür. Daha sonrasında Cryptoys çeşitli oyun ve uygulamalarda da oynanabilecektir. Dijital oyuncaklar Cryptoyverse’de farklı deneyimlerde de kullanılması planlanmaktadır. Ayrıca satın alınabilir NFT’ler olan Gems ile daha fazla yetenek elde edilmesi mümkündür.

Başlangıçta Mattel, orijinal karakterle bu yaz NFT platformunu piyasaya sürecek. Ayrıca NFT’leri kısa bir süre sonra satışa sunulacağı açıklandı. Cryptoys, teknoloji ve blok zincirindeki en iyi isimlerden bazılarının desteğiyle ön plana çıkmaktadır. Bunlar arasında VC firması Andreessen Horowitz (a16z), CoinFund, Sound, Draper Associates, WndrCo ve Dapper bulunmaktadır. Ayrıca Mattel Başkanı ve COO (COO) Richard Dickson kısa bir açıklama yaptı.

Karşılanmış markalarımız ve ikonik IP’miz için Metaverse’ü inanılmaz bir fırsat olarak görmekteyiz.

Bu Girişim Mattel’in İlk NFT Girişimi Değil

Cryptoys’in duyurulması, Mattel’in NFT endüstrisinde ki ilk girişimi değildir. Oyuncak markası geçtiğimiz aylarda üç özel NFT çıkararak açık artırma yaptı. Ayrıca müzayede bu yılın ocak ayında gerçekleştirilmiştir. Dickson, Cryptoys ile ortaklığı duyururken Mattel’in NFT’leri başlatan ilk oyuncak şirketi olduğunu iddia ediyor. Mattel, Haziran 2021’de ilk Hot Wheels NFT’lerini piyasaya sürdükten sonra, pop kültürü oyuncak üreticisi Funko, ağustos ayında Wax blok zincirinde Teenage Mutant Ninja Turtles NFT’lerini piyasaya sürmüştür. Ayrıca Hasbro, Power Rangers NFT’lerini geçen Ekim ayında Wax’ta piyasaya sürmüştür.

Sağlıklı pazarlama ve Mattel ortaklığına dayanarak, Gala Games’in, AI destekli Fuzzles’ın Cryptoys’in çocuklar için olacağını varsaymak güvenli olacağı düşünülmektedir. Bununla birlikte, çocukların NFT’lerle gerçekten ilgilenip ilgilenmeyecekleri veya ebeveynlerin bunları satın almaya istekli olup olmayacakları en çok merak edilen konu durumundadır.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...