Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mattel NFT Platformunu Duyurdu

Paylaş

Oyuncak şirketi Mattel işine olan ilgisinde daha da ileriye taşıyor. Yakın zamanda yapılan açıklamayla Mattel NFT platformunu duyurdu. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Mattel NFT

Mattel NFT Detayları

Mattel, NFT endüstrisinde bir adım daha ileri giderken, Web3 şirketi OnChain Studios ile ortak olacağını açıkladı. Ayrıca ortaklığın, Flow blok zincirinde Cryptoys adlı NFT platformunun geliştireceği belirtilmiştir. Web sitesi, blok zincirindeki yeni nesil dijital oyuncaklara atıfta bulunacaktır. Üsteliik Mattel zaman geçtikçe geliştiklerini, yeni yeteneklerin, oyunların ve deneyimlerin kilidinin açılacağını söyledi. Kısa bir açıklama yapılmıştır.

Kriptolar, diğerlerinden farklı olarak etkileşimli bir dijital kutu açma deneyimi olan CryptoyCubes ile geliyor. CryptoyCube’unuzu kutusundan çıkardığınızda, rastgele, yeni basılmış bir Cryptoy bulacaksınız. Hepsini toplayın ve ekibinizi kurun.

Dijital koleksiyonların sahipleri NFT’lerini blok zincirinde özelleştirebilecekler. Etkileşimli dijital oyuncaklar, sahipleri onlarla daha fazla etkileşime girdikçe büyüyecektir. Ayrıca daha fazla beceri kazanması mümkündür. Daha sonrasında Cryptoys çeşitli oyun ve uygulamalarda da oynanabilecektir. Dijital oyuncaklar Cryptoyverse’de farklı deneyimlerde de kullanılması planlanmaktadır. Ayrıca satın alınabilir NFT’ler olan Gems ile daha fazla yetenek elde edilmesi mümkündür.

Başlangıçta Mattel, orijinal karakterle bu yaz NFT platformunu piyasaya sürecek. Ayrıca NFT’leri kısa bir süre sonra satışa sunulacağı açıklandı. Cryptoys, teknoloji ve blok zincirindeki en iyi isimlerden bazılarının desteğiyle ön plana çıkmaktadır. Bunlar arasında VC firması Andreessen Horowitz (a16z), CoinFund, Sound, Draper Associates, WndrCo ve Dapper bulunmaktadır. Ayrıca Mattel Başkanı ve COO (COO) Richard Dickson kısa bir açıklama yaptı.

Karşılanmış markalarımız ve ikonik IP’miz için Metaverse’ü inanılmaz bir fırsat olarak görmekteyiz.

Bu Girişim Mattel’in İlk NFT Girişimi Değil

Cryptoys’in duyurulması, Mattel’in NFT endüstrisinde ki ilk girişimi değildir. Oyuncak markası geçtiğimiz aylarda üç özel NFT çıkararak açık artırma yaptı. Ayrıca müzayede bu yılın ocak ayında gerçekleştirilmiştir. Dickson, Cryptoys ile ortaklığı duyururken Mattel’in NFT’leri başlatan ilk oyuncak şirketi olduğunu iddia ediyor. Mattel, Haziran 2021’de ilk Hot Wheels NFT’lerini piyasaya sürdükten sonra, pop kültürü oyuncak üreticisi Funko, ağustos ayında Wax blok zincirinde Teenage Mutant Ninja Turtles NFT’lerini piyasaya sürmüştür. Ayrıca Hasbro, Power Rangers NFT’lerini geçen Ekim ayında Wax’ta piyasaya sürmüştür.

Sağlıklı pazarlama ve Mattel ortaklığına dayanarak, Gala Games’in, AI destekli Fuzzles’ın Cryptoys’in çocuklar için olacağını varsaymak güvenli olacağı düşünülmektedir. Bununla birlikte, çocukların NFT’lerle gerçekten ilgilenip ilgilenmeyecekleri veya ebeveynlerin bunları satın almaya istekli olup olmayacakları en çok merak edilen konu durumundadır.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...